„Wokół Skoczni”: Velta planuje ślub, Hayboeck gra w golfa, Wank przyjmuje nagrody (przegląd informacji)

Andreas Wank, fot. Julia Piątkowska

Wank_Andreas_WC.Planica.2014_fot.Julia.PiatkowskaNajbardziej niecierpliwi kibice rozpoczęli odliczanie do zawodów Letniej Grand Prix. Treningi poszczególnych kadr trwają w najlepsze, nikt nie zapomina o skokach narciarskich. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w tym czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 
Velta_Rune_WSC.Falun.2015.podium_fot.Julia.Piatkowska
Rune Velta, fot. Julia Piątkowska

1. Rune Velta dołączył do grona panów, którzy są już praktycznie nietykalni dla płci pięknej w osobie innej niż… własna narzeczona. Tak, tak, Norweg się zaręczył! Wybranką Velty jest Marthe Breen a sakramentalne „tak” para planuje powiedzieć sobie następnego lata. Rune przyznaje, że narzeczona była dla niego ogromnym wsparciem w trakcie PŚ 2015/2016, kiedy jego forma nadawała się jedynie do startów w Pucharze Kontynentalnym. – Jestem rozczarowany moimi wynikami, ale są dla mnie pouczające. To była zła zima, ale jest już za mną – stwierdził sam zainteresowany. O sytuacji Velty możecie przeczytać TUTAJ.  (nettavisen.no)

 

2. Maciej Kot oraz Piotr Żyła razem z rodziną byli obecni na Zlocie Plejad Subaru. Pasja Maćka Kota do samochodów rajdowych jest znana każdemu kibicowi skoków w Polsce, dlatego też skoczka z Limanowej nie mogło zabraknąć na tego typu wydarzeniu. Prawda, że obaj panowie w towarzystwie tych aut prezentują się naprawdę dobrze? (facebook.com)

Zlot Plejad Subaru:-) pierwszy dzień rywalizacji uważam że zakończył sie dla nas sukcesem:-) (ja + moich trzech pilotów prawie ani raz nie zabłądziliśmy i dojechaliśmy do mety:-P)

Opublikowany przez Piotr Żyła- Official na 27 maja 2016

 

3. Czeskie skoczkinie narciarskie mają za sobą pierwsze letnie zgrupowanie. W obozie przygotowującym do sezonu wzięły udział: Michaela RajnochováVeronika PtáčkováBarbora BlažkováZdenka Pešatová i Jana Mrákotová. Jak widać na załączonym zdjęciu, wszystko poszło zgodnie z planem i panie są zadowolone z przeprowadzonych zajęć. Obóz odbył się w niemieckim Breitenbergu. (facebook.com/CzechLadiesSkiJumpingTeam)

Tak včera nám skončilo první soustředění, které bylo převážně skokanské. Soustředění se uskutečnilo v Německém Breitenbergu bez nějakých velkých komplikací. Doufejme, že letošní sezona bude co nejlepší 🙂

Opublikowany przez Czech Ladies Ski Jumping Team na 29 maja 2016

 
Michael Hayboeck, fot. Stefan Piwowar
Michael Hayboeck, fot. Stefan Piwowar

4. Michael Hayboeck poświęca coraz więcej uwagi swojemu hobby, jakim jest golf. Austriak 17 czerwca wziął udział w maratonie golfowym. Zmagania odbyły się niedaleko Linzu. Czy golf i skoki narciarskie mają ze sobą coś wspólnego? Okazuje się, że dla Michaela bardzo wiele. – Jestem zapalonym golfistą. Gra w golfa jest moim zdaniem bardzo dobrym treningiem równowagi, przez to ma wiele podobieństw do skoków – mówi. (tips.at)

 
wank andreas s.piwowar h
Andreas Wank, fot. Stefan Piwowar

5.  Andreas Wank został dwukrotnie nagrodzony. W związku z okrągłym, pięćdziesiątym jubileuszem klubu narciarskiego SC Hinterzarten, skoczek otrzymał z rąk prezesa Złotą Odznakę. Włodarze klubu podkreślili, że na renomę jednego z najbardziej znanych klubów narciarskich Wank zapracował świetnymi wynikami w skokach narciarskich, m.in. zdobywając drużynowy złoty medal na IO w Soczi. – To wielka przyjemność mieć tak świetnego skoczka w gronie przedstawicieli naszego klubu – podkreślał burmistrz Hinterzarten, Klaus-Michael Tatsch. Warto wspomnieć, że Hinterzarten będzie areną zmagań najlepszych skoczków w czasie Letniego Grand Prix. Wank został też doceniony przez miejscowe władze Breisgau – Hochschwarzwald – otrzymał nagrodę dla najlepszego sportowca. Tym samym znalazł się w gronie 326 sportowców reprezentujących 20 dyscyplin sportowych. (badische-zeitung.de)

 

6. Norwegowie nie próżnują w czasie przygotowań do nadchodzącego sezonu letniego i zimowego.  Po treningach imitacji lotu na specjalnych wysięgnikach przyszedł czas na trening równowagi. Patrząc na załączony film, trudno nie zauważyć, że łatwo nie było. A czy się opłaciło, dowiemy się już za kilka miesięcy. Spójrzcie, jakim ćwiczeniom zostali poddani reprezentanci Norwegii.  (instagram.com/stoaxn)

 

 

Training stability with Andi Winkler at EMPOWER #hopplandslaget #konicaminoltanorge #adidas #rikstv #omv

Film zamieszczony przez użytkownika Alexander Stöckl (@stoaxn)

 
 

7. Tomisław Tajner, Artur Kukuła i Jakub Jurosz biorą udział w lokalnych rozgrywkach amatorów w piłkę nożną w Wiśle. Liga „szóstek” o Puchar Burmistrza Miasta Wisła trwa w najlepsze, a ostatnia seria meczów pierwszej rundy rozegrana została w miniony weekend. Więcej o Lidze 6 można przeczytać TUTAJ. Rozgrywki ruszyły 6 maja. (wisla.pl)

 

8. Skoczkowie i skoczkinie z Wisły otrzymali specjalne stypendia sportowe oraz nagrody. Rada Miasta Wisły podczas posiedzenia pod koniec maja za wysokie osiągnięcia w sporcie w 2015 roku uhonorowała nagrodami przedstawicieli między innymi narciarstwa klasycznego. Wśród nagrodzonych znalazł się Artur Kukuła (stypendium) a statuetki z wyróżnieniem otrzymali między innymi: Tymoteusz Cienciała, Paulina Cieślar, Bartosz Czyż, Szymon Jojko, Jakub Jurosz, Łukasz Podżorski oraz Paweł Wąsek. (facebook.com/TymekCienciała / wisla.pl)

Opublikowany przez 4 letni skoczek Tymek Cienciała – Mymcio na 25 maja 2016

 

9. Słoweniec Jernej Damjan, został fanem marki Volkswagen. Podczas minionego weekendu skoczek testował nowe dziecko stajni VW – Tiguana. Wrażenia z jazdy są niezwykle pozytywne, o czym informuje na swoim Instagramie. – Muszę przyznać, że nie byłem fanem Volkswagena, ale ten samochód zmienił moje zdanie. Świetnie wygląda i doskonale się nim jeździ. Nie przeszkadzałoby mi, gdybym miał go w swoim garażu. Dobra robota VW! – komentował Słoweniec. 

 

10. Dwaj najbardziej rozpoznawali skoczkowie reprezentujący barwy swojego sponsora, firmy Milka, Andreas Wellinger i Martin Schmitt, wzięli udział w festiwalu czekolady. Dziewiąty fioletowy festiwal czekolady Milka odbył się w Lörrach, okazja była „okrągła”, ponieważ marka liczy sobie już 115 lat. Nie zabrakło zabaw dla najmłodszych, a pojawienie się Wellingera i Schmitta było okazją do zdobycia autografów i zrobienia wspólnego zdjęcia. (badische-zeitung.de / instagram.com/AndreasWellinger)

 

Hat Spaß gemacht mit euch! #milkaschokofest

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @andreaswellinger

 
 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram