Clemens Aigner oddał najlepszy skok w pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego na dużej skoczni w Engelbergu. Tuż za nim plasuje się kolejny Austriak – Andreas Kofler. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest aktualnie Dawid Kubacki, który jest na siódmym miejscu. W serii finałowej zaprezentuje się łącznie czterech biało-czerwonych.
Prowadzący na półmetku rywalizacji na Gross-Titlis-Schanze Austriak Clemens Aigner oddał skok na 129 metrów przy bardzo niekorzystnym wietrze (1,92 m/s w plecy), za który otrzymał aż 21,1 punktu rekompensaty. Na drugiej pozycji plasuje się znany z występów w Pucharze Świata Andreas Kofler (133,5 m), który jednak miał znacznie słabszy wiatr w plecy (0,44 m/s). Czołową trójkę uzupełnia dość niespodziewanie Szwajcar Luca Egloff (131,0 m).
Kolejne trzy lokaty należą do: Niemca Adriana Sella (131,0 m), Austriaka Markusa Schiffnera (133,0 m) i Słoweńca Cene Prevca (129,0 m). Siódme miejsce zajmuje najwyżej sklasyfikowany Polak – Dawid Kubacki (131,0 m).
Drugą dziesiątkę otwierają dwaj biało-czerwoni – Jakub Wolny (125,0 m) i Andrzej Stękała (126,0 m). Do drugiej serii zakwalifikował się ponadto Stanisław Biela (125,5 m / 23. miejsce). Sztuka ta nie udała się niestety solidnie skaczącym w ostatnich tygodniach: Krzysztofowi Miętusowi (114,0 m / 35. miejsce) i Bartłomiejowi Kłuskowi (115,0 m / 36. miejsce). Do serii finałowej nie awansował również m.in. powracający do międzynarodowej rywalizacji mistrz świata z Falun – Rune Velta (43. miejsce).
Dodajmy, że za nieprzepisowe kombinezony zdyskwalifikowanych zostało aż 8 skoczków (Contamine, Muminov, Romashov, Hilde, Kytoesaho, Kozisek, Aschenwald, Roee).
Finałowa seria konkursowa rozpocznie się o godz. 15:00. Relacja tekstowa live trwa na Berkutschi.com >>
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | skok I | punkty | status | |
1 | Clemens Aigner | AUT | 129,0 m | 141.8 | Q |
2 | Andreas Kofler | AUT | 133,5 m | 136.1 | Q |
3 | Luca Egloff | SUI | 131,0 m | 135.7 | Q |
4 | Adrian Sell | GER | 131,0 m | 135.1 | Q |
5 | Markus Schiffner | AUT | 133,0 m | 134.5 | Q |
6 | Cene Prevc | SLO | 129,0 m | 134.2 | Q |
7 | Dawid Kubacki | POL | 131,0 m | 131.6 | Q |
8 | Jonathan Learoyd | FRA | 127,0 m | 131.6 | Q |
9 | Elias Tollinger | AUT | 125,5 m | 130.2 | Q |
10 | Bor Pavlovcic | SLO | 127,5 m | 128.8 | Q |
11 | Jakub Wolny | POL | 125,0 m | 128.0 | Q |
12 | Andrzej Stękała | POL | 126,0 m | 127.5 | Q |
13 | Jonathan Siegel | GER | 127,0 m | 125.2 | Q |
14 | Danny Queck | GER | 126,0 m | 123.9 | Q |
15 | Vojtech Stursa | CZE | 128,0 m | 123.9 | Q |
16 | Jure Sinkovec | SLO | 123,5 m | 123.8 | Q |
17 | Tomas Vancura | CZE | 118,5 m | 123.0 | Q |
18 | Tobias Birchler | SUI | 128,0 m | 122.4 | Q |
19 | Martin Hamann | GER | 128,5 m | 121.1 | Q |
20 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 123,5 m | 119.1 | Q |
21 | Rok Justin | SLO | 118,5 m | 118.2 | Q |
22 | Marius Lindvik | NOR | 121,0 m | 118.0 | Q |
23 | Stanisław Biela | POL | 125,5 m | 117.1 | Q |
24 | Johannes Schubert | GER | 124,5 m | 116.8 | Q |
25 | Paul Brasme | FRA | 124,5 m | 116.3 | Q |
26 | Tomaz Naglic | SLO | 119,0 m | 115.2 | Q |
27 | Michael Dreher | GER | 120,0 m | 114.4 | Q |
28 | Roman Trofimov | RUS | 122,0 m | 113.6 | Q |
29 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 122,0 m | 113.0 | Q |
30 | Roberto Dellasega | ITA | 122,5 m | 112.8 | Q |
31 | Andreas Alamommo | FIN | 119,0 m | 111.8 | NQ |
32 | Florian Altenburger | AUT | 115,0 m | 111.6 | NQ |
33 | Andreas Schuler | SUI | 118,5 m | 108.7 | NQ |
34 | Sebastian Bradatsch | GER | 117,5 m | 108.1 | NQ |
35 | Krzysztof Miętus | POL | 114,0 m | 107.2 | NQ |
36 | Bartłomiej Kłusek | POL | 115,0 m | 106.5 | NQ |
37 | Kevin Bickner | USA | 118,5 m | 104.3 | NQ |
38 | Ossi-Pekka Valta | FIN | 113,5 m | 103.4 | NQ |
39 | Andraz Pograjc | SLO | 114,0 m | 102.3 | NQ |
40 | Robin Pedersen | NOR | 112,5 m | 101.5 | NQ |
41 | Davide Bresadola | ITA | 117,5 m | 101.2 | NQ |
42 | Pascal Kaelin | SUI | 112,5 m | 101.2 | NQ |
43 | Rune Velta | NOR | 113,5 m | 97.7 | NQ |
44 | Miran Zupancic | SLO | 108,5 m | 90.6 | NQ |
45 | Phillip Sjoeen | NOR | 108,0 m | 90.2 | NQ |
46 | Daniele Varesco | ITA |
121,0 m upadek |
88.3 | NQ |
47 | Lars Antonissen | NED | 102,0 m | 73.8 | NQ |
DSQ | Mathis Contamine | FRA | – | – | NQ |
DSQ | Sabirzhan Muminov | KAZ | – | – | NQ |
DSQ | Alexey Romashov | RUS | – | – | NQ |
DSQ | Tom Hilde | NOR | – | – | NQ |
DSQ | Niko Kytoesaho | FIN | – | – | NQ |
DSQ | Cestmir Kozisek | CZE | – | – | NQ |
DSQ | Philipp Aschenwald | AUT | – | – | NQ |
DSQ | Espen Roee | NOR | – | – | NQ |
informacja własna