Polska piątka na MŚ w lotach w Tauplitz, wracają Stoch i Żyła

Kamil Stoch, fot. Julia PiątkowskaPo wielu niecierpliwych dniach oczekiwania poznaliśmy skład polskiej kadry na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które odbędą się na Kulm-Skiflugschanze w austriackim Tauplitz. Do rywalizacji powrócą najbardziej doświadczeni lotnicy, którzy ostatnio trenowali w kraju, czyli Stoch i Żyła.

 

Decyzją trenera Łukasza Kruczka w światowym czempionacie w lotach narciarskich, który w dniach 14-17 stycznia będzie rozgrywany w Tauplitz/Bad Mitterndorf wezmą udział następujący zawodnicy:

  • Kamil Stoch (kadra A),
  • Piotr Żyła (kadra A),
  • Klemens Murańka (kadra A),
  • Stefan Hula (kadra B),
  • Dawid Kubacki (kadra B).
Piotr Żyła, fot. Bartosz Leja
Piotr Żyła, fot. Bartosz Leja

Dodajmy, że Stefan Hula zapewnił sobie miejsce w składzie bardzo solidnymi występami w Pucharze Świata – 29-latek punktował w 8 (z 10) pucharowych konkursach, w których brał udział. Rzutem na taśmę szansę otrzymał także Dawid Kubacki, który zajmując piąte i drugie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen, wywalczył zwiększoną polską kwotę startową na piąty period sezonu.

Stefan Hula, fot. Julia Piątkowska
Stefan Hula, fot. Julia Piątkowska

Trzon reprezentacji będą jednak stanowili podopieczni trenera Łukasza Kruczka, którzy ostatnie dni spędzili nie na konkursowych zmaganiach, a na spokojnych treningach w Szczyrku i Wiśle. Tam na skoczni Skalite (K-95 / HS-106) oraz obiekcie im. Adama Małysza (K-120 / HS-134) szlifowali technikę skoku, która jest niezwykle istotna podczas wymagających lotów narciarskich.

Na Kulm-Skiflugschanze (K-200 / HS-225) będziemy musieli liczyć na wystrzał formy biało-czerwonych, którzy niestety do tej pory nie zachwycali. Dla Stocha i Żyły to jeden z najgorszych początków sezonu, pogubiony wydawał się być także Murańka, a prym w PŚ ostatnio wiedli własnie podopieczni Macieja Maciusiaka z kadry B.

Przypomnijmy, że w MŚ w lotach, które poprzednio (w 2014 r.) odbywały się na skoczni Certak (K-185 / HS-205) w czeskim Harrachovie, najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce. Konkursu drużynowego nie rozegrano.

Zobaczcie pełny program MŚ w lotach i składy poszczególnych kadr >>

 

źródło: informacja własna / pzn.pl

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram