You are currently viewing Bresadola, Insam i Malsiner zwycięzcami letnich mistrzostw Włoch

Bresadola, Insam i Malsiner zwycięzcami letnich mistrzostw Włoch

8H7A7931 - Bresadola, Insam i Malsiner zwycięzcami letnich mistrzostw WłochW sobotę, na normalnej skoczni w Predazzo (K-95 / HS-106), gdzie niedawno na zgrupowaniu przebywali polscy skoczkowie, rozegrane zostały letnie mistrzostwa Włoch w skokach narciarskich. Triumfatorami zawodów okazali się Manula Malsiner wśród kobiet, Alex Insam w klasyfikacji juniorów, a w zmaganiach mężczyzn najlepszy był Davide Bresadola.

IMG 8850 - Bresadola, Insam i Malsiner zwycięzcami letnich mistrzostw Włoch
Manuela Malsiner, fot. Frederik Clasen

W rywalizacji pań prym wiodły m.in. siostry Malsiner. Starsza, Manuela, niespodziewanie odniosła zwycięstwo, skacząc 92 i 95,5 metra, i tym samym wyprzedziła utytułowaną wicemistrzynię świata z Oslo z 2011 roku, Elenę Runggaldier, która zanotowała próby na 90,5 oraz 93 metry. Na najniższym stopniu podium stanęła młodsza z sióstr Malsiner, zaledwie 16-letnia Lara, która wyraźnie przegrała ze swoimi bardziej doświadczonymi przeciwniczkami, lądując na 87. metrze i 50. centymetrze w pierwszym skoku, a w drugiej serii o metr bliżej. Dopiero na piątej lokacie konkurs ukończyła wicemistrzyni świata juniorek z 2013 roku, Evelyn Insam.

Alex Insam, fot. Julia Piątkowska

W zmaganiach juniorów bezkonkurencyjny okazał się jeden z największych włoskich talentów, Alex Insam, który po skokach na 100 i 103 metry, z ponad 30-punktową przewagą nad kolejnym rywalem, sięgnął po złoty medal. Drugie miejsce zajął 15-letni Giovanni Bresadola (90,5 m / 95,0 m), a trzecie Joy Senoner (91,0 / 92,5 m). Na ósmej lokacie wylądował młodszy syn najlepszego włoskiego skoczka w historii Roberto Cecona – Francesco.

Pełne wyniki mężczyzn w kategorii juniorów >>>

Colloredo Sebastian CoC.Frenstat.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Bresadola, Insam i Malsiner zwycięzcami letnich mistrzostw Włoch
Sebastian Colloredo, fot. Julia Piątkowska

W konkursie seniorów o poszczególne medale walczyli oczywiście podopieczni trenera Łukasza Kruczka. Wygrał czwarty zawodnik tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego, Davide Bresadola. Zwycięzca wrześniowych zawodów w Wiśle skoczył 100 oraz 103,5 metra i aż o 10 punktów wyprzedził najlepszego włoskiego juniora Alexa Insama (97,0 / 101,5 m). Brązowy medal przypadł 29-letniemu Sebastianowi Colloredo, który zanotował 96,5 oraz 100,5 metra. Tuż za nim niespodziewanie wylądował młodszy brat triumfatora, Giovanni, który po porannej drugiej lokacie wśród juniorów w popołudniowych zmaganiach otarł się o podium, lądując na 94. i 96. metrze. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Daniele Varesco (91,0 / 93,0 m) oraz Michael Lunardi (91,5 / 91,5 m), którzy zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce.