Jan Matura uzupełnił skład Czechów na niemiecką część TCS

Jan Matura, fot. Julia PiątkowskaInauguracja 64. edycji prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni coraz bliżej. Kolejni trenerzy ogłaszają nominacje zawodników, którzy wystartują na obiektach w Niemczech i Austrii. Dzisiaj szkoleniowiec reprezentacji Czech, Richard Schallert, podał nazwisko czwartego skoczka zza naszej południowej granicy, który dołączył do składu.

 

Decyzją Schallerta, szansę występu w turniejowych konkursach rozgrywanych na przełomie roku kalendarzowego, dostanie Jan Matura. Doświadczony Czech dołączył do trójki swoich kolegów, którzy już wcześniej dostali bilet na zawody w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Czechów reprezentować będą zatem: Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukas Hlava i Jan Matura.

Nominacja dla czwartego członka czeskiego teamu była sprawą otwartą. Trenerzy Schallert i Dolezal dokładnie analizowali wyniki swoich podopiecznych w zawodach Pucharu Świata w sezonie zimowym 2015/2016. Ostatecznie wybór padł na 47. zawodnika w klasyfikacji generalnej. Sztab Czechów oprócz czwórki wybranych i duetu trenerskiego podczas niemiecko-austriackiej imprezy tworzyć będą fizjoterapeuta oraz serwismen.

Jak zauważa koordynator czeskich skoczków Jakub Jiroutek, po konkursach na Schattenbergschanze oraz Grosse-Olympia-Schanze, możliwa jest wymiana słabiej prezentującego się skoczka. – Na chwilę obecną na rywalizację gotowy jest Tomas Vancura. Najważniejsze, aby młodzi zawodnicy nabierali doświadczenia – zakończył.

 

źródło: skoky.net

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram