Po pierwszej serii inauguracyjnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund na prowadzeniu znajduje się reprezentant gospodarzy, Halvor Egner Granerud. Tuż za nim plasuje się jeden z braci Prevców – Cene. W grze o podium wciąż jest także najmocniejszy z polskich zawodników, Jan Ziobro, który zajmuje piątą lokatę.
Różnice punktowe między zawodnikami w pierwszej „10” nie są duże – mieszczą się w przedziale 4,2 pkt. Prowadzący Granerud (116,0 m) wyprzedza drugiego Cene Prevca ze Słowenii (109,0 m) o 1,4 pkt i trzeciego Eliasa Tollingera z Austrii o 1,5 pkt.
Tuż za miejscem premiowanym podium plasuje się Słoweniec Anze Semenic (112,5 m). Piąty jest Ziobro (111,5 m), a szósty Niemiec Pius Paschke (109,5 m). Pomimo osiągnięcia drugiej odległości serii (114,5 m) dopiero siódme miejsce zajmuje doświadczony Norweg Tom Hilde. Najlepszą „dziesiątkę” dopełniają kolejno dwaj Słoweńcy: Bor Pavlovcic (112,0 m) i Rok Justin (111,5 m) oraz Austriak Janni Reisenauer (111,5 m).
Do serii finałowej obok Ziobry awansowali trzej reprezentanci Polski: Stanisław Biela (14. miejsce / 109,5 m), Krzysztof Biegun (20. miejsce / 103,5 m) i Jakub Wolny (30. miejsce / 104,0 m). Z rywalizacji odpadli niestety: Bartłomiej Kłusek (32. miejsce / 109,5 m), Krzysztof Miętus (37. miejsce / 106,5 m) i Przemysław Kantyka (58. miejsce / 99,0 m).
Na uwagę zasługuje pierwszy w historii skoków narciarskich awans reprezentanta Turcji do finału na tym poziomie zawodów – po pierwszej serii 19. miejsce (105,5 m) zajmuje Fatih Arda Ipcioglu.
Finałowa seria konkursowa rozpocznie się o godz. 20:50.
Transmisja z zawodów trwa na oficjalnym profilu skoczni w Vikersund na Facebooku >>>
Tekstowa relacja LIVE jest dostępna na Berkutschi.com >>>
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | status | |
1 | Halvor Egner Granerud | NOR | 8 | 116,0 m | 142.8 | Q |
2 | Cene Prevc | SLO | 8 | 109,0 m | 141.4 | Q |
3 | Elias Tollinger | AUT | 8 | 113,5 m | 141.3 | Q |
4 | Anze Semenic | SLO | 8 | 112,5 m | 141.0 | Q |
5 | Jan Ziobro | POL | 8 | 111,5 m | 140.8 | Q |
6 | Pius Paschke | GER | 8 | 109,5 m | 140.7 | Q |
7 | Tom Hilde | NOR | 8 | 114,5 m | 140.0 | Q |
8 | Bor Pavlovcic | SLO | 8 | 112,0 m | 139.1 | Q |
9 | Rok Justin | SLO | 8 | 111,5 m | 138.8 | Q |
10 | Janni Reisenauer | AUT | 8 | 111,5 m | 138.6 | Q |
11 | Felix Hoffmann | GER | 8 | 113,0 m | 137.5 | Q |
12 | Andreas Granerud Buskum | NOR | 8 | 109,5 m | 135.4 | Q |
13 | Florian Altenburger | AUT | 8 | 110,0 m | 134.5 | Q |
14 | Stanisław Biela | POL | 8 | 109,5 m | 134.2 | Q |
15 | Ulrich Wohlgenannt | AUT | 8 | 107,5 m | 133.6 | Q |
16 | Daniel Huber | AUT | 8 | 112,0 m | 132.1 | Q |
17 | Cestmir Kozisek | CZE | 8 | 107,5 m | 131.9 | Q |
18 | Joakim Aune | NOR | 8 | 107,0 m | 131.7 | Q |
19 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR | 8 | 105,5 m | 129.6 | Q |
20 | Krzysztof Biegun | POL | 8 | 103,5 m | 128.7 | Q |
21 | Davide Bresadola | ITA | 8 | 108,5 m | 128.6 | Q |
22 | Andraz Pograjc | SLO | 8 | 108,5 m | 128.3 | Q |
23 | Martin Hamann | GER | 8 | 108,5 m | 128.3 | Q |
24 | Constantin Schmid | GER | 8 | 104,5 m | 128.0 | Q |
Stefan Huber | AUT | 8 | 109,0 m | 128.0 | Q | |
26 | Andreas Schuler | SUI | 8 | 105,5 m | 127.2 | Q |
27 | Sebastian Colloredo | ITA | 8 | 109,5 m | 127.0 | Q |
Sergey Tkachenko | KAZ | 8 | 104,5 m | 127.0 | Q | |
29 | Lauri Asikainen | FIN | 8 | 107,5 m | 126.8 | Q |
30 | Jakub Wolny | POL | 8 | 104,0 m | 126.5 | Q |
31 | Sigurd Nymoen Soeberg | NOR | 8 | 105,0 m | 126.2 | NQ |
32 | Bartłomiej Kłusek | POL | 8 | 109,5 m | 125.3 | NQ |
33 | Aleksandr Bazhenov | RUS | 8 | 104,0 m | 125.2 | NQ |
34 | Joacim Oedegaard Bjoereng | NOR | 8 | 110,0 m | 125.1 | NQ |
35 | Marinus Kraus | GER | 8 | 106,0 m | 123.8 | NQ |
36 | Tomaz Naglic | SLO | 8 | 102,0 m | 122.9 | NQ |
37 | Krzysztof Miętus | POL | 8 | 106,5 m | 122.6 | NQ |
38 | Viktor Polasek | CZE | 8 | 109,5 m | 122.5 | NQ |
39 | Antti Aalto | FIN | 8 | 103,0 m | 122.4 | NQ |
40 | Miran Zupancic | SLO | 8 | 106,0 m | 122.0 | NQ |
41 | Luca Egloff | SUI | 8 | 100,5 m | 121.2 | NQ |
Thomas Roch Dupland | FRA | 8 | 101,0 m | 121.2 | NQ | |
43 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 8 | 102,5 m | 121.1 | NQ |
44 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 8 | 103,0 m | 120.9 | NQ |
Philipp Aschenwald | AUT | 8 | 102,5 m | 120.7 | NQ | |
Janne Korhonen | FIN | 8 | 101,0 m | 120.9 | NQ | |
47 | Espen Roee | NOR | 8 | 102,0 m | 120.9 | NQ |
48 | Paul Brasme | FRA | 8 | 101,5 m | 120.6 | NQ |
49 | Robin Pedersen | NOR | 8 | 101,5 m | 120.6 | NQ |
50 | Marius Lindvik | NOR | 8 | 101,0 m | 119.5 | NQ |
51 | Richard Haukedal | NOR | 8 | 102,0 m | 119.3 | NQ |
52 | Alex Insam | ITA | 8 | 104,5 m | 119.0 | NQ |
53 | Hyun-Ki Kim | KOR | 8 | 99,0 m | 118.0 | NQ |
54 | Lars Brodshaug Berger | NOR | 8 | 99,5 m | 117.2 | NQ |
55 | Heung-Chul Choi | KOR | 8 | 100,0 m | 116.2 | NQ |
56 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 8 | 101,0 m | 116.1 | NQ |
57 | Jonathan Learoyd | FRA | 8 | 100,0 m | 116.0 | NQ |
58 | Filip Sakala | CZE | 8 | 100,0 m | 115.9 | NQ |
Przemysław Kantyka | POL | 8 | 99,0 m | 115.9 | NQ | |
60 | Tim Fuchs | GER | 8 | 99,5 m | 115.6 | NQ |
61 | Tobias Birchler | SUI | 8 | 100,5 m | 114.8 | NQ |
62 | Joshua Maurer | CAN | 8 | 101,0 m | 114.2 | NQ |
63 | Artti Aigro | EST | 8 | 98,5 m | 110.3 | NQ |
64 | Brian Wallace | USA | 8 | 97,0 m | 109.9 | NQ |
65 | A J Brown | USA | 8 | 97,0 m | 109.8 | NQ |
66 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 8 | 96,5 m | 108.9 | NQ |
67 | Frantisek Holik | CZE | 8 | 97,5 m | 107.7 | NQ |
68 | Muhammed Ali Bedir | TUR | 8 | 95,0 m | 104.0 | NQ |
69 | Kenta Takehana | JPN | 8 | 91,0 m | 103.3 | NQ |
70 | Nikolay Karpenko | KAZ | 8 | 91,0 m | 99.7 | NQ |
71 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 8 | 92,0 m | 99.5 | NQ |
72 | Muhammet Irfan Cintimar | TUR | 8 | 92,0 m | 99.2 | NQ |
73 | Rogan Reid | CAN | 8 | 90,5 m | 96.2 | NQ |
74 | Nicholas Mattoon | USA | 8 | 88,0 m | 94.4 | NQ |
75 | Nigel Lauchlan | CAN | 8 | 88,5 m | 92.1 | NQ |
76 | Yevhen Marusiak | UKR | 8 | 86,0 m | 90.2 | NQ |
DSQ | Kevin Maltsev | EST | 8 | 91,5 m | - | NQ |
DSQ | Ju-Chan Lee | KOR | 8 | 84,0 m | - | NQ |
informacja własna