Wank i Kraus zasilą niemiecką grupę narodową w TCS

Andreas Wank, fot. Julia Piątkowska

Andreas Wank (fot. Julia Piątkowska)Znamy już nazwiska sześciu zawodników tzw. „grupy narodowej”, która uzupełni skład Niemców na pierwszą połowę Turnieju Czterech Skoczni. Werner Schuster postawił m.in. na doświadczonych: Andreasa Wanka i Marinusa Krausa. Oprócz nich w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen zobaczymy również młodszych utalentowanych zawodników.

 
Marinus Kraus (fot. Julia Piątkowska)
Marinus Kraus (fot. Julia Piątkowska)

Podobnie jak selekcjoner Norwegów, Schuster czekał z zadeklarowaniem ostatecznego składu swojej drużyny do zakończenia konkursów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Na postawie ich wyników wytypował nazwiska sześciu zawodników, którzy będą reprezentować naszych zachodnich sąsiadów w Obertsdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Wśród nich zobaczymy medalistów olimpijskich z Soczi: Andreasa Wanka i Marinusa Krausa. Pozostała czwórka to mniej znani szerokiej publiczności zawodnicy występujący na co dzień w zawodach niższej rangi (Pucharze Kontynentalnym, FIS Cup): Felix Hoffmann, Pius Paschke, Constantin Schmid i Johannes Schubert.

Felix Hoffmann (fot. Julia Piątkowska)
Felix Hoffmann (fot. Julia Piątkowska)

26-letni Pius Paschke to skocze, który doskonale zna obiekty, na których będzie odbywał się turniej, bowiem brał w nim już udział. W ubiegłym sezonie zdarzały mu się pojedyncze występy w Pucharze Świata, jednak bez zdobyczy punktowych. W tym sezonie widzieliśmy go w konkursach PK, jednak w Engelbergu nie wystąpił. 19-letni Hoffmann nominację do składu na TCS uzyskał dzięki 22. i 32. lokacie podczas zmagań Szwajcarii. Rówieśnik Hoffmana, Johannes Schubert wskoczył na 27. i 31. miejsce. Najmłodszy spośród powołanych na 65. edycję turnieju to 17-letni Constantin Schmid, który w Szwajcarii uzyskał 45. lokatę w drugim dniu zmagań (pierwszego dnia nie wystąpił w konkursie). Dla Hoffmana, Schmida i Schuberta występy w Obertsdorfie i Ga-Pa będą pierwszym zetknięciem się z Turniejem Czterech Skoczni. Swoją szansę na występ stracił dobrze radzący sobie w tegorocznym cyklu FIS Grand Prix mistrz świata juniorów David Siegel, który zmagania w Engelbergu zakończył poza najlepszą pięćdziesiątką.

Czy młodzi i wciąż nabierający doświadczenia zawodnicy poradzą sobie na arenach prestiżowej imprezy przekonamy się już dziś – na godzinę 14:45 zaplanowano początek serii treningowych przed kwalifikacjami w Oberstdorfie.

 

Skład Niemców na 65. TCS:

 • Severin Freund (5. miejsce w PŚ 2016/17, 2. miejsce w 64. TCS)
 • Markus Eisenbichler (7. / 63.)
 • Karl Geiger (14. / 31.)
 • Richard Freitag (15. / 9.)
 • Stephan Leyhe (20. / 20.)
 • Andreas Wellinger (19. / 12.)
 • Andreas Wank (nieklasyfikowany / 10.)
 • Marinus Kraus (nieklasyfikowany / 52.)
 • Felix Hoffmann (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany)
 • Pius Paschke (nieklasyfikowany / 39.)
 • Constantin Schmid (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany)
 • Johannes Schubert (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany).
 

źródła: DSV / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram