W pierwszym treningu na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi najlepszy okazał się Niemiec Richard Freitag, ale w drugiej serii klasę pokazali Polacy – na czele uplasowali się ex aequo Kamil Stoch oraz Stefan Hula. Bardzo dobre próby pokazali też Andrzej Stękała, Maciej Kot oraz Dawid Kubacki. Przed nami kwalifikacje.
1. trening
W pierwszym treningu poprzedzającym kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem najlepszy skok należał do Niemca Richarda Freitaga (127,5 m). Drugie miejsce zajął Norweg Daniel-Andre Tande (127,5 m), a na znakomitej trzeciej pozycji uplasował się najlepszy z Polaków, Kamil Stoch (127,0 m). Czołową szóstkę uzupełnili: Stefan Kraft (127,0 m), Peter Prevc (128,5 m) oraz Michael Hayboeck (127,0 m).
Drugim sklasyfikowanym biało-czerwonym był Andrzej Stękała, który wylądował na 9. miejscu ze 126 metrowym skokiem. W drugiej dziesiątce znalazł się Stefan Hula (120,5 m / 17. miejsce), a w trzeciej Dawid Kubacki (120,0 m / 22. miejsce) oraz Bartłomiej Kłusek (119,5 m / 28. miejsce). Niżej uplasowali się pozostali nasi reprezentanci. Maciej Kot był 31. (118,5 m), Piotr Żyła 33. (115,5 m), Klemens Murańka 35. (115,0 m), Jan Ziobro 36.118,0 m), a Krzysztof Biegun 46. (116,0 m). Poza pięćdziesiątką wylądowali: Jakub Wolny (113,5 m / 54. miejsce) oraz Krzysztof Miętus (113,5 m / 55. miejsce).
2. trening
Druga seria treningowa była już prawdziwym popisem biało-czerwonych - na czele uplasowali się ex aequo świetnie skaczący Kamil Stoch (130,5 m) oraz Stefan Hula (131,0 m). Trzecie miejsce zajął skaczący ze znacznie obniżonej platformy najazdowej Słoweniec Peter Prevc (126,0 m). Czołową szóstkę uzupełnili: Czech Roman Koudelka (130,0 m), Austriak Stefan Kraft (124,0 m) oraz Norweg Andreas Stjernen (124,0 m).
W czołowej dziesiątce mieliśmy jeszcze dwóch naszych reprezentantów - siódmy był Dawid Kubacki (136,5 m), a dziewiąty Maciej Kot (131,0 m). Najdłuższym skokiem popisał się z kolei Andrzej Stękała (137,5 m), który jednak także oddał swoją próbę z wyższej belki sprzyjających warunkach atmosferycznych.
Pozostali Polacy zajmowali lokaty poza najlepszą trzydziestką. Piotr Żyła był 31. (126,0 m), Bartłomiej Kłusek 34. (129,5 m), Jakub Wolny 36. (126,0 m), Jan Ziobro 41. (124,5 m), Klemens Murańka 43. (124,0 m), Krzysztof Biegun 50. (124,5 m), a Krzysztof Miętus 61. (117,0 m).
Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 18:00. Transmisja na TVP Sport. Relacja live trwa na SkokiPolska.pl >>
Pełne wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | skok I | punkty | |
1 | Richard Freitag | GER | 127,5 m | 93.7 |
2 | Daniel-Andre Tande | NOR | 127,5 m | 93.5 |
3 | Kamil Stoch | POL | 127,0 m | 93.2 |
4 | Stefan Kraft | AUT | 127,0 m | 92.9 |
5 | Peter Prevc | SLO | 128,5 m | 92.6 |
6 | Michael Hayboeck | AUT | 127,0 m | 91.1 |
7 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 127,5 m | 89.8 |
8 | Andreas Wellinger | GER | 125,0 m | 89.2 |
9 | Andrzej Stękała | POL | 126,0 m | 88.7 |
10 | Stephan Leyhe | GER | 123,5 m | 88.4 |
11 | Anze Lanisek | SLO | 124,0 m | 88.3 |
12 | Manuel Poppinger | AUT | 122,5 m | 85.9 |
13 | Roman Koudelka | CZE | 123,5 m | 85.4 |
14 | Joachim Hauer | NOR | 122,5 m | 84.2 |
15 | Andreas Stjernen | NOR | 123,0 m | 84.0 |
16 | Manuel Fettner | AUT | 122,0 m | 83.9 |
17 | Domen Prevc | SLO | 122,5 m | 83.6 |
Stefan Hula | POL | 120,5 m | 83.6 | |
19 | Andreas Wank | GER | 121,5 m | 82.9 |
20 | Kento Sakuyama | JPN | 120,5 m | 82.6 |
21 | Johann Andre Forfang | NOR | 121,5 m | 82.4 |
22 | Dawid Kubacki | POL | 120,0 m | 82.1 |
23 | Jakub Janda | CZE | 120,0 m | 81.5 |
24 | Thomas Hofer | AUT | 123,0 m | 81.3 |
25 | Robert Kranjec | SLO | 119,0 m | 81.0 |
David Siegel | GER | 123,0 m | 81.0 | |
27 | Simon Ammann | SUI | 120,0 m | 80.4 |
28 | Bartłomiej Kłusek | POL | 119,5 m | 77.8 |
29 | Kenneth Gangnes | NOR | 119,0 m | 77.7 |
30 | Kenshiro Ito | JPN | 120,0 m | 77.6 |
31 | Maciej Kot | POL | 118,5 m | 77.1 |
32 | Michael Neumayer | GER | 116,5 m | 76.9 |
33 | Piotr Żyła | POL | 115,5 m | 76.5 |
34 | Nicholas Alexander | USA | 120,0 m | 75.9 |
35 | Klemens Murańka | POL | 115,0 m | 73.9 |
36 | Jan Ziobro | POL | 118,0 m | 73.8 |
37 | Anders Fannemel | NOR | 116,5 m | 73.6 |
38 | Yumu Harada | JPN | 117,5 m | 73.4 |
39 | Ville Larinto | FIN | 118,0 m | 73.1 |
40 | Jan Matura | CZE | 115,0 m | 71.7 |
41 | Jurij Tepes | SLO | 115,0 m | 71.3 |
42 | Evgeniy Klimov | RUS | 116,0 m | 70.4 |
43 | Andreas Kofler | AUT | 113,0 m | 70.3 |
44 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 116,0 m | 69.9 |
45 | Andraz Pograjc | SLO | 115,5 m | 69.8 |
46 | Krzysztof Biegun | POL | 116,0 m | 69.7 |
47 | Philipp Aschenwald | AUT | 115,5 m | 69.5 |
48 | Denis Kornilov | RUS | 115,5 m | 69.3 |
49 | Gregor Deschwanden | SUI | 114,0 m | 68.3 |
50 | Sebastian Colloredo | ITA | 114,0 m | 67.4 |
51 | Cestmir Kozisek | CZE | 114,5 m | 67.3 |
52 | Harri Olli | FIN | 115,0 m | 66.8 |
53 | Marat Zhaparov | KAZ | 114,5 m | 66.6 |
54 | Jakub Wolny | POL | 113,5 m | 66.2 |
55 | Krzysztof Miętus | POL | 113,5 m | 65.5 |
56 | Sorin Iulian Pitea | ROU | 112,5 m | 64.4 |
57 | Michael Glasder | USA | 112,5 m | 64.3 |
58 | Vladimir Zografski | BUL | 110,5 m | 63.7 |
59 | Pascal Kaelin | SUI | 112,0 m | 62.7 |
60 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 111,5 m | 61.6 |
61 | Reruhi Shimizu | JPN | 111,5 m | 61.3 |
62 | Luca Egloff | SUI | 110,0 m | 60.4 |
63 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 109,5 m | 58.5 |
64 | Radik Zhaparov | KAZ | 109,0 m | 56.5 |
65 | Jarkko Maeaettae | FIN | 109,0 m | 56.3 |
66 | Daniele Varesco | ITA | 107,0 m | 53.8 |
67 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 94,0 m | 28.0 |
Pełne wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | skok I | punkty | |
1 | Stefan Hula | POL | 130,5 m | 102.3 |
Kamil Stoch | POL | 131,0 m | 102.3 | |
3 | Peter Prevc | SLO | 126,0 m | 99.9 |
4 | Roman Koudelka | CZE | 130,0 m | 99.7 |
5 | Stefan Kraft | AUT | 124,0 m | 99.0 |
Andreas Stjernen | NOR | 124,0 m | 99.0 | |
7 | Dawid Kubacki | POL | 136,5 m | 98.0 |
8 | Michael Hayboeck | AUT | 123,5 m | 97.9 |
9 | Maciej Kot | POL | 131,0 m | 97.0 |
10 | Manuel Fettner | AUT | 128,0 m | 96.6 |
11 | Johann Andre Forfang | NOR | 122,0 m | 95.7 |
12 | Simon Ammann | SUI | 127,0 m | 95.5 |
13 | Joachim Hauer | NOR | 127,0 m | 94.7 |
14 | Andrzej Stękała | POL | 137,5 m | 94.2 |
15 | Anders Fannemel | NOR | 125,5 m | 94.1 |
16 | Domen Prevc | SLO | 122,5 m | 94.0 |
17 | Kenneth Gangnes | NOR | 122,0 m | 93.7 |
18 | Jan Matura | CZE | 129,5 m | 93.5 |
19 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 131,5 m | 93.4 |
20 | Richard Freitag | GER | 120,5 m | 93.0 |
21 | Daniel Andre Tande | NOR | 121,0 m | 92.7 |
22 | Andreas Wellinger | GER | 120,5 m | 91.9 |
23 | Stephan Leyhe | GER | 125,5 m | 91.7 |
Manuel Poppinger | AUT | 125,5 m | 91.7 | |
25 | Anze Lanisek | SLO | 125,0 m | 90.7 |
26 | Kento Sakuyama | JPN | 126,5 m | 88.9 |
27 | Andreas Wank | GER | 123,5 m | 88.7 |
28 | Michael Neumayer | GER | 128,5 m | 87.4 |
29 | Robert Kranjec | SLO | 127,0 m | 87.2 |
30 | David Siegel | GER | 131,0 m | 86.8 |
31 | Piotr Żyła | POL | 126,0 m | 84.9 |
32 | Yumu Harada | JPN | 129,0 m | 84.3 |
33 | Andreas Kofler | AUT | 124,0 m | 83.6 |
34 | Bartłomiej Kłusek | POL | 129,5 m | 84.3 |
35 | Cestmir Kozisek | CZE | 123,5 m | 79.2 |
36 | Jakub Wolny | POL | 126,0 m | 78.2 |
Kenshiro Ito | JPN | 128,0 m | 78.2 | |
Nicholas Alexander | USA | 124,5 m | 78.2 | |
39 | Gregor Deschwanden | SUI | 117,0 m | 77.6 |
40 | Luca Egloff | SUI | 124,5 m | 76.9 |
41 | Jan Ziobro | POL | 124,5 m | 75.7 |
42 | Jakub Janda | CZE | 117,0 m | 75.3 |
43 | Klemens Murańka | POL | 124,0 m | 75.0 |
44 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 123,5 m | 74.3 |
45 | Thomas Hofer | AUT | 126,0 m | 73.7 |
46 | Andraz Pograjc | SLO | 122,5 m | 73.1 |
47 | Philipp Aschenwald | AUT | 123,5 m | 73.0 |
Reruhi Shimizu | JPN | 123,5 m | 73.0 | |
49 | Ville Larinto | FIN | 121,5 m | 71.5 |
50 | Krzysztof Biegun | POL | 124,5 m | 71.4 |
51 | Michael Glasder | USA | 121,0 m | 71.3 |
52 | Evgeniy Klimov | RUS | 121,0 m | 70.2 |
53 | Denis Kornilov | RUS | 119,5 m | 69.6 |
Vladimir Zografski | BUL | 122,5 m | 69.6 | |
55 | Jurij Tepes | SLO | 110,0 m | 67.1 |
56 | Pascal Kaelin | SUI | 121,0 m | 67.0 |
57 | Harri Olli | FIN | 118,0 m | 64.9 |
58 | Marat Zhaparov | KAZ | 118,0 m | 62.7 |
59 | Sebastian Colloredo | ITA | 116,0 m | 61.1 |
60 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 113,0 m | 59.3 |
61 | Krzysztof Miętus | POL | 117,0 m | 58.1 |
62 | Sorin Iulian Pitea | ROU | 112,0 m | 56.2 |
63 | Radik Zhaparov | KAZ | 111,5 m | 53.6 |
64 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 112,0 m | 52.1 |
65 | Jarkko Maeaettae | FIN | 111,5 m | 49.8 |
66 | Daniele Varesco | ITA | 107,0 m | 48.9 |
67 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 106,5 m | 39.0 |
informacja własna