Rosjanie bez Vassilieva w pierwszym etapie LGP

Vladislav Boyarintsev, fot. Julia PiątkowskaTrener rosyjskiej kadry narodowej Matjaž Zupan wraz ze sztabem szkoleniowym podjął wstępną decyzję dotyczącą składu drużyny Sbornej na pierwszy etap Letniej Grand Prix. W rosyjskiej ekipie zabraknie najbardziej doświadczonego zawodnika, Dimitrija Vassilieva, który koncentruje się na treningu. Szansę na start dostaną młodsi.

 

Szkoleniowcy współpracujący z Rosjanami postanowili, że na wstępnej liście skoczków, którzy przystąpią do rywalizacji w europejskiej części Grand Prix (m.in. podczas inauguracji w Wiśle) będą: Alexey Romashov, Mikhail Maksimochkin, Vladislav Boyarintsev, Denis Kornilov i Anton Kalinitschenko.

W tym gronie zabrakło 35-letniego Dimitrija Vassilieva, który póki co zamierza skupić się na szkoleniu. – Tęsknię za pierwszymi startami, jednak koncentruję się na treningach. Po raz pierwszy pojawię się podczas LGP w Czajkowskim – powiedział doświadczony skoczek i dodał optymistycznie: – Przygotowania do sezonu przebiegają lepiej niż w zeszłym roku, kiedy to doznałem kontuzji pleców, a także byłem w trakcie leczenia kolana. Teraz się o to nie martwię.

Póki co, w składzie zabrakło także kombinatora norweskiego Evgeniya Klimova, który od tego sezonu zamierza skupić się wyłącznie na skokach narciarskich. – Pod koniec lipca odbędzie się kontrolna rywalizacja, której wyniki będą wzięte pod uwagę przy ustalaniu ostatecznego składu na LGP. Teraz mam indywidualny program szkoleniowy, który realizuję ze swoim trenerem – tłumaczy medalista zeszłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów.

Podczas zeszłorocznego cyklu Letniej Grand Prix najmocniejszym punktem rosyjskiej drużyny był 19-letni Vladislav Boyarintsev. Reprezentant klubu narciarskiego z Sankt Petersburga wywalczył trzecią lokatę podczas zawodów w Ałmatach, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 16. lokacie, ex aequo z Kamilem Stochem.

Dodajmy, że w dniach 5-6 września zawody Grand Prix zawitają do Rosji. Na dużej skoczni (HS-140) w Czajkowskim odbędą się dwa konkursy indywidualne.

 

Oto zapowiedź tych zawodów:

 

źródło: tramplin.perm.ru

 

Komentarze

comments

1 thought on “Rosjanie bez Vassilieva w pierwszym etapie LGP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram