You are currently viewing Vassiliev i Avvakumova z tytułami mistrzowskimi w Rosji

Vassiliev i Avvakumova z tytułami mistrzowskimi w Rosji

Kompleks skoczni olimpijskich (HS-106 oraz HS-140) w Krasnej Polanie niedaleko Soczi gościł rosyjską czołówkę podczas zmagań w krajowym letnim czempionacie. W wieńczących sezon igelitowy zawodach, po złote krążki sięgali najbardziej doświadczeni reprezentanci naszych wschodnich sąsiadów – Dimitry Vassiliev oraz Irina Avvakumova.

Skocznia normalna HS-106 (K-95)

W konkursie mężczyzn najlepszy okazał się 36-letni Dimitry Vassiliev, który oddał dwa równe i dalekie skoki na odległość 104 metrów. Okazuje się zatem, że mimo iż reprezentant klubu narciarskiego z Ufy w ciągu ostatnich dwóch sezonów nie pojawiał się zbyt często w międzynarodowych zawodach, to na krajowym podwórku wciąż potrafi pokazać młodszym kolegom miejsce w szeregu. Na drugiej pozycji w mistrzowskim zmaganiach nieopodal Soczi uplasował się Evgeniy Klimov z Kraju Permskiego (101,0 / 99,0 m), a trzecią lokatę zajął skoczek z Niżnego Nowogrodu, Denis Kornilov (99,0 m / 102,0 m), który co warto zaznaczyć, był najmocniejszym rosyjskim ogniwem w trakcie tegorocznego cyklu FIS Grand Prix (30. miejsce w klasyfikacji generalnej). W czołowej szóstce znaleźli się ponadto: Sergey Shulaev, Aleksandr Bazhenov i Ilmir Hazetdinov.

228.0

W żeńskich zmaganiach swoją dominację potwierdziła 25-letnia Irina Avvakumova, która w konkursowych próbach osiągała 98,5 oraz 99,5 metra. Obok reprezentantki Dynama Moskwa na podium uplasowały się: Anastasiya Barannikova (88,5 / 98,0 m) oraz mistrzyni świata juniorek z 2015 roku, Sofia Tikhonova (90,0 / 94,5 m). Kolejne lokaty, ze sporą stratą punktową do podium zajęły mniej doświadczone zawodniczki: Ksenia Kablukova, Aleksandra Barantceva i Aleksandra Kustova.