PK Lahti: Lanisek wygrywa treningi, Kot w czołówce

Anze Lanisek, fot. Julia Piatkowska

Anze Lanisek był najlepszym skoczkiem w terningach przed pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Lahti na skoczni Salpausselkä (HS-130). Z Polaków najlepiej prezentował się Maciej Kot. W pierwszym treningu był tuż za Słoweńcem, w drugim zajął czwarte miejsce.  

Maciej Kot, fot. Julia Piątkowska
Maciej Kot, fot. Julia Piątkowska

Pierwszy trening

W pierwszej serii najlepiej pokazał się Słoweniec Anze Lanisek, ktory uzyskał 121 metrów. Tylko metr bliżej wylądował najlepszy z Polaków, Maciej Kot. Czołówkę uzupełnili Andreas Wank (119 metrów), kolejni Słoweńcy Jaka Hvala i Miran Zupancic (16 i 114,5 m). Niespodziewanie do dziesiątki treningu wskoczył Estończyk Martti nomme, który uzyskał 112 metrów. Dało to mu siódmy wynik, razem z Eliasem Tollingerem.

Wyniki kolejnych Polaków nie zachwycały: Stanisław Biela był 15 (109 merów), Przemysław Kantyka 20, tuż przed Krzysztofem Miętusem (107 i 106,5 m). Andrzej Stękała i Krzysztof Leja skoczyli po 94 metry co dało im dalekie 42 miejsce.

Drugi trening

W drugim skoku treningowym ponownie najlepszy okazał się Anze Lanisek, który doleciał do 127 metra. Pół metra bliżej wylądował drugi skoczek tej serii Andreas Wank. Trzeci z odległocią 124,5 metra zameldował się kończący stawkę Miran Zupancic.

Czwarty wynik miał Maciej Kot – nasz skoczek uzyskał 124 metry. Tuż za Polakiem znalazła się czwórka Słoweńców, kolejno: Andraz Pograjc, Rok Justin i Jaka Hvala. Drugim wśród biało-czerwonych był ponownie Stanisław Biela, który poprawił się w drugim skoku (117 metrów). Jego wynik dał mu 10 miejsce. Poprawił się także Przemysław Kantyka (116 metrów). Krzysztof Miętus uzyskał 111,5 metra, a Krzysztof Leja 108,5 metra. Andrzej Stękała poprawił się nieznacznie uzyskując 102,5 metra.

Początek jutrzejszych zawodów już jutro o godz. 10. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Cały program dostępny jest TUTAJ.

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram