Skoczkinie i skoczkowie mają za sobą drugi dzień oficjalnych treningów w ramach Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (YOG) w norweskim Lillehammer. Wszystkie rundy, podobnie jak wczoraj zdominowali: Słowenka Ema Klinec o jej rodak, Bor Pavlovcic. Reprezentantom Polski, Kindze Rajdzie i Dawidowi Jarząbkowi, do czołówki trochę brakowało.
Treningi męskie
W pierwszej rundzie treningowej Bor Pavlovcic znalazł się na prowadzeniu po zdecydowanie najdłuższym skoku na 101 metrów. Na drugiej lokacie uplasował się reprezentant gospoadrzy, Marius Lindvik (97,0 m), a czołową trójkę uzupełnił Niemiec Jonathan Siegel (94,0 m). Nie najlepiej spisał się Dawid Jarząbek, który skacząc 82,5 metra, zajął dopiero 13. miejsce.
W drugim treningu Pavlovcic znalazł się na samym czele stawki skacząc 95 metrów przy wietrze wiejącym z prędkością prawie 1 m/s metr w plecy. Drugie miejsce ponownie zajął Lindvik (97,0 m), który jednak skorzystał ze sprzyjających podmuchów (1,1 m/s pod narty). Trzeci był Siegel (91,5 m). Ponownie nie zachwycił nasz reprezentant, Dawid Jarząbek (77,5 m), który zajął 15. miejsce.
Ostatnia seria treningowa także należała do faworyta konkursowych zmagań, Bora Pavlovcica (99,0 m), za którym uplasowali się: Marius Lindvik (93,5 m) oraz Japończyk Masamitsu Ito (91,0 m). Dawid Jarząbek skoczył jeszcze gorzej niż w poprzednich rundach treningowych – 72 metry dało mu 17. lokatę.
Treningi żeńskie
Już w pierwszym treningu pań swoją dominację zaprezentowała Słowenka Ema Klinec, która przy wietrze z tyłu skoczni osiągnęła 99 metrów i uzyskała sporą przewagę nad korzystającą z przednich podmuchów Rosjanką Sofią Tikhonovą (98,5 m) i Niemką Agnes Reisch (87,0 m). Na dobrym piątym miejscu uplasowała się Polka, Kinga Rajda (87,0 m).
Drugi trening ponownie przyniósł zdecydowanie najlepszy skok Emy Klinec (97,5 m), która znów wyprzedziła Sofię Tikhonovą (91,0 m) oraz reprezentantkę Italii, Larę Malsiner (91,0 m). Tym razem Kinga Rajda uplasowała się na szóstej lokacie z 80,5-metrową odległością.
W trzecim treningu Ema Klinec ponownie okazała się najlepsza, tym razem skacząc 94,5 metra. Druga była Sofia Tikhonova (90,5 m), a trzecia Lara Malsiner (86,0 m). Kinga Rajda zajęła niższą, dziewiątą pozycję ze skokiem na 82 metry.
Początek pierwszej serii konkursowej kobiet już dziś o godz. 12:30. Mężczyźni rozpoczną walkę o medale o godz. 13:00.
Czołówka pierwszego treningu mężczyzn:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Bor Pavlovcic | SLO | 11 | 101,0 m | 77.9 |
2 | Marius Lindvik | NOR | 11 | 97,0 m | 70.8 |
3 | Jonatha Siegel | GER | 11 | 94,0 m | 66.7 |
4 | Maksim Sergeev | RUS | 11 | 93,5 m | 65.6 |
5 | Masamitsu Ito | JPN | 11 | 91,5 m | 62.7 |
6 | Clemens Leitner | AUT | 11 | 93,0 m | 62.3 |
7 | Andreas Alamommo | FIN | 11 | 89,0 m | 60.4 |
8 | Stepan Pasichnyk | UKR | 11 | 88,0 m | 55.1 |
9 | Sandro Hauswirth | SUI | 11 | 91,0 m | 54.8 |
10 | Frantisek Holik | CZE | 11 | 83,5 m | 49.8 |
13 | Dawid Jarząbek | POL | 11 | 82,5 m | 46.9 |
Czołówka drugiego treningu mężczyzn:
zawodnik | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Bor Pavlovcic | SLO | 11 | 95,0 m | 77.2 |
2 | Marius Lindvik | NOR | 11 | 97,0 m | 67.0 |
3 | Jonathan Siegel | GER | 11 | 91,5 m | 62.7 |
4 | Clemens Leitner | AUT | 11 | 88,5 m | 59.6 |
5 | Maksim Sergeev | RUS | 11 | 91,0 m | 59.2 |
6 | Jonathan Learoyd | FRA | 11 | 89,5 m | 57.8 |
7 | Andreas Alamommo | FIN | 11 | 90,5 m | 57.7 |
8 | Sandro Hauswirth | SUI | 11 | 92,0 m | 57.5 |
9 | Sergey Tkachenko | KAZ | 11 | 90,0 m | 55.5 |
10 | Stepan Pasichnyk | UKR | 11 | 88,5 m | 51.6 |
15 | Dawid Jarząbek | POL | 11 | 77,5 m | 40.5 |
Czołówka trzeciego treningu mężczyzn:
zawodnik | kraj | belka | skok III | punkty | |
1 | Bor Pavlovcic | SLO | 10 | 99,0 m | 71.6 |
2 | Marius Lindvik | NOR | 10 | 93,5 m | 66.4 |
3 | Masamitsu Ito | JPN | 10 | 91,0 m | 58.2 |
4 | Clemens Leitner | AUT | 10 | 88,0 m | 57.2 |
5 | Jonathan Siegel | GER | 10 | 89,0 m | 55.8 |
6 | Andreas Alamommo | FIN | 10 | 87,5 m | 54.1 |
7 | Maksim Sergeev | RUS | 10 | 86,0 m | 49.5 |
8 | Jonathan Learoyd | FRA | 10 | 86,5 m | 49.0 |
9 | Frantisek Holik | CZE | 10 | 84,0 m | 48.5 |
10 | Sergey Tkachenko | KAZ | 10 | 83,0 m | 45.8 |
17 | Dawid Jarząbek | POL | 10 | 72,0 m | 26.8 |
Czołówka pierwszego treningu kobiet:
zawodniczka | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Ema Klinec | SLO | 17 | 99,0 m | 81.7 |
2 | Sofia Tikhonova | RUS | 17 | 98,5 m | 72.3 |
3 | Agnes Reisch | GER | 17 | 87,0 m | 62.0 |
4 | Julia Huber | AUT | 17 | 87,0 m | 56.0 |
5 | Kinga Rajda | POL | 17 | 87,0 m | 54.2 |
6 | Zdenka Pesatova | CZE | 17 | 84,5 m | 47.4 |
7 | Lara Malsiner | ITA | 17 | 79,5 m | 46.0 |
8 | Anna Odine Stroem | NOR | 17 | 78,0 m | 41.3 |
9 | Andreea Diana Trambitas | ROU | 17 | 77,5 m | 36.0 |
10 | Shihori Oi | JPN | 17 | 77,5 m | 32.4 |
Czołówka drugiego treningu kobiet:
zawodniczka | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Ema Klinec | SLO | 16 | 97,5 m | 74.5 |
2 | Sofia Tikhonova | RUS | 16 | 91,0 m | 64.6 |
3 | Lara Malsiner | ITA | 16 | 91,0 m | 61.9 |
4 | Agnes Reisch | GER | 16 | 84,0 m | 47.6 |
5 | Anna Odine Stroem | NOR | 16 | 83,0 m | 45.1 |
6 | Kinga Rajda | POL | 16 | 80,5 m | 40.6 |
7 | Julia Huber | AUT | 16 | 80,0 m | 40.4 |
8 | Zdenka Pesatova | CZE | 16 | 78,5 m | 39.8 |
9 | Andreea Diana Trambitas | ROU | 16 | 77,0 m | 34.2 |
10 | Roamne Dieu | FRA | 16 | 75,5 m | 32.1 |
Czołówka trzeciego treningu kobiet:
zawodniczka | kraj | belka | skok III | punkty | |
1 | Ema Klinec | SLO | 16 | 94,5 m | 67.7 |
2 | Sofia Tikhonova | RUS | 16 | 90,5 m | 60.1 |
3 | Lara Malsiner | ITA | 16 | 86,0 m | 53.6 |
4 | Julia Huber | AUT | 16 | 89,5 m | 52.8 |
5 | Agnes Reisch | GER | 16 | 82,5 m | 49.5 |
6 | Anna Odine Stroem | NOR | 16 | 80,0 m | 41.5 |
7 | Roamne Dieu | FRA | 16 | 78,0 m | 39.8 |
8 | Zdenka Pesatova | CZE | 16 | 81,5 m | 39.2 |
9 | Kinga Rajda | POL | 16 | 82,0 m | 38.0 |
10 | Andreea Diana Trambitas | ROU | 16 | 78,0 m | 30.4 |
Pełne wyniki wszystkich serii treningowych >>
Wyniki niedzielnych serii treningowych: skoczkiń >>> i skoczków >>>
informacja własna