Czterech biało-czerwonych powalczy w zawodach FIS Youth Cup w Hinterzarten

Jan Habdas, Bartłomiej Klimowski i Wiktor Fickowski na podium zawodów LOTOS Cup w Szczyrku w kategorii junior D, fot. Julia PiątkowskaW nadchodzący weekend niemieckie Hnterzarten będzie gościło nie tylko najlepszych skoczków świata, którzy wystartują w Letniej Grand Prix, ale i młodszych adeptów sztuki latania nartach. W sobotę na obiekcie HS-77 zawodnicy powalczą w konkursie FIS Youth Cup, a na starcie nie zabraknie także czteroosobowej reprezentacji Polski.

 

Pod znakiem konkursów młodych talentów upłynie sobotnie popołudnie. Już o 13.00 rozpocznie się seria próbna, a godzinę później skoczkowie zaprezentują się w pierwszej ocenianej rundzie. Do Niemiec uda się czterech reprezentantów Polski, którzy postarają się godnie reprezentować biało-czerwone barwy. Będą to: Jan Habdas z LKS Klimczok Bystra, który w ubiegłym roku zdołał odnieść zwycięstwo w tzw. Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Dzieci rozgrywanych w Ruhpolding, Adam Niżnik z TS Wisły Zakopane, Bartłomiej Klimowski z PKS Olimpijczyka Gilowice oraz Wiktor Fickowski z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Dawid Jarząbek, fot. Bartosz Leja
Dawid Jarząbek, fot. Bartosz Leja

W ubiegłym roku Polacy nie pojawili się w Niemczech na zawodach FIS Youth Cup, ale wcześniej świętowali spore sukcesy. W 2012 roku na najwyższym stopniu uplasował się Dawid Jarząbek, a obok niego startowali obecni reprezentanci kadry juniorów – Paweł Wąsek (16. miejsce) i Bartosz Czyż (39. lokata) oraz kombinator norweski Paweł Chyc (26. miejsce). Rok później najwyżej z biało-czerwonych uplasował się Wąsek, zajmując 10. pozycję, wówczas najlepszy okazał się Domen Prevc (wyniki>>>). Dwa lata temu najwyższą, 12. lokatę zapisał na swoim koncie Patryk Hutyra, „oczko” niżej uplasował się Tomasz Pilch. Słabiej wypali Piotr Kudzia (15. lokata)  i Karol Niemczyk (36. miejsce). W 2008 roku podium również należało do Polaków – zwyciężył Jakub Przybyła przed Klemensem Murańką, a do czołowej dziesiątki wskoczyli także 6. Aleksander Zniszczoł i 10. Stanisław Biela.

 

źródło: Anna Karczewska / PZN / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram