Na olimpijski obiekt w Garmisch-Partenkirchen, który niedawno gościł noworoczne zawody Turnieju Czterech Skoczni, powraca narciarska rywalizacja. Tym razem na Grosse-Olympiaschanze odbędą się dwa indywidualne konkursy Pucharu Kontynentalnego. Wśród startujących będzie sześciu reprezentantów Polski.
Program zawodów:
- 8 stycznia 2016 r. (piątek):
- 19:00 – odprawa techniczna
- 9 stycznia 2016 r. (sobota):
- 08:30 – oficjalny trening
- 10:30 – konkurs indywidualny
- 10 stycznia 2016 r. (niedziela):
- 09:00 – seria próbna
- 10:00 – konkurs indywidualny
Tekstowa relacja live będzie dostępna na Berkutschi.com.
Lista startowa pierwszego konkursu:
BIB | Zawodnik | Kraj |
1 | Sebastian Bradatsch | GER |
2 | Felix Hoffmann | GER |
3 | Marinus Kraus | GER |
4 | Dusty Korek | CAN |
5 | Daniele Varesco | ITA |
6 | Muhammet Irfan Cintimar | TUR |
7 | Hyun-Ki Kim | KOR |
8 | Thomas Hofer | AUT |
9 | Andreas Schuler | SUI |
10 | Aleksandr Bazhenov | RUS |
11 | Sorin Iulian Pitea | ROU |
12 | Heung-Chul Choi | KOR |
13 | Krzysztof Biegun | POL |
14 | Rune Velta | NOR |
15 | Samet Karta | TUR |
16 | Seou Choi | KOR |
17 | Andrea Morassi | ITA |
18 | Matjaz Pungertar | SLO |
19 | William Rhoads | USA |
20 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR |
21 | Sabirzhan Muminov | KAZ |
22 | Przemysław Kantyka | POL |
23 | Eetu Nousiainen | FIN |
24 | Matthew Soukup | CAN |
25 | Andrii Klymchuk | UKR |
26 | Thomas Roch Dupland | FRA |
27 | Christian Friberg | USA |
28 | Vitaliy Kalinichenko | UKR |
29 | Joshua Maurer | CAN |
30 | Roberto Dellasega | ITA |
31 | Paul Brasme | FRA |
32 | Nicholas Alexander | USA |
33 | Mikhail Maksimochkin | RUS |
34 | Johannes Schubert | GER |
35 | Eduard Torok | ROU |
36 | Martin Hamann | GER |
37 | Roman Trofimov | RUS |
38 | Pascal Kaelin | SUI |
39 | Niko Kytoesaho | FIN |
40 | Andreas Alamommo | FIN |
41 | Aleksander Zniszczoł | POL |
42 | Tobias Birchler | SUI |
43 | Jonathan Siegel | GER |
44 | Danny Queck | GER |
45 | Jonathan Learoyd | FRA |
46 | Bor Pavlovcic | SLO |
47 | Adrian Sell | GER |
48 | Phillip Sjoeen | NOR |
49 | Paul Winter | GER |
50 | Jure Sinkovec | SLO |
51 | Tim Fuchs | GER |
52 | Cestmir Kozisek | CZE |
53 | Krzysztof Miętus | POL |
54 | Vojtech Stursa | CZE |
55 | Andreas Kofler | AUT |
56 | Miran Zupancic | SLO |
57 | Cene Prevc | SLO |
58 | Marius Lindvik | NOR |
59 | Markus Schiffner | AUT |
60 | Markus Eisenbichler | GER |
61 | Rok Justin | SLO |
62 | Tomaz Naglic | SLO |
63 | Tom Hilde | NOR |
64 | Bartłomiej Kłusek | POL |
65 | Elias Tollinger | AUT |
66 | Tomas Vancura | CZE |
67 | Dawid Kubacki | POL |
68 | Espen Roee | NOR |
69 | Florian Altenburger | AUT |
70 | Pius Paschke | GER |
71 | David Siegel | GER |
72 | Clemens Aigner | AUT |
73 | Fredrik Bjerkeengen | NOR |
Składy kadr:
- Austria: Thomas Hofer, Andreas Kofler, Markus Schiffner, Elias Tollinger, Florian Altenburger, Clemens Aigner
- Czechy: Cestmir Kozisek, Vojtech Stursa, Tomas Vancura
- Finlandia: Eetu Nousiainen, Niko Kytoesaho, Andreas Alamommo
- Francja: Thomas Roh Dupland, Jonathan Learoyd, Paul Brasme
- Kanada: Matthew Soukup, Joshua Maurer, Dusty Korek
- Kazachstan: Sabirzhan Muminov
- Korea Południowa: Hyun-Ki Kim, Heung-Chul Choi, Seou Choi
- Niemcy: Sebastian Bradatsch, Felix Hoffmann, Marinus Kraus, Johannes Schubert, Martin Hamann, Jonathan Siegel, Danny Queck, Adrian Sell, Paul Winter, Tim Fuchs, Markus Eisenbichler, Pius Paschke, David Siegel
- Norwegia: Rune Velta, Phillip Sjoeen, Marius Lindvik, Tom Hilde, Espen Roee, Fredrik Bjerkeengen
- Polska:Dawid Kubacki, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Miętus, Przemysław Kantyka
- Rosja: Aleksandr Bazhenov, Mikhail Maksimochkin, Roman Trofimov
- Rumunia: Sorin Iulian Pitea, Eduard Torok
- Słowenia: Matjaz Pungertar, Bor Pavlovcic, Jure Sinkovec, Miran Zupancic, Cene Prevc, Rok Justin, Tomaz Naglic
- Stany Zjednoczone: William Rhoads, Christian Friberg, Nicholas Alexander
- Szwajcaria: Andreas Schuler, Pascal Kaelin, Tobias Birchler
- Turcja: Muhammet Irfan Cintimar, Samet Karta, Fatih Arda Ipcioglu
- Ukraina: Andrii Klymchuk, Vitaliy Kalinichenko
- Włochy: Daniele Varesco, Andrea Morassi, Roberto Dellasega
Pierwsze zimowe konkursy Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen rozegrano w grudniu 2007 r., kiedy to triumfy święcili Martin Schmitt i Andreas Vilberg. Najlepszym z Polaków był wówczas Marcin Bachleda (13. i 7. miejsce). Kolejne zawody zaplanowane na luty i grudzień 2014 r. zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Rekordzistą Grosse-Olympiashanze (K-125 / HS-140) jest Anders Jacobsen, który podczas jednego z treningów przed zawodami Pucharu Świata w 2014 r. poszybował tam 145 metrów.
informacja własna