Sven Hannawald, fot. Julia PiątkowskaJak pokazuje przykład Svena Hannawalda, działalność sportowca nie ustaje w chwili oficjalnego zakończenia kariery. Po odejściu ze świata skoków Niemiec poświęcił się sportom motorowym, napisał książkę oraz pracował jako ekspert w kanałach telewizyjnych ARD, ZDF i Sky. W nachodzącym sezonie zimowym dołączy do grona komentatorów Eurosportu.

 
Martin Schmitt, fot. Julia Piątkowska
Martin Schmitt, fot. Julia Piątkowska

Docelowo Sven Hannawald zasili zespół ekspertów komentujących dla niemieckiej wersji Eurosportu  Igrzyska Zimowe w PyeongChang w 2018 roku, jednak już nadchodzącej zimy były reprezentant naszych zachodnich sąsiadów obejmie funkcję komentatora kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dołączy tym samym do byłego kadrowego kolegi, Martina Schmitta, który ze stacją związany jest od kilku lat. Były sportowiec kojarzony często z charakterystycznym fioletowym kaskiem pracował o tej pory przy konkursach PŚ oraz Turnieju Czterech Skoczni.

 Podczas tegorocznych zawodów w Innsbrucku Martin przeprowadził ze mną wywiad dla Eurosportu. Jako dwaj byli skoczkowie przeprowadziliśmy fascynującą rozmowę. Stacja była pod wrażeniem i wtedy zaczęto myśleć o połączeniu naszych sił na antenie tej telewizji – powiedział 41-letni Niemiec o możliwość współpracy z kolegą po fachu.

Hannawald będzie komentował zawody razem z Matthiasem Bielkiem – dziennikarzem zajmującym się dotychczas tematyką sportów zimowych w konkurencyjnej stacji. Panowie zastąpią dotychczasową parę komentatorów: dziennikarza Dirka Thiele i byłego skoczka Gerda Siegmunda. Debiut duetu Bielke-Hannawald będzie miał miejsce już za miesiąc – obaj eksperci skomentują otwierające sezon 2016/2017 zmagania z cyklu Pucharu Świata, które odbędą się w fińskiej Ruce 25 i 26 listopada.

Adam Małysz, fot. Bartosz Leja
Adam Małysz, fot. Bartosz Leja

Bardzo cieszy mnie fakt, że będę mógł być razem ze skoczkami w centrum wydarzeń, nawet jeśli oznacza to oglądanie ich zmagań z widowni. Dzięki pracy eksperta sportowego będę miał okazję znów poczuć wspaniałą atmosferę towarzyszącą rywalizacji na najwyższym poziomie. Moją misją będzie również dzielenie się z widzami moim doświadczeniem sportowym i wyjaśnianie im trudnych do jednoznacznej interpretacji wydarzeń na skoczni – mówi srebrny medalista olimpijski z Salt Lake City.

Eurosport od pewnego czasu wciela w życie politykę zapewnienia krajowym oddziałom telewizji charakterystycznych dla danego państwa cech, głównie dzięki zatrudnianiu ekspertów. Dzięki temu widzowie mogą liczyć na rzetelny komentarz nawiązujący do sytuacji sportowej w danym kraju, a sam kanał zyskuje wierne grono fanów. Należy dodać, że Hannawald rozpoczynając współpracę z telewizją dołączy tym samym do szacownego grona lokalnych komentatorów złożonego m. in. z Adama Małysza, Tiny Maze (słoweńska narciarska alpejska) i Michaela Greisa (były niemiecki biathlonista).

 

źródło: eurosport.de / handelsblatt.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram