Po zawodach Pucharu Karpat rumuński Rasnov będzie gościł kolejne konkursy z cyklu FIS Cup. Areną zmagań skoczkiń i skoczków będzie normalna skocznia HS-100 (K-90) kompleksu Trambulină Valea Cărbunării a na starcie pojawi się 18 skoczkiń i 67 skoczków. W tym gronie będzie także mocna polska reprezentacja na czele z Kingą Rajdą i Adamem Rudą.
Już w sobotę od rana rywalizować będą skoczkinie. O jak najlepsze lokaty powalczy 18 zawodniczek, wśród których będą cztery Polki – Kinga Rajda, Magdalena Pałasz, Joanna Szwab i Paulina Cieślar. Wśród faworytek do triumfu będzie właśnie Rajda, która w czwartek i piątek okazała się najlepsza w dwóch konkursach Pucharu Karpat, a także mająca już na swoim koncie występy w Letniej Grand Prix Daniela Haralambie. W klasyfikacji generalnej cyklu na prowadzeniu znajduje się Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (200 pkt), której jednak w Rumunii nie będzie. Wiceliderką jest Rajda (184 pkt). W klasyfikacji drużynowej liderują Polki (589 pkt).
Pełne klasyfikacje generalne >>
Na liście startowej konkursu mężczyzn jest aż 67 skoczków, wśród których jest 10 reprezentantów Polski (Dominik Kastelik, Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela, Krzysztof Miętus, Dawid Jarząbek, Łukasz Podżorski, Andrzej Stękała, Krzysztof Leja, Przemysław Kantyka, Adam Ruda). Liderem "generalki" FIS Cup panów jest nieobecny w Rumunii Niemiec - Danny Queck (361 pkt), a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem Adam Ruda (189 pkt / 7. miejsce). W klasyfikacji narodów prowadzą Niemcy (1431 pkt) przed Polakami (1260 pkt).
Program zawodów:
- 26 września 2015 r. (sobota):
- 8:00 - oficjalny trening kobiet
- 9:30 - seria próbna kobiet
- 10:00 - konkurs indywidualny kobiet
- 12:00 - oficjalny trening mężczyzn
- 13:30 - seria próbna mężczyzn
- 14:30 - konkurs indywidualny mężczyzn
- 27 września 2015 r. (niedziela):
- 8:00 - seria próbna kobiet
- 9:30 - konkurs indywidualny kobiet
- 12:00 - seria próbna mężczyzn
- 13:00 - konkurs indywidualny mężczyzn
Pogoda: Zarówno w sobotę jak i niedzielę w Rasnovie mogą występować dość obfite opady deszczu. Przez cały weekend problemem nie powinien być natomiast wiatr, który powieje z prędkością ok. 1,7 m/s.
Letnim rekordzistą normalnej skoczni HS-100 w Rasnovie jest Vladimir Zografski, który przed rokiem podczas zawodów FIS Cup (Bułgar wygrał oba konkursy) osiągnął tam 100,5 metra. Na podium stali wówczas także Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski i Keiichi Sato. W rywalizacji żeńskiej przed rokiem triumfowały: Rumunka Daniela Haralambie i Japonka Ayaka Igarashi.
Lista startowa sobotniego konkursu kobiet:
Zawodniczka | Kraj | |
1 | Sarlote Skele | LAT |
2 | Julia Lundberg | SWE |
3 | Jonna Mohlen | SWE |
4 | Guy-Lim Park | KOR |
5 | Liliya Romanyuk | UKR |
6 | Dayana Akhmetvaliyeva | KAZ |
7 | Matilda Gundersson | SWE |
8 | Linda Grabner | AUT |
9 | Carina Alexandra Militaru | ROU |
10 | Khrystyna Droniak | UKR |
11 | Virag Voros | HUN |
12 | Bianca Elena Stefanuta | ROU |
13 | Andreea Diana Trambitas | ROU |
14 | Joanna Szwab | POL |
15 | Paulina Cieślar | POL |
16 | Magdalena Pałasz | POL |
17 | Daniela Haralambie | ROU |
18 | Kinga Rajda | POL |
Lista startowa sobotniego konkursu mężczyzn:
Zawodnik | Kraj | |
1 | Sergey Shulaev | RUS |
2 | Constantin R. Buzescu Purice | ROU |
3 | Muhammet Irfan Cintimar | TUR |
4 | Marcis Flemstroem | SWE |
5 | Florian Molnar | HUN |
6 | Nikita Devyatkin | KAZ |
7 | Anton Eriksson | SWE |
8 | Dominik Kastelik | POL |
9 | Munir Gungen | TUR |
10 | Stepan Pasichnyk | UKR |
11 | Eetu Nousiainen | FIN |
12 | Sung-Woo Cho | KOR |
13 | Kristof Molnar | HUN |
14 | Viktor Hristov | BUL |
15 | Igor Yakibyuk | UKR |
16 | Andrei Feldoreanu | ROU |
17 | Hunor Farkas | ROU |
18 | Soo-Hyeon Yim | KOR |
19 | Daniel Andrei Cacina | ROU |
20 | Andriy Vaskul | UKR |
21 | Ju-Chan Lee | KOR |
22 | Mihnea Alexandru Spulber | ROU |
23 | Yevgen Marusyak | UKR |
24 | Krasimir Simitschiyski | BUL |
25 | Jeong-heon Si | KOR |
26 | Viktor Pasichnyk | UKR |
27 | Maksim Sergeev | RUS |
28 | Ayberk Demir | TUR |
29 | Mykola Kushnirchuk | UKR |
30 | Artur Sultangulov | RUS |
31 | Kiril Kotik | RUS |
32 | Adrian Grigore | ROU |
33 | Roman Nogin | KAZ |
34 | Sebastian Devall | SWE |
35 | Sergey Pyzhov | RUS |
36 | Dmytro Mazurchuk | UKR |
37 | Radu Mihai Pacurar | ROU |
38 | Vitaliy Kalinichenko | UKR |
39 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR |
40 | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU |
41 | Elias Vaenskae | FIN |
42 | Andrzej Zapotoczny | POL |
43 | Sorin Iulian Pitea | ROU |
44 | Lars Antonissen | NED |
45 | Andreas Alamommo | FIN |
46 | Sergey Tkachenko | KAZ |
47 | Eetu Merilaeinen | FIN |
48 | Janne Korhonen | FIN |
49 | Stanisław Biela | POL |
50 | Jure Sinkovec | SLO |
51 | Krzysztof Miętus | POL |
52 | Sebastian Bradatsch | GER |
53 | Tilen Bartol | SLO |
54 | Zak Silih | SLO |
55 | David Siegel | GER |
56 | Martin Hamann | GER |
57 | Thomas Hofer | AUT |
58 | Eduard Torok | ROU |
59 | Dawid Jarząbek | POL |
60 | Łukasz Podżorski | POL |
61 | Simon Greiderer | AUT |
62 | Andrzej Stękała | POL |
63 | Tim Fuchs | GER |
64 | Krzysztof Leja | POL |
65 | Przemysław Kantyka | POL |
66 | Adam Ruda | POL |
67 | Andraz Modic | SLO |
informacja własna