Horngacher podał pełny polski skład na Turniej Czterech Skoczni!

Jan Ziobro (fot. Bartosz Leja)Już po wtorkowych treningach polskich kadr na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, trener Stefan Horngacher podał nazwiska pięciu pewniaków, którzy udziału w Turnieju Czterech Skoczni mogą być pewni. Byli to oczywiście ci, którzy najpewniej punktowali w Pucharze Świata. Dziś grono to zostało uzupełnione przez Klemensa Murańkę i Jana Ziobrę.

 
Stefan Horngacher, Michal Dolezal, Grzegorz Sobczyk (fot. Alicja Kosman / PZN)
Stefan Horngacher, Michal Dolezal, Grzegorz Sobczyk (fot. Alicja Kosman / PZN)

Po wtorkowych skokach na Wielkiej Krokwi, ale także po wcześniejszych udanych występach w cyklu Pucharu Świata start w prestiżowym niemiecko-austriackim turnieju zapewniony mieli: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula. Największe nadzieje możemy wiązać z pierwszą dwójką – zarówno Stoch, jak i Kot wskoczyli już tej zimy na podium (w Lillehammer i Engelbergu), co więcej, plasują się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ. Kolejna trójka bardzo pewnie punktowała, kilkukrotnie kończąc zmagania na przełomie pierwszej i drugiej konkursowej dziesiątki.

Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

W związku z tym, że reprezentacja Polski w drugim zimowym periodzie ponownie będzie mieć do dyspozycji siedmioosobową kwotę startową, trener Horngacher stanął przed dylematem związanym z wyborem pozostałej biało-czerwonej dwójki. Po czwartkowych treningach Austriak zdecydował, że w niemieckiej części TCS powalczą ponadto: startujący od początku sezonu w PŚ ze zmiennym szczęściem Klemens Murańka, a także nasz najlepszy zawodnik w cyklu Pucharu Kontynentalnego (który de facto wywalczył korzystną kwotę) Jan Ziobro. Tym samym z pucharowymi startami będzie musiał się pożegnać, przynajmniej na pewien czas, Aleksander Zniszczoł.

 

Pełny skład reprezentacji Polski na początek 65. TCS:

  • Kamil Stoch (4. miejsce w PŚ 16/17, 23. miejsce w 64. TCS),
  • Maciej Kot (6. / 32.),
  • Dawid Kubacki (16. / 35.),
  • Piotr Żyła (18. / 64.),
  • Stefan Hula (25. / 25.),
  • Klemens Murańka (43. / nieklasyfikowany),
  • Jan Ziobro (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany).
 

Przypomnijmy, że zeszłoroczny, 64. Turniej Czterech Skoczni, nie poszedł po myśli naszych reprezentantów. Najwyżej sklasyfikowany zawodnik, Kamil Stoch, zajął dopiero 23. pozycję. W klasyfikacji generalnej zmieścili się ponadto: 25. Stefan Hula, 32. Maciej Kot, 35. Dawid Kubacki, 51. Andrzej Stękała, a także 64. Piotr Żyła.

 

źródło: pzn.pl

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram