Letnie skakanie w ramach zawodów FIS czas zacząć. Już w sobotnie popołudnie czekają nas pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Areną zmagań będzie skocznia Bauhenk w słoweńskim Kranju. Poniżej prezentujemy zapowiedź tych zawodów wraz z programem i składami kadr.
Program zawodów:
- 3 lipca 2015 r. (piątek):
- 20:00 – odprawa techniczna
- 4 lipca 2015 r. (sobota):
- 16:30 – oficjalny trening
- 18:00 – konkurs indywidualny
- 5 lipca 2015 r. (niedziela):
- 08:00 – seria próbna
- 09:00 – konkurs indywidualny
Słoweńcy mają w planach transmisję z obu konkursów, szczegóły w linku (teleho.eu) >>
Lista startowa:
BIB | Zawodnik | Kraj |
1 | Domen Prevc | SLO |
2 | Ernest Prislic | SLO |
3 | Nejc Dezman | SLO |
4 | Peter Prevc | SLO |
5 | Tobias Birchler | SUI |
6 | Seou Choi | KOR |
7 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN |
8 | Eduard Torok | ROU |
9 | Dominik Maylaender | GER |
10 | A J Brown | USA |
11 | Heung-Chul Choi | KOR |
12 | Vincent Descombes Sevoie | FRA |
13 | Davide Bresadola | ITA |
14 | Harri Olli | FIN |
15 | Chil-Ku Kang | KOR |
16 | Nicholas Mattoon | USA |
17 | Ronan Lamy Chappuis | FRA |
18 | Kevin Bickner | USA |
19 | Andraz Modic | SLO |
20 | Roman Sergeevich Trofimov | RUS |
21 | Przemysław Kantyka | POL |
22 | Daniele Varesco | ITA |
23 | Juho Ojala | FIN |
24 | Alexander Shuvalov | RUS |
25 | Ryoyu Kobayashi | JPN |
26 | Denis Kornilov | RUS |
27 | Federico Cecon | ITA |
28 | Andreas Schuler | SUI |
29 | Cene Prevc | SLO |
30 | Tilen Bartol | SLO |
31 | Antonin Hajek | CZE |
32 | Niko Kytoesaho | FIN |
33 | Pascal Kaelin | SUI |
34 | Jakub Janda | CZE |
35 | Masamitsu Ito | JPN |
36 | Yukiya Sato | JPN |
37 | Sebastian Bradatsch | GER |
38 | Paul Winter | GER |
39 | Philipp Aschenwald | AUT |
40 | Simon Greiderer | AUT |
41 | Lukas Hlava | CZE |
42 | Stefan Huber | AUT |
43 | Andrzej Stękała | POL |
44 | Joachim Hauer | NOR |
45 | Elias Tollinger | AUT |
46 | Markus Schiffner | AUT |
47 | Pius Paschke | GER |
48 | Tomaz Naglic | SLO |
49 | Daniel Wenig | GER |
50 | Andraz Pograjc | SLO |
51 | Bartłomiej Kłusek | POL |
52 | Krzysztof Biegun | POL |
53 | Rok Justin | SLO |
54 | Stefan Hula | POL |
55 | Maciej Kot | POL |
56 | Daniel-Andre Tande | NOR |
57 | Karl Geiger | GER |
58 | Clemens Aigner | AUT |
59 | Anze Lanisek | SLO |
60 | Dawid Kubacki | POL |
61 | Jaka Hvala | SLO |
62 | Miran Zupancic | SLO |
Składy kadr:
- Austria: Philipp Aschenwald, Simon Greiderer, Stefan Huber, Elias Tollinger, Markus Schiffner, Clemens Aigner
- Czechy: Antonin Hajek, Jakub Janda, Lukas Hlava
- Finlandia: Harri Olli, Juho Ojala, Niko Kytoesaho
- Francja: Vincent Descombes Sevoie, Ronan Lamy Chappuis
- Japonia: Ryoyu Kobayashi, Masamitsu Ito, Yukiya Sato
- Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes
- Korea Południowa: Seou Choi, Heung-Chul Choi, Chil-Ku Kang
- Niemcy: Dominik Maylaender, Sebastian Bradatsch, Paul Winter, Pius Paschke, Daniel Wenig, Karl Geiger
- Norwegia: Joachim Hauer, Daniel-Andre Tande
- Polska: Przemysław Kantyka, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek
- Rosja: Roman Sergeevich Trofimov, Denis Kornilov, Alexander Shuvalov
- Rumunia: Eduard Torok
- Słowenia: Domen Prevc, Ernest Prislic, Nejc Dezman, Peter Prevc, Andraz Modic, Cene Prevc, Tilen Bartol, Tomaz Naglic, Andraz Pograjc, Rok Justin, Anze Lanisek, Jaka Hvala, Miran Zupancic
- Stany Zjednoczone: A J Brown, Nicholas Mattoon, Kevin Bickner
- Szwajcaria: Tobias Birchler, Andreas Schuler, Pascal Kaelin
- Włochy: Davide Bresadola, Daniele Varesco, Federico Cecon
Pogoda
Słoweński Kranj powinien przywitać skoczków bardzo słoneczną pogodą, a temperatura w czasie weekendu może przekraczać nawet 30°C. W sobotę wiatr może wiać z prędkością do 1,4-2,2 m/s, natomiast w niedzielne przedpołudnie podmuchy będą jeszcze słabsze (ok. 0,6-1,7 m/s).
Skocznia
Letnim rekordzistą normalnej skocznia Bauhenk (K-100 / HS-109) w Kranju jest Słoweniec Robert Kranjec, który podczas zawodów LPK w lipcu 2009 r. poszybował tam aż 118,5 metra.
Przed rokiem w dwóch konkursach tego cyklu zwyciężył Peter Prevc, a dwukrotnie tuż za nim uplasował się jego młodszy brat, Cene. Najwyżej klasyfikowanymi Polakami byli wówczas Stefan Hula (9. miejsce) i Jakub Wolny (11. miejsce).
Czytaj więcej o skoczni Bauhenk w Kranju oraz o zawodach LPK w zeszłych latach >>
informacja własna