You are currently viewing PK Sapporo: Hilde wygrywa sobotni konkurs

PK Sapporo: Hilde wygrywa sobotni konkurs

8H7A9818 - PK Sapporo: Hilde wygrywa sobotni konkursW drugich zawodach weekendu Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo, na dużej skoczni, najlepszy okazał się Norweg Tom Hilde. Oprócz niego na podium znalazł się także Jaka Hvala ze Słowenii oraz Czech Lukas Hlava. Jedynym Polakiem w „30” był Przemysław Kantyka, który uplasował się na 22. pozycji.

Tom Hilde po pierwszej serii znajdował się na 3. miejscu, z ponad 10-punktową stratą do prowadzącego Lukasa Hlavy po skoku na 127 metrów. W drugiej próbie osiągnął jednak 132,5 metra i wystarczyło to do odrobienia strat z nawiązką i zapewnieniu sobie zwycięstwa. Drugi był Jaka Hvala, który skoczył 130 i 129, 5 metra, a trzeci lider na półmetku Hlava, który w pierwszej rundzie pofrunął na 132,5 metra, a jego finałowa próba zakończyła się na 126 metrze.

Na czwartym miejscu uplasował się reprezentant Austrii Daniel Huber (125,0 / 121,5 m), którego strata do podium była już bardzo duża. Na piątej pozycji konkurs ukończył Niemiec Martin Hamann (122,5 / 121,0 m), a szósty był Austriak Elias Tollinger (121,5 / 119,5 m). Na ósmym miejscu zawody zakończył zwycięzca piątkowego konkursu Czech Tomas Vancura (119,5 / 120,0 m).

Kantyka.Przemysław treningi.Zakopane.2015 fot.Bartosz.Leja  300x200 - PK Sapporo: Hilde wygrywa sobotni konkurs
Przemysław Kantyka, fot.Bartosz.Leja

Najlepszym z Polaków i jednocześnie jedynym, któremu udało się zdobyć punkty był Przemysław Kantyka, który zajął 22 miejsce. Dały mu to skoki na 109 i 113 metrów. Poza finałową „30” uplasowali się: 37. Adam Ruda (106,5 m), 41. Łukasz Podżorski (103,0 m), 45. Aleksander Zniszczoł (102,5 m), a na ostatnim, 52 miejscu konkurs ukończył Dawid Jarząbek, skacząc zaledwie 94,5 metra.