Najlepszy w serii próbnej Tom Hilde po znakomitym skoku na 132,5 metra w bardzo trudnych warunkach jest liderem także po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego na Gross-Titlis-Schanze (K-125 / HS-137) w szwajcarskim Engelbergu. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest Dawid Kubacki, który zajmuje trzecią lokatę.
Prowadzący po pierwszej serii Tom Hilde osiągnął 132,5 metrową odległość i ma aż 7,1 punktu przewagi nad drugim w stawce Austriakiem, Clemensem Aignerem (128,5 m). Z nieco słabszego wiatru w plecy umiejętnie skorzystał Dawid Kubacki, który po skoku na 131 metrów zajmuje trzecią pozycję. Czwarty jest Philipp Aschenwald (126,0 m), a na piątej pozycji plasuje się kolejny z biało-czerwonych – Andrzej Stękała (127,5 m). Czołową szóstkę uzupełnia Szwajcar Luca Egloff (124,5 m).
W drugiej dziesiątce z awansem do serii finałowej wylądowali: Jakub Wolny (123,0 m / 16. miejsce) oraz Bartłomiej Kłusek (125,0 m / 20. miejsce). Niestety słabiej zaprezentowali się Stanisław Biela i Krzysztof Miętus – skoki na 118,5 i 116 metrów dały im odpowiednio 34. i 35. miejsce i brak awansu do drugiej rundy.
W pierwszej serii konkursowej sporą rolę odgrywał wiatr, który co prawda cały czas zawiewał z tyłu skoczni, jednak jego prędkość była bardzo zmienna, co powodowało zróżnicowane punkty bonusowe, od kilkunastu do nawet ponad dwudziestu. Rywalizacja przebiegała z 18. belki startowej.
Początek finałowej serii konkursowej już o godz. 14:15. Tekstowa relacja live jest dostępna na Berkutschi.com.
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | status | |
1 | Tom Hilde | NOR | 18 | 132,5 m | 147.9 | Q |
2 | Clemens Aigner | AUT | 18 | 128,5 m | 140.8 | Q |
3 | Dawid Kubacki | POL | 18 | 131,0 m | 136.2 | Q |
4 | Philipp Aschenwald | AUT | 18 | 126,0 m | 135.9 | Q |
5 | Andrzej Stękała | POL | 18 | 127,5 m | 135.3 | Q |
6 | Luca Egloff | SUI | 18 | 124,5 m | 135.0 | Q |
7 | Florian Altenburger | AUT | 18 | 130,0 m | 134.6 | Q |
8 | Vojtech Stursa | CZE | 18 | 124,0 m | 133.5 | Q |
9 | Tomas Vancura | CZE | 18 | 131,5 m | 132.8 | Q |
10 | Tomaz Naglic | SLO | 18 | 125,5 m | 132.6 | Q |
11 | Andraz Pograjc | SLO | 18 | 128,0 m | 132.4 | Q |
12 | Bor Pavlovcic | SLO | 18 | 125,0 m | 132.3 | Q |
13 | Elias Tollinger | AUT | 18 | 128,0 m | 132.0 | Q |
14 | Andreas Kofler | AUT | 18 | 124,5 m | 131.1 | Q |
15 | Cene Prevc | SLO | 18 | 123,0 m | 130.5 | Q |
16 | Jakub Wolny | POL | 18 | 123,0 m | 129.7 | Q |
17 | Danny Queck | GER | 18 | 123,0 m | 129.4 | Q |
18 | Markus Schiffner | AUT | 18 | 125,0 m | 129.3 | Q |
19 | Andreas Alamommo | FIN | 18 | 123,0 m | 128.5 | Q |
20 | Bartłomiej Kłusek | POL | 18 | 125,0 m | 127.4 | Q |
21 | Rok Justin | SLO | 18 | 123,0 m | 125.1 | Q |
22 | Jonathan Learoyd | FRA | 18 | 120,5 m | 124.8 | Q |
23 | Espen Roee | NOR | 18 | 124,5 m | 124.7 | Q |
24 | Johannes Schubert | GER | 18 | 123,0 m | 124.2 | Q |
25 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 18 | 121,0 m | 123.9 | Q |
26 | David Siegel | GER | 18 | 120,5 m | 123.8 | Q |
27 | Tobias Birchler | SUI | 18 | 118,5 m | 122.5 | Q |
28 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 18 | 121,5 m | 121.9 | Q |
29 | Martin Hamann | GER | 18 | 119,5 m | 121.3 | Q |
30 | Marius Lindvik | NOR | 18 | 122,0 m | 120.9 | Q |
31 | Adrian Sell | GER | 18 | 120,5 m | 119.8 | NQ |
32 | Andreas Schuler | SUI | 18 | 122,0 m | 118.4 | NQ |
33 | Miran Zupancic | SLO | 18 | 117,5 m | 118.2 | NQ |
34 | Stanisław Biela | POL | 18 | 118,5 m | 116.5 | NQ |
35 | Krzysztof Miętus | POL | 18 | 116,0 m | 116.3 | NQ |
36 | Sebastian Bradatsch | GER | 18 | 122,0 m | 115.9 | NQ |
37 | Michael Dreher | GER | 18 | 118,0 m | 114.9 | NQ |
38 | Cestmir Kozisek | CZE | 18 | 116,0 m | 113.7 | NQ |
39 | Robin Pedersen | NOR | 18 | 114,0 m | 113.6 | NQ |
40 | Pascal Kaelin | SUI | 18 | 114,5 m | 112.0 | NQ |
41 | Roberto Dellasega | ITA | 18 | 116,5 m | 111.3 | NQ |
42 | Niko Kytoesaho | FIN | 18 | 114,0 m | 110.8 | NQ |
43 | Davide Bresadola | ITA | 18 | 117,5 m | 110.6 | NQ |
44 | Paul Brasme | FRA | 18 | 117,0 m | 110.1 | NQ |
45 | Rune Velta | NOR | 18 | 118,0 m | 109.1 | NQ |
46 | Daniele Varesco | ITA | 18 | 118,0 m | 107.4 | NQ |
47 | Roman Trofimov | RUS | 18 | 112,0 m | 107.2 | NQ |
48 | Kevin Bickner | USA | 18 | 116,0 m | 107.2 | NQ |
49 | Ossi-Pekka Valta | FIN | 18 | 114,5 m | 103.3 | NQ |
50 | Phillip Sjoeen | NOR | 18 |
115,0 m upadek |
89.0 | NQ |
51 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 18 | 104,0 m | 86.4 | NQ |
52 | Lars Antonissen | NED | 18 | 97,0 m | 77.1 | NQ |
informacja własna