Anders Fannemel uhonorowany statuetką Fløytespilleren

Anders Fannemel, fot. Julia PiątkowskaNorweg Anders Fannemel, który 15 lutego tego roku ustanowił nowy rekord świata w długości lotu (251,5 metra), za swój wyczyn został uhonorowany statuetką Fløytespilleren. Przedstawia ona historyczny pomnik flecisty usytuowany w Vikersund w gminie Modum. Ostatnio takie wyróżnienie spotkało Johana Remena Evensena.

 

Podopieczny trenera Alexandra Stoeckla, Anders Fannemel, w lutym na mamuciej skoczni Vikersundbakken poszybował aż 251,5 metra bijąc tym samym wyczyn Słoweńca Petera Prevca (250,0 m) i ustanawiając nowy rekord świata w długości lotu.

Podczas uroczystej gali w Vikersund, 24-letni sportowiec od burmistrza gminy Modum, Terje Bråthena, otrzymał pamiętkową statuetkę Fløytespilleren. Jest ona miniaturową wersją pomnika, który znajduje się w tym norweskim mieście. Sam pomnik, jest kopią postaci flecisty, która widnieje na obrazie Seljefløiten” autorstwa Christian Skredsviga (zobacz obraz).

Dodajmy, że ta prestiżowa nagroda nie jest wręczana zbyt często. Ostatnio statuetkę w 2011 roku otrzymał Johan Remen Evensen, były norweski skoczek, który w lutym tamtego roku również ustanowił rekord świata w długości lotu narciarskiego w Vikersund (246,5 m).

 

Rekordowy skok Fannemela:

 

źródło: bygdeposten.no / wikipedia.org

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram