Reprezentanci Polski nie zwalniają tempa – nasi reprezentanci uplasowali się na samym czele stawki podczas obu treningów poprzedzających kwalifikacje do konkursu LGP w Einsiedeln. W pierwszej rundzie najlepszy okazał się lider cyklu FIS Grand Prix, Maciej Kot, a w drugiej serii najdalej poszybował kolejny podopieczny trenera Horngachera - Dawid Kubacki.
1. trening
W pierwszym treningu jury wyraźnie chciało przetestować kilka długości rozbiegów, starając się dostosować platformę najazdową do zmieniających się warunków wietrznych. Najlepiej w takiej sytuacji poradzili sobie polscy skoczkowie. Pierwsze miejsce zajął skaczący przy podmuchach w plecy lider cyklu LGP - Maciej Kot (111,5 m / 13. belka), a drugi był Kamil Stoch (112,0 m / 13. belka). Czołową trójkę uzupełnił reprezentant gospodarzy, Gregor Deschwanden (116,0 m / 13. belka), który skorzystał z mocniejszego wiatru pod narty.
Czołową szóstkę uzupełnili: Austriak Stefan Kraft (111,5 m) oraz Norwegowie - Halvor Egner Granerud (113,0 m) i Joacim Oedegaard Bjoereng (116,0 m).
Pozostali polscy skoczkowie nie zdołali wskoczyć do czołówki - plasowali się w trzeciej i czwartej dziesiątce stawki. Dawid Kubacki był 22. (109,0 m), Klemens Murańka 26. (109,5 m), Jakub Wolny 28. (107,5 m), a Piotr Żyła 34. (106,5 m).
2. trening
Druga runda treningowa także była popisem reprezentantów Polski. Tym razem najlepszy okazał się Dawid Kubacki (116,0 m), który był też autorem najdłuższego skoku tej serii. Na drugiej lokacie ponownie wylądował Kamil Stoch (113,0 m), a czołową trójkę uzupełnił Słoweniec Domen Prevc (114,5 m). W ścisłej czołówce zameldowali się ponadto: Manuel Poppinger (112,0 m), Robert Johansson (114,5 m) i Robert Kranjec (114,5 m).
Solidne próby zaprezentowali Maciej Kot (110,0 m / 8. miejsce) oraz Klemens Murańka (112,0 m / 13. miejsce). Na 25. lokacie uplasował się Jakub Wolny (110,0 m), a dopiero 43. był Piotr Żyła (103,0 m).
Już o godz. 18:00 rozpoczną się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>
Wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Maciej Kot | POL | 13 | 111,5 m | 85.9 |
2 | Kamil Stoch | POL | 13 | 112,0 m | 85.3 |
3 | Gregor Deschwanden | SUI | 13 | 116,0 m | 85.1 |
4 | Stefan Kraft | AUT | 13 | 111,5 m | 83.5 |
5 | Halvor Egner Granerud | NOR | 13 | 113,0 m | 83.1 |
6 | Joacim Oedegaard Bjoereng | NOR | 14 | 116,0 m | 82.5 |
7 | Stephan Leyhe | GER | 13 | 113,5 m | 81.2 |
8 | Tom Hilde | NOR | 13 | 110,5 m | 80.0 |
9 | Jurij Tepes | SLO | 13 | 111,0 m | 79.9 |
Tim Fuchs | GER | 15 | 116,5 m | 79.9 | |
11 | Michael Hayboeck | AUT | 13 | 107,5 m | 78.6 |
12 | Nejc Dezman | SLO | 14 | 111,5 m | 76.3 |
13 | Richard Freitag | GER | 13 | 111,0 m | 76.1 |
14 | Tomas Vancura | CZE | 13 | 108,5 m | 75.9 |
15 | Kevin Bickner | USA | 13 | 108,0 m | 75.2 |
16 | Yumu Harada | JPN | 13 | 107,0 m | 74.7 |
Vincent Descombes Sevoie | FRA | 13 | 108,0 m | 74.7 | |
18 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 14 | 109,5 m | 74.4 |
19 | Domen Prevc | SLO | 13 | 109,0 m | 74.3 |
Martin Hamann | GER | 13 | 108,5 m | 74.3 | |
21 | Peter Prevc | SLO | 13 | 105,0 m | 74.2 |
22 | David Siegel | GER | 13 | 106,0 m | 73.9 |
Dawid Kubacki | POL | 13 | 109,0 m | 73.9 | |
24 | Manuel Poppinger | AUT | 13 | 108,0 m | 73.6 |
25 | Kento Sakuyama | JPN | 13 | 107,0 m | 73.2 |
26 | Klemens Murańka | POL | 13 | 109,5 m | 73.1 |
27 | Niko Kytoesaho | FIN | 16 | 116,5 m | 72.9 |
28 | Simon Ammann | SUI | 13 | 107,0 m | 72.3 |
Jakub Wolny | POL | 13 | 107,5 m | 72.3 | |
Andreas Kofler | AUT | 15 | 112,0 m | 72.3 | |
31 | Roman Trofimov | RUS | 14 | 109,0 m | 71.7 |
32 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 14 | 112,5 m | 70.9 |
33 | Phillip Sjoeen | NOR | 13 | 104,0 m | 70.6 |
34 | Piotr Żyła | POL | 13 | 106,5 m | 70.5 |
35 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 13 | 105,0 m | 70.4 |
36 | Luca Egloff | SUI | 13 | 104,5 m | 70.3 |
37 | Denis Kornilov | RUS | 14 | 107,0 m | 70.1 |
38 | Shohei Tochimoto | RUS | 14 | 107,0 m | 69.7 |
39 | Philipp Aschenwald | AUT | 13 | 105,0 m | 69.6 |
Robert Johansson | NOR | 13 | 106,0 m | 69.6 | |
41 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 13 | 105,5 m | 69.1 |
42 | Andreas Wank | GER | 13 | 104,5 m | 68.5 |
43 | Florian Altenburger | AUT | 13 | 104,0 m | 67.9 |
44 | Andreas Alamommo | FIN | 13 | 104,5 m | 66.4 |
45 | Andraz Pograjc | SLO | 13 | 103,5 m | 65.6 |
46 | Eetu Nousiainen | FIN | 13 | 102,5 m | 65.2 |
47 | Karl Geiger | GER | 13 | 103,5 m | 65.0 |
48 | Killian Peier | SUI | 13 | 103,0 m | 64.7 |
49 | Markus Schiffner | AUT | 13 | 101,5 m | 62.2 |
50 | Kenshiro Ito | JPN | 13 | 101,5 m | 62.0 |
51 | Junshiro Kobayashi | JPN | 13 | 98,5 m | 60.3 |
52 | Andreas Schuler | SUI | 16 | 108,5 m | 59.9 |
53 | Viktor Polasek | CZE | 13 | 100,0 m | 59.0 |
54 | Tobias Birchler | SUI | 16 | 109,0 m | 58.7 |
55 | Michael Glasder | USA | 13 | 99,0 m | 58.5 |
56 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 13 | 97,5 m | 57.3 |
57 | Vojtech Stursa | CZE | 14 | 105,0 m | 56.0 |
58 | Pascal Kaelin | SUI | 16 | 104,0 m | 55.9 |
59 | Gabriel Karlen | SUI | 16 | 101,5 m | 52.0 |
60 | Vladimir Zografski | BUL | 14 | 100,0 m | 50.3 |
61 | Cestmir Kozisek | CZE | 14 | 99,5 m | 46.3 |
62 | Robert Kranjec | SLO | 13 | 86,5 m | 41.6 |
63 | Marat Zhaparov | KAZ | 14 | 90,5 m | 38.2 |
64 | Paul Brasme | FRA | 14 | 92,5 m | 36.5 |
65 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 14 | 81,0 m | 26.6 |
DNS | Hyun-Ki Kim | KOR | - | - | - |
DNS | Heung-Chul Choi | KOR | - | - | - |
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Dawid Kubacki | POL | 14 | 116,0 m | 76.5 |
2 | Kamil Stoch | POL | 13 | 113,0 m | 74.6 |
3 | Domen Prevc | SLO | 14 | 114,5 m | 74.0 |
4 | Manuel Poppinger | AUT | 14 | 112,0 m | 72.9 |
5 | Robert Johansson | NOR | 14 | 114,5 m | 71.9 |
6 | Robert Kranjec | SLO | 14 | 114,5 m | 71.5 |
7 | Tomas Vancura | CZE | 14 | 111,0 m | 71.2 |
8 | Maciej Kot | POL | 13 | 110,0 m | 70.8 |
9 | Tom Hilde | NOR | 14 | 111,5 m | 70.0 |
10 | Michael Hayboeck | AUT | 13 | 109,5 m | 69.9 |
11 | Andreas Wank | GER | 14 | 113,0 m | 69.2 |
Peter Prevc | SLO | 13 | 109,5 m | 69.2 | |
13 | Stefan Kraft | AUT | 13 | 110,0 m | 68.2 |
Klemens Murańka | POL | 14 | 112,0 m | 68.2 | |
15 | Gregor Deschwanden | SUI | 14 | 109,5 m | 68.0 |
16 | Halvor Egner Granerud | NOR | 14 | 109,5 m | 67.2 |
17 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 14 | 112,0 m | 67.0 |
Andreas Alamommo | FIN | 14 | 111,5 m | 67.0 | |
19 | Andreas Kofler | AUT | 14 | 109,0 m | 66.3 |
20 | Kevin Bickner | USA | 14 | 111,0 m | 66.2 |
21 | Nejc Dezman | SLO | 14 | 109,5 m | 65.9 |
Tim Fuchs | GER | 14 | 110,0 m | 65.9 | |
23 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 14 | 111,5 m | 65.6 |
24 | Florian Altenburger | AUT | 14 | 109,0 m | 65.3 |
25 | Richard Freitag | GER | 14 | 108,5 m | 64.5 |
Jakub Wolny | POL | 14 | 110,0 m | 64.5 | |
27 | Niko Kytoesaho | FIN | 14 | 107,5 m | 63.0 |
28 | Kento Sakuyama | JPN | 14 | 108,5 m | 62.9 |
29 | David Siegel | GER | 14 | 110,0 m | 62.5 |
30 | Karl Geiger | GER | 14 | 107,5 m | 60.8 |
31 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 14 | 106,5 m | 60.5 |
32 | Stephan Leyhe | GER | 14 | 107,0 m | 60.3 |
33 | Junshiro Kobayashi | JPN | 14 | 103,0 m | 59.3 |
34 | Vojtech Stursa | CZE | 14 | 106,0 m | 58.6 |
35 | Yumu Harada | JPN | 14 | 106,0 m | 66.3 |
36 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 14 | 106,0 m | 58.2 |
37 | Markus Schiffner | AUT | 14 | 103,0 m | 57.7 |
38 | Philipp Aschenwald | AUT | 14 | 105,5 m | 57.6 |
39 | Shohei Tochimoto | JPN | 14 | 104,0 m | 57.4 |
Viktor Polasek | CZE | 14 | 104,5 m | 57.4 | |
41 | Roman Trofimov | RUS | 14 | 104,0 m | 56.5 |
42 | Martin Hamann | GER | 14 | 103,5 m | 56.3 |
43 | Piotr Żyła | POL | 14 | 103,0 m | 56.0 |
44 | Heung-Chul Choi | KOR | 14 | 103,5 m | 55.3 |
45 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 14 | 99,5 m | 55.1 |
46 | Andraz Pograjc | SLO | 14 | 104,5 m | 54.4 |
47 | Marat Zhaparov | KAZ | 14 | 100,5 m | 52.8 |
48 | Kenshiro Ito | JPN | 14 | 99,0 m | 51.7 |
49 | Cestmir Kozisek | CZE | 14 | 100,5 m | 50.8 |
50 | Hyun-Ki Kim | KOR | 14 | 101,0 m | 50.4 |
51 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 14 | 99,5 m | 50.3 |
52 | Pascal Kaelin | SUI | 14 | 98,0 m | 48.5 |
53 | Andreas Schuler | SUI | 14 | 99,5 m | 47.7 |
54 | Luca Egloff | SUI | 14 | 98,0 m | 47.5 |
55 | Eetu Nousiainen | FIN | 14 | 100,0 m | 47.4 |
56 | Killian Peier | SUI | 14 | 96,0 m | 47.2 |
57 | Vladimir Zografski | BUL | 14 | 98,0 m | 46.7 |
58 | Denis Kornilov | RUS | 14 | 97,0 m | 45.7 |
59 | Jurij Tepes | SLO | 14 | 97,0 m | 43.1 |
60 | Tobias Birchler | SUI | 14 | 97,0 m | 42.2 |
61 | Michael Glasder | USA | 14 | 94,5 m | 36.8 |
62 | Paul Brasme | FRA | 14 | 93,0 m | 36.1 |
63 | Gabriel Karlen | SUI | 14 | 89,5 m | 33.1 |
64 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 14 | 80,5 m | 19.3 |
DNS | Joacim Oedegaard Bjoereng | NOR | - | - | - |
DNS | Phillip Sjoeen | NOR | - | - | - |
DNS | Simon Ammann | SUI | - | - | - |
informacja własna