Piątkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni Pine Mountain (K-120 / HS-134) w amerykańskim Iron Mountain został odwołany z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru i obfitych opadów śniegu. Przed skoczkami jeszcze piątkowa i sobotnia rywalizacja. Na starcie jest sześciu reprezentantów Polski.
W piątek Iron Mountain udało się rozegrać jedynie dwie oficjalne serie treningowe, w których najlepsi okazali się Niemiec Andreas Wank oraz Słoweniec Rok Justin. Autorem najdłuższego skoku był jednak Szwajcar Gabriel Karlen, który poszybował aż 141 metrów. Polacy odpuścili udział w pierwszym treningu. W drugiej serii treningowej najlepszy okazał się za to Maciej Kot.
Na piątek przewidziano dwa konkursy. Jeden przeniesiony z piątku rozpocznie się o godz. 17:00, a drugi, zgodnie z planem o godz. 20:00.
Skrócone wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | odległość | punkty | |
1 | Andreas Wank | GER | 136,5 m | 88.7 |
2 | Gabriel Karlen | SUI | 141,0 m | 83.5 |
3 | Macuel Fettner | AUT | 138,5 m | 83.4 |
4 | Anze Lanisek | SLO | 123,5 m | 69.9 |
5 | Jaka Hvala | SLO | 122,0 m | 69.4 |
6 | Anders Johnson | USA | 132,0 m | 69.0 |
7 | Danny Queck | GER | 125,5 m | 68.1 |
8 | Michael Glasder | USA | 132,0 m | 66.0 |
9 | Pius Paschke | GER | 115,0 m | 65.7 |
10 | Anze Semenic | SLO | 115,5 m | 65.6 |
DNS | Maciej Kot | POL | – | – |
DNS | Stefan Hula | POL | – | – |
DNS | Krzysztof Biegun | POL | – | – |
DNS | Andrzej Zapotoczny | POL | – | – |
DNS | Krzysztof Miętus | POL | – | – |
DNS | Bartłomiej Kłusek | POL | – | – |
Skrócone wyniki drugiegi treningu:
zawodnik | kraj | odległość | punkty | |
1 | Rok Justin | SLO | 129,5 m | 64.6 |
2 | Jaka Hvala | SLO | 137,5 m | 64.5 |
3 | Robert Johansson | NOR | 132,0 m | 64.4 |
4 | Anze Lanisek | SLO | 132,5 m | 60.3 |
5 | Anze Semenic | SLO | 135,5 m | 55.6 |
6 | Maciej Kot | POL | 132,5 m | 53.6 |
7 | Tom Hilde | NOR | 125,5 m | 53.1 |
8 | Joachim Hauer | NOR | 128,5 m | 51.1 |
9 | Michael Glasder | USA | 128,5 m | 49.3 |
10 | Ulrich Wohlgenannt | AUT | 128,5 m | 46.2 |
14 | Stefan Hula | POL | 126,0 m | 41.4 |
22 | Krzysztof Biegun | POL | 122,0 m | 29.7 |
26 | Bartłomiej Kłusek | POL | 108,0 m | 9.5 |
30 | Krzysztof Miętus | POL | 100,5 m | 2.8 |
32 | Andrzej Zapotoczny | POL | 96,5 m | 0.0 |
Lista startowa sobotniego konkursu:
BIB | Zawodnik | Kraj |
1 | A J Brown | USA |
2 | Alexander Haupt | USA |
3 | Trevor Edlund | USA |
4 | Brian Wallace | USA |
5 | Christian Friberg | USA |
6 | Nicholas Mattoon | USA |
7 | Jan Michalek | CZE |
8 | Pascal Kaelin | SUI |
9 | Oldrik van der Aalst | NED |
10 | Samet Karta | TUR |
11 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR |
12 | Dusty Korek | CAN |
13 | Eetu Merilaeinen | FIN |
14 | Joshua Maurer | CAN |
15 | Ayberk Demir | TUR |
16 | Diego Dellasega | ITA |
17 | Elias Vaenskae | FIN |
18 | Lasse Moilanen | FIN |
19 | Matthew Rowley | CAN |
20 | Kevin Bickner | USA |
21 | Michael Lunardi | ITA |
22 | Andrzej Zapotoczny | POL |
23 | Vojtech Stursa | CZE |
24 | David Siegel | GER |
25 | Andreas Schuler | SUI |
26 | Anders Johnson | USA |
27 | Simon Greiderer | AUT |
28 | Krzysztof Miętus | POL |
29 | Michael Glasder | USA |
30 | Frantisek Holik | CZE |
31 | Gabriel Karlen | SUI |
32 | Pius Paschke | GER |
33 | Joachim Hauer | NOR |
34 | Nicolas Mayer | FRA |
35 | Florian Altenburger | AUT |
36 | Krzysztof Biegun | POL |
37 | Manuel Fettner | AUT |
38 | Andraz Pograjc | SLO |
39 | Markus Schiffner | AUT |
40 | Tom Hilde | NOR |
41 | Danny Queck | GER |
42 | Maciej Kot | POL |
43 | Stefan Hula | POL |
44 | Halvor Enger Granerud | NOR |
45 | Ulrich Wohlgenannt | AUT |
46 | Andreas Wank | GER |
47 | Rok Justin | SLO |
48 | Robert Johansson | NOR |
49 | Karl Geiger | GER |
50 | Bartłomiej Kłusek | POL |
51 | Clemens Aigner | AUT |
52 | Anze Lanisek | SLO |
53 | Jaka Hvala | SLO |
54 | Anze Semenic | SLO |
55 | Miran Zupancic | SLO |
informacja własna