You are currently viewing PŚ Pań Rasnov: Iraschko-Stolz znowu najlepsza, pierwsze podium Lunbdy

PŚ Pań Rasnov: Iraschko-Stolz znowu najlepsza, pierwsze podium Lunbdy

iraschko daniela manugufwiki - PŚ Pań Rasnov: Iraschko-Stolz znowu najlepsza, pierwsze podium Lunbdy31-letnia Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz zwyciężyła po raz czwarty w tym sezonie. Tym razem triumfowała w pierwszym konkursie w rumuńskim Rasnovie (skocznia HS-100). Po zaciętej rywalizacji liderka Pucharu Świata wyprzedziła drugą Sarę Takahashi i prowadzącą po pierwszej serii Norweżkę, Maren Lundby.

Lundby Maren fot.S.Piwowar 300x200 - PŚ Pań Rasnov: Iraschko-Stolz znowu najlepsza, pierwsze podium Lunbdy
Maren Lundby, fot. Stefan Piwowar

Kolejny, dziewiąty już konkurs Pucharu Świata Pań w skokach narciarskich w tym sezonie, pozwolił Danieli Iraschko-Stolz umocnić się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Austriaczka po pierwszej próbie na odległość 94 metrów, została sklasyfikowana na drugim miejscu i z tej lokaty atakowała w rundzie finałowej. Na drugim miejscu uplasowała się dzisiaj Japonka Sara Takanashi, która popisała się dwoma bardzo dobrymi, równymi skokami na odległość 94 m. Młoda Norweżka, Maren Lundby, która prowadziła po świetnym skoku na 94,5 m straciła szansę na pierwsze w swojej karierze zwycięstwo. W drugiej próbie lądowała bowiem aż 5,5 m bliżej, co ostatecznie pozwoliło jej jednak na zajęcie najniższego stopnia podium, pierwszego w tym sezonie. Dodajmy, że było to drugie podium Lundby w karierze – rok temu była druga, także w Rasnovie.

Czołową szóstkę uzupełniła najlepsza w czasie serii treningowych Austriaczka, Eva Pinkelnig (94,0 / 91,0 m), którą dzieliło tylko 1,9 pkt od zdobycia pierwszego w karierze podium. Na piątej pozycji uplasowała się Słowenka, Spela Rogelj (89,5 / 89,5 m), a szóstą lokatę zajęła jej rodaczka – Maja Vtic (92,5 / 88,5 m).

Za nieregulaminowy kombinezon zdyskwalifikowana została Norweżka, Anette Sagen.

Już jutro w Rasnovie odbędzie się drugi konkurs PŚ Pań.