You are currently viewing Norges Cup: Austriak najlepszy w krajowych zawodach w Norwegii
Elias Tollinger, fot. Julia Piątkowska

Norges Cup: Austriak najlepszy w krajowych zawodach w Norwegii

Tollinger Elias fot.Julia .Piatkowska - Norges Cup: Austriak najlepszy w krajowych zawodach w NorwegiiW drugim dniu zmagań w ramach „Konica Minolta Norges Cup” w norweskim Lillehammer (Lysgårdsbakken K-123 / HS-138) na starcie, poza reprezentantami gospodarzy, pojawili się goście z Austrii. To właśnie jeden z nich – Elias Tollinger – okazał się najlepszy w najbardziej prestiżowej kategorii Elite. Ponownie poniżej oczekiwań wypadł Tom Hilde.

Po wczorajszym triumfie reprezentanta miejscowego klubu, Fredrika Bjerkeengena, w niedzielę na dużej skoczni olimpijskiej w Lillehammer pojawili się goście specjalni z Austrii. triumfował jeden z nich, Elias Tollinger, który oddał skoki na odległość 130 i 140 metrów. Na drugiej lokacie uplasował się podobnie jak wczoraj Joacim Oedegaard Bjoereng (129,0 / 140,0 m), który był dziś najlepszym z Norwegów. Do zwycięstwa zabrakło mu zaledwie 0,3 punktu. Podium uzupełnił właśnie Fredrik Bjerkeengen (130,5 / 136,0 m).

Pozycje od 4. do 7. zajęli kolejni zawodnicy  z Austrii – Philipp Aschenwald, Stefan Huber, Clemens Aigner i Markus Schiffner. Dopiero na 10. lokacie uplasował się znany z występów w Pucharze Świata Tom Hilde.