LPK Klingenthal: Eisenbichler zmierza po triumf, Ziobro znów walczy o podium!

Markus Eisenbichler, fot. Przemek WardęgaMarkus Eisenbichler, który jest liderem klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego przewodzi także konkursowej stawce po pierwszej serii rozegranej w Klingenthal. Tym samym Niemiec pewnie zmierza po końcowy triumf w narciarskiej „drugiej lidze”. Spore szanse na walkę o podium ma Jan Ziobro, który na półmetku zmagań jest czwarty.

 

Cała pierwsza seria na niemieckiej Schwarzbergschanze (K-125 / HS-140) usytuowanej na słynnej Vogtland Arenie została rozegrana z 21. platformy startowej. Najlepiej w całej stawce poradził sobie znajdujący się w wybornej formie Niemiec, Markus Eisenbichler (138,0 m), do którego należał jednocześnie najdłuższy skok pierwszej kolejki. Na drugiej pozycji plasuje się jego kolega z drużyny, Stephan Leyhe (137,5 m), a czołową trójkę uzupełnia doświadczony reprezentant Czech, Jakub Janda (136,5 m).

Czwarte miejsce zajmuje najlepszy z polskich zawodników, Jan Ziobro (131,0 m). Podopieczny trenera Matei po raz kolejny tego lata ma spore szanse, aby wskoczyć na podium zawodów LPK. W gronie najlepszych zameldowali się ponadto: Austriak Elias Tollinger (133,0 m / 5. miejsce) oraz Mackenzie Boyd-Clowes (130,0 m / 6. miejsce).

Wśród biało-czerwonych, obok Ziobry, awans do rundy finałowej uzyskali: Stanisław Biela (129,5 m / 12. miejsce), Aleksander Zniszczoł (127,5 m / 18. miejsce), a także Bartłomiej Kłusek (122,0 m / 28. miejsce). Niestety udział w zmaganiach już po pierwszym skoku zakończyli: Krzysztof Miętus (124,5 m / 31. miejsce), Andrzej Stękała (122,5 m / 34. miejsce) oraz Przemysław Kantyka (116,5 m / 47. miejsce).

O godz. 17:35 powinna rozpocząć się finałowa seria konkursowa. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>

 

Wyniki pierwszej serii:

 
zawodnik
kraj
belka
skok I
punkty
status
1
Markus Eisenbichler
GER
21
138,0 m
136.3
Q
2
Stephan Leyhe
GER
21
137,5 m
131.3
Q
3
Jakub Janda
CZE
21
136,5 m
125.7
Q
4
Jan Ziobro
POL
21
131,0 m
125.3
Q
5
Elias Tollinger
AUT
21
133,0 m
122.8
Q
6
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
21
130,0 m
120.6
Q
7
Vincent Descombes Sevoie
FRA
21
131,0 m
120.0
Q
8
Florian Altenburger
AUT
21
129,0 m
119.6
Q
9
Jurij Tepes
SLO
21
127,0 m
119.1
Q
10
Halvor Egner Granerud
NOR
21
129,0 m
118.8
Q
11
Davide Bresadola
ITA
21
129,5 m
118.3
Q
12
Stanisław Biela
POL
21
129,5 m
117.1
Q
13
Jan Matura
CZE
21
129,0 m
116.1
Q
14
Rok Justin
SLO
21
126,5 m
116.0
Q
15
Joacim Oedegaard Bjoereng
NOR
21
126,5 m
115.1
Q
16
Alexey Romashov
RUS
21
127,5 m
115.0
Q
17
Sebastian Colloredo
ITA
21
127,0 m
118.3
Q
18
Aleksander Zniszczoł
POL
21
127,5 m
114.8
Q
19
Tilen Bartol
SLO
21
126,0 m
114.1
Q
20
Robert Kranjec
SLO
21
126,5 m
113.6
Q
21
Killian Peier
SUI
21
126,0 m
112.2
Q
22
Alex Insam
ITA
21
125,5 m
111.9
Q
23
Robert Johansson
NOR
21
124,0 m
110.4
Q
24
Domen Prevc
SLO
21
123,0 m
108.7
Q
25
William Rhoads
USA
21
122,5 m
108.2
Q
26
Thomas Hofer
AUT
21
118,5 m
107.0
Q
27
Aljaz Osterc
SLO
21
125,0 m
106.2
Q
28
Bartłomiej Kłusek
POL
21
122,0 m
105.9
Q
29
Constantin Schmid
GER
21
121,0 m
104.5
Q
30
Johannes Schubert
GER
21
123,0 m
104.3
Q
31
Krzysztof Miętus
POL
21
124,5 m
103.7
NQ
32
Fabian Seidl
GER
21
124,0 m
102.9
NQ
33
Marinus Kraus
GER
21
122,5 m
102.5
NQ
34
Andrzej Stękała
POL
21
122,5 m
101.6
NQ
35
Gregor Deschwanden
SUI
21
121,0 m
101.4
NQ
36
Pius Paschke
GER
21
119,5 m
101.0
NQ
37
Vladislav Boyarintsev
RUS
21
122,5 m
99.8
NQ
38
Gabriel Karlen
SUI
21
119,0 m
99.2
NQ
39
Tim Fuchs
GER
21
116,5 m
98.9
NQ
40
Richard Haukedal
NOR
21
121,0 m
98.8
NQ
41
Sebastian Bradatsch
GER
21
119,5 m
98.2
NQ
42
Daniele Varesco
ITA
21
117,5 m
98.1
NQ
43
Paul Brasme
FRA
21
120,0 m
97.1
NQ
44
Moritz Baer
GER
21
121,5 m
95.7
NQ
45
Simon Greiderer
AUT
21
117,0 m
95.6
NQ
46
Mikhail Maksimochkin
RUS
21
118,5 m
95.4
NQ
47
Przemysław Kantyka
POL
21
116,5 m
94.7
NQ
48
Fatih Arda Ipcioglu
TUR
21
113,5 m
92.4
NQ
49
Eetu Nousiainen
FIN
21
116,5 m
91.2
NQ
50
Jesper Oedegaard
NOR
21
114,0 m
87.9
NQ
51
Viktor Polasek
CZE
21
113,0 m
87.0
NQ
52
Kevin Maltsev
EST
21
112,5 m
84.1
NQ
53
Martti Nomme
EST
21
113,0 m
82.4
NQ
54
Dominik Maylaender
GER
21
110,5 m
82.2
NQ
55
Filip Sakala
CZE
21
110,5 m
80.3
NQ
56
Kenneth Henningsmo Fredheim
NOR
21
106,0 m
76.4
NQ
57
Martin Hamann
GER
21
109,5 m
74.4
NQ
58
Olli Muotka
FIN
21
108,0 m
73.3
NQ
59
Thomas Roch Dupland
FRA
21
101,5 m
59.9
NQ
60
Zeno di Lenardo
ITA
21
96,5 m
57.6
NQ
61
Jan Michalek
CZE
21
94,0 m
55.7
NQ
62
Lars Antonissen
NED
21
99,5 m
55.0
NQ
DSQ
Ville Larinto
FIN
21
115,0 m
NQ
DSQ
Michael Glasder
USA
21
123,5 m
NQ
 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram