Polacy trenują nad morzem, Kruczek: „Odpoczynek się skończył”

Dawid Kubacki i Kamil Stoch, fot. Olga Król / Izabela PiaseckaPolscy skoczkowie rozpoczęli pierwsze zgrupowanie przygotowujące do nowego sezonu. Kadra A Łukasza Kruczka oraz kadra B Macieja Maciusiaka przebywa obecnie w nadmorskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. – Odpoczynek skończył się miesiąc temu, zawodnicy są już w treningu – powiedział Kruczek.

 
Łukasz Kruczek, fot. Bartosz Leja
Łukasz Kruczek, fot. Bartosz Leja

Sezon 2015/2016 zbliża się wielkimi krokami, w związku z tym polskie kadry skoczków zakończyły czas odpoczynku i rozpoczęły pierwsze poważne przygotowania do letniej rywalizacji. Podczas rozpoczętego wczoraj tygodniowego zgrupowania w OPO Cetniewo, podopieczni Kruczka i Maciusiaka zajmą się przede wszystkim treningiem siłowym i kondycyjnym.

W nadmorskim Władysławowie są aktualnie członkowie kadry A (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł), a także kadry B (Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Maciej Kot). Jedynym skoczkiem, który nie bierze udziału w zgrupowaniu jest Jakub Wolny, który nadal przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana, której doznał w październiku zeszłego roku.

Maciej Maciusiak, fot. Bartosz Leja
Maciej Maciusiak, fot. Bartosz Leja

– Jest to pierwsza wspólna akcja szkoleniowa. Są tematy organizacyjne, testy jak i trening już w grupie. Odpoczynek skończył się miesiąc temu. W tej chwili zawodnicy są już w treningu i w jednym z najbardziej obciążających okresów – tłumaczy trener Kruczek i dodaje: – Skoki zaczynamy w Szczyrku, na początku czerwca.

– Tworzymy jedną całość i zależy nam na tym, aby zawodnicy się rozwijali i pięli się jak najwyżej. Praktycznie na każdych zgrupowaniach będziemy razem – powiedział szkoleniowiec kadry B, Maciej Maciusiak.

W grupie Maciusiaka znalazło się ostatnio trzech nowych zawodników – Maciej Kot, Dawid Kubacki (dotychczas w kadrze A) oraz Andrzej Stękała (poprzednio w kadrze juniorskiej). – Rozmawiałem z Dawidem i Maćkiem i zapewniam, że wszystko jest w porządku. Andrzej bardzo solidnie prezentował się w tamtym sezonie i to, że znalazł się w kadrze B jest jak najbardziej słuszne. Mamy bardzo mocną grupę, startujemy z wysokiego pułapu i na pewno celem na ten sezon będą starty w Pucharze Świata – zapewnił trener kadry B.

 

źródło: informacja własna / Anna Karczewska / PZN

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram