PŚ Pań Sapporo: Takanashi niepokonana w treningach, Bogataj w kwalifikacjach

Ursa Bogataj (fot. Julia Piątkowska)

Ursa Bogataj (fot. Julia Piątkowska)

Ursa Bogataj, fot. Julia PiątkowskaSkoki narciarskie Pań po ponad miesięcznej przerwie przeniosły się do dalekiej Japonii, by na normalnym obiekcie w Sapporo wyłonić najlepsze skoczkinie. Noc z czwartku na piątek przyniosła treningi i kwalifikacje. Te pierwsze zdominowała rewelacyjna Sara Takanashi, a w rundzie kwalifikacyjnej najlepsza okazała się Ursa Bogataj.

 

Pierwsza seria treningowa:

Maren Lundby, fot. Julia Piątkowska
Maren Lundby, fot. Julia Piątkowska

Trzy skoczkinie w pierwszej serii treningowej zdołały przekroczyć punkt konstrukcyjny obiektu w Japonii, a najdalej, zgodnie z oczekiwaniami poleciała 19-letnia Takanashi, uzyskując 91,5 metra z obniżonej, 12. belki najazdowej. Pół metra bliżej lądowała Jacqueline Seifriedsberger, a 90,5 metra zdołała osiągnąć kolejna Austriaczka, Chiara Hoelzl, co dało jej drugą lokatę, ze stratą niecałych 2 punktów do triumfatorki. Żadna inna skoczkini nie zdołała dolecieć do granicy punktu konstrukcyjnego. Najbliżej tego wyczynu były czwarta Yuki Ito (89,5 metra) i 7. Maren Lundby (89,0 metrów).

 

Yuki Ito, fot. Julia Piątkowska
Yuki Ito, fot. Julia Piątkowska

Druga seria treningowa:

Kolejny trening i kolejny pokaz potęgi Takanashi, która skacząc po raz drugi z obniżonej na życzenie trenera, 12. belki, osiągnęła 93,5 metra. Kroku próbowała dotrzymać jej koleżanka z kadry, Yuki Ito, uzyskując 91,0 metrów i zajmując dzięki temu 2. lokatę. Wirtualne podium uzupełniła Daniela Iraschko-Stolz. Doświadczona Austriaczka doskoczyła do punktu konstrukcyjnego obiektu Miyanomori (90,0 metrów).

Pełne wyniki treningów >>>

W kwalifikacjach z dobrej strony zaprezentowały się Słowenki – pierwsze miejsce przypadło Ursie Bogataj (92,0 metry), a drugie Emie Klinec (87,0 metrów). Obie skoczkinie startowały z 14. platformy najazdowej. Pół metra dalej od Klinec skoczyła Kanadyjka Taylor Heinrich, jednak oddawała swoją próbę z wyższej, 16. belki, co zaowocowało sporą stratą. 

Wśród skoczkiń, które miały zagwarantowany start w konkursie, sporo oddało skoki w okolicach punktu konstrukcyjnego. Aż trzy, Chiara Hoelzl, Maja Vtic i Yuki Ito wylądowały na 91. metrze. Pół metra mniej przypadło w udziale Danieli Iraschko Stolz. Sara Takanashi zrezygnowała z udziału w kwalifikacjach.

Wyniki kwalifikacji >>>

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram