Czterech Finów i jedna Finka na starcie w Lillehammer, problemy zdrowotne Ahonena

Jarkko Maeaettae, fot. Julia PiątkowskaTrenerzy reprezentacji Finlandii podali nazwiska zawodników, którzy będą reprezentować swój kraj w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Tym razem skoczkowie drużyny Suomi powalczą o punkty na dużym obiekcie Lysgårdsbakken HS-138. Ponadto na normalnej skoczni zmierzą się panie. Kto znalazł się w gronie szczęśliwców?

 

Jani Klinga oraz Kari Ylianttila postanowili, że podczas podczas weekendu ze skokami w norweskim Lillehammer, swoją szansę dostaną: Lauri Asikainen, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae oraz Harri Olli. W tym gronie tylko Asikainen może pochwalić się zdobyczą punktową w trwającym pucharowym sezonie – Fin z dorobkiem 4 punktów zajmuje 27. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tym samym z rywalizacji na olimpijskim obiekcie odpadnie Janne Ahonen, który w związku z dolegliwościami zdrowotnymi (infekcja wirusowa) jest zmuszony do odpoczynku

Janne Ahonen, fot. Julia Piątkowska
Janne Ahonen, fot. Julia Piątkowska

Szczegóły stanu zdrowia Ahonena wyjawił trener Hannu Lepistoe w rozmowie z fińskim portalem iltasanomat.fi. – Pod koniec września dopadł go wirus, co spowodowało, że całkowicie stracił siły i właściwie mógł tylko leżeć na kanapie – opowiada doświadczony szkoleniowiec, podkreślając, że dwie serie antybiotyków nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i tak naprawdę nie wiadomo, co dolega 38-letniemu reprezentantowi Suomi. Kiedy Ahonen wróci do Pucharu Świata? Według Lepistoe nastąpi to najwcześniej podczas Pucharu Świata w Engelbergu (18-20 grudnia).

Julia Kykkaenen, fot. Julia Piątkowska
Julia Kykkaenen, fot. Julia Piątkowska

Finlandia będzie miała swoją przedstawicielkę także w zawodach inaugurujących zmagania w Pucharze Świata pań, rozgrywanych na normalnej skoczni Lysgårdsbakken HS-100. Trenerzy Kimmo Kykkaenen i Heli Pomell zadecydowali, że o punkty powalczy najlepsza skoczkini z Kraju Świętego Mikołaja – Julia Kykkaenen.

Emocje związane ze skokami w Lillehammer rozpoczną się w czwartek, gdy skoki treningowe oddadzą panie. Dzień później skoczkinie powalczą w zmaganiach indywidualnych, a skoczkowie przystąpią do treningów i kwalifikacji. W sobotę i niedzielę zmierzą się już w dwóch konkursach indywidualnych.

Pełny program PŚ kobiet w Lillehammer i składy kadr >>
Pełny program PŚ mężczyzn w Lillehammer i składy kadr >>

 

źródło: Ski Jumping Team Finland / Facebook.com / iltasanomat.fi

 

Komentarze

comments

1 thought on “Czterech Finów i jedna Finka na starcie w Lillehammer, problemy zdrowotne Ahonena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram