Noriaki Kasai zamierza skakać do 2026 roku

Noriaki Kasai, fot. Stefan PiwowarWszyscy kibice Noriakiego Kasaiego, którzy obawiali się, że japoński samuraj wkrótce zakończy karierę, mogą spać spokojnie. Japończyk nie zwalnia tempa i nie myśli o odłożeniu nart na półkę. Wręcz przeciwnie – zamierza wystartować w igrzyskach, które odbędą się w… 2026 roku. O organizację tej imprezy walczy Sapporo, rodzinne miasto Japończyka.

 

Mimo to głównym założeniem japońskiego skoczka jest złoto w Pyeongchang. Moim celem jest zdobycie złotego medalu w Korei. Chcę tego dokonać na oczach rodziny. A co mówi na temat ewentualnego końca kariery?Kiedy skończyłem czterdzieści lat, zdecydowałem, że decyzję o zakończeniu kariery ogłoszę w wieku lat 50. Ale teraz Sapporo, moje rodzinne miasto, stara się o organizacje igrzysk olimpijskich w 2026 roku – będę miał wtedy 54 lata, ale to zbyt duża szansa, by się poddać – przyznaje.

Kasai ma jednak nie tylko olimpijskie marzenia, ale i jasno określone plany na przyszły sezon: – Pobicie mojego rekordu jako najstarszego zwycięzcy w zawodachPucharu Świata – to jeden z celów na następną zimę, ale tak naprawdę chcę być numerem jeden w całym cyklu. W konkursach, w których brałem udział, osiągałem dobre rezultaty. Gdybym nie opuścił kilku rozgrywek, moja pozycja byłaby wyższa.

Wraz z wiekiem motywacja Japończyka nie tyle nie maleje, co zdaje się wzrastać, z czym zgadza się sam zainteresowany: – W ciągu roku, który upłynął od igrzysk w Soczi, miałem mnóstwo zaproszeń do programów typu talk-show. Byłem zajęty, ale nigdy nie zmniejszałem natężenia czy tempa treningu. Kocham trenować. Kasai wierzy też, że jego popularność pomoże Sapporo w walce o igrzyska: – Dobre rezultaty w międzynarodowych zawodach oraz podkreślanie mojego związku z Sapporo mogą pomóc miastu w batalii o olimpijskie rozgrywki – sądzi.

Co jednak, jeśli Sapporo przegra? Kasai zakończy karierę w wieku 50 lat, tak jak to sobie wcześniej postanowił.

 

Kasia Nowak, źródło: fis-ski.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram