Dawid Kubacki: „Można powiedzieć, że wszystko się zmieniło”

Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Dawid Kubacki, fot. Julia PiątkowskaPoczątek lata w wykonaniu Dawida Kubackiego jest jak dotąd bardzo obiecujący. 25-latek z Szaflar triumfował w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego w Kranju, pokonując Petera Prevca. W Memoriale Olimpijczyków uplasował się na drugiej lokacie. – Włożyłem w siebie dużo pracy po sezonie zimowym i myślę, że to zaczyna procentować – mówi.

 

Kubacki we wczorajszych zmaganiach na normalnym obiekcie Skalite (HS-106) skoczył 103,5 i 109 metrów i zajął drugie miejsce, tuż za Stefanem Hulą.

–  Ten drugi skok był zdecydowanie lepszy, co pokazuje odległość: 109 metrów. Niestety, na tyle mnie odciągnęło w końcówce, że ciężko mi było wylądować i przez to przegrałem ten konkurs. Cóż, tak bywa, ważne jest to, że się nie przewróciłem i nic mi się nie stało, a z drugiego miejsca jestem zadowolony – skomentował.

Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane przyznał, że w porównaniu do minionego sezonu, zauważa poprawę własnej dyspozycji. – Włożyłem w siebie dużo pracy po sezonie zimowym i myślę, że to zaczyna teraz procentować. Wierzę, że będzie procentować dalej. Jest wiele rzeczy, które się pozmieniały i nad którymi dalej pracuję, bo nie są jeszcze idealne. Idzie to w dobrym kierunku i tego się trzymam. Są elementy, które bardzo mocno wpływają na technikę skoku i w zasadzie można powiedzieć, że wszystko się u mnie zmieniło – podsumował.

 

źródło: komunikat prasowy PZN / Anna Karczewska, Alicja Kosman

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram