Austriaccy liderzy na starcie w Stams, Kraft: „Motywacja jest szczególnie wysoka”

Stefan Kraft, fot. Bartosz LejaJuż w  najbliższy weekend zmagania Pucharu Kontynentalnego zawitają do Stams. Heinz Kuttin zapowiada, że w konkursach wystąpią najmocniejsi jego podopieczni ze Stefanem Kraftem i Michaelem Hayboeckiem na czele. Zmagania na austriackim obiekcie mają być ważnym sprawdzianem przed zbliżającym się wielkimi krokami Pucharze Świata.

 
Stefan Kraft, fot. Bartosz Leja
Stefan Kraft, fot. Bartosz Leja

W najbliższą sobotę i niedzielę na belce startowej skoczni Brunnentalschanze HS-115 zasiądą zawodnicy reprezentujący 12 krajów. Zgodnie z zapowiedzią trenera austriackiej kadry narodowej, Heinza Kuttina, grono skoczków występujących w LPK zasilą tym razem sportowcy występujący regularnie w zawodach najwyższej rangi. Dla szkoleniowca Austriaków konkursy w Stams stanowią możliwość sprawdzenia formy swoich podopiecznych osiągniętej podczas wiosennych i letnich przygotowań.

Manuel Fettner, fot. Stefan Piwowar
Manuel Fettner, fot. Stefan Piwowar

Uwaga sztabu szkoleniowego oraz kibiców skupi się zapewne na obecnym liderze austriackiej drużyny, Stefanie Krafcie. W pięciu konkursach tegorocznego letniego odpowiednika PŚ, reprezentant klubu SV Schwarzach-Salzburg dwa razy stawał na podium, ponadto zawsze zajmował lokaty w pierwszej dziesiątce. – Wszyscy bardzo się cieszymy, że wystąpimy przed własną publicznością. Chcemy zaprezentować kibicom to, co osiągnęliśmy podczas letnich przygotowań. Konkursy na własnej ziemi są zawsze wyjątkowe i motywacja związana z nimi jest również szczególnie wysoka. Liczę na to, że przy okazji spotkam się z wieloma fanami i rozdam wszystkie karty z autografami, które przygotowałem – mówi szósty skoczek minionego sezonu zimowego.

Heinz Kuttin, fot. Julia Piątkowska
Heinz Kuttin, fot. Julia Piątkowska

Dla Manuela Fettnera rywalizacja na ojczystej ziemi będzie rówież okazją do sprawdzenia dyspozycji, nad którą pracował od wiosny. Tego lata 30-letni zawodnik wystąpił jedynie w konkursie indywidualnym w Wiśle, w którym zajął 38 lokatę. – Zmagania w Stams będa dla mnie drugim oficjalnym występem w letniej części sezonu. Ze względu na kompleksowy plan przygotowań do Pucharu Świata zrezygnowałem z rywalizacji w FIS Grand Prix. Nie mógłbym jednak odpuścić startów na miejscowych obiektach. Jestem bardzo rozentuzjazmowany nadchodzącym weekendem – podsumowuje skoczek z  Innsbrucka.

'Brunnentalschanze' w Stams, fot. Stefan Piwowar
‚Brunnentalschanze’ w Stams, fot. Stefan Piwowar

Perspektywą organizacji konkursów na austriackiej skoczni podekscytowany jest również sam szkoleniowiec kadry. – Konkursy w Stams będą przede wszystkim frajdą dla miejscowej publiczności, która zobaczy elitę najlepszych sportowców z całego świata. Dla moich podopiecznych jest to korzystna sytuacja, ponieważ często trenujemy na tej skoczni, dzięki czemu skoczkowie czują się pewnie na tym obiekcie. Dobra znajomość skoczni oraz doping lokalnych kibiców dadzą nam dodatkową przewagę w tych konkursach – twierdzi Kuttin. Dodajmy, że poza wspomnianymi Kraftem i Fettnerem, pewni startu w Stams mogą być także: Michael Hayboeck, Clemens Aigner, Philipp Aschenwald oraz Markus Schiffner

Pierwszy konkurs LPK w Tyrolu rozpocznie się w sobotę o 10:45. Co ciekawe, kibice wybierający się do Stams obejrzą oba konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego za darmo.

Pełny program LPK Stams 2016 >>>

 

źródło: oesv.at

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram