Domen Prevc polata na mamucie w Oberstdorfie!

Domen Prevc (fot. Bartosz Leja)Jeszcze przed rokiem, mimo wysokiej formy, Domen Prevc nie dostał zielonego światła na start na skoczni mamuciej. Trener Goran Janus argumentował to młodym wiekiem i małym doświadczeniem utalentowanego zawodnika. Tym razem jednak 17-letni Słoweniec zadebiutuje na obiekcie do lotów narciarskich w niemieckim Oberstdorfie.

 
Domen Prevc (fot. Bartosz Leja)
Domen Prevc (fot. Bartosz Leja)

Najmłodszy z braci Prevców jeszcze na początku tego sezonu brylował na skoczniach i zaskakiwał cały narciarski świat pełniąc dość długo rolę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W swoim dorobku zapisał cztery pucharowe zwycięstwa (w Ruce, Klingenthal, Lillehammer, Engelbergu) czym przyćmił największego bohatera minionej zimy, własnego brata, Petera. Późniejsze starty nie były już tak błyskotliwe i forma młodego skoczka zaczęła mocno falować. Mimo tego 17-latka wciąż stać na pojedyncze dobre próby i punktowane lokaty, a dzięki doświadczeniu nabranemu w pierwszej połowie sezonu, zyskał on spore zaufanie szkoleniowca słoweńskiej kadry, Gorana Janusa.

Przebudowana 'Heini-Klopfer-Skiflugschanze' w Oberstdorfie (fot. Frederik Clasen)
Przebudowana ‚Heini-Klopfer-Skiflugschanze’ w Oberstdorfie (fot. Frederik Clasen)

Tym samym Domen Prevc znalazł się w kadrze na nadchodzące zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich, które odbędą się na przebudowanym obiekcie im. Heiniego Klopfera (HS-225) w Oberstdorfie. Będzie to debiut reprezentanta klubu SK Triglav Kranj w zmaganiach na skoczni mamuciej. Niepokoi jedynie… styl, który ostatnio prezentuje Prevc – głębokie wychylenie tuż po wyjściu z progu kilkukrotnie powodowało, że był on zmuszony kończyć niestabilne w locie próby rozpaczliwym lądowaniem. Ekstremalnie agresywny i niebezpieczny sposób latania młodego Słoweńca zauważył choćby znakomity były polski skoczek, Adam Małysz. Pozostaje mieć nadzieję, że z głową wtuloną między czuby nart, 17-latek będzie wyłącznie zachwycał dalekimi i bezpiecznymi lotami.

Dodajmy, że Domen Prevc wciąż jest najwyżej sklasyfikowanym słoweńskim skoczkiem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W Oberstdorfie towarzyszyć mu będzie ta sama szóstka, która bez większych sukcesów rywalizowała w czasie minionego weekendu w Willingen.

 

Skład reprezentacji Słowenii na PŚ w lotach w Oberstdorfie:

  • Domen Prevc (3. miejsce w PŚ 2016/2017),
  • Peter Prevc (16.),
  • Jurij Tepes (21.),
  • Cene Prevc (33.),
  • Jernej Damjan (35.),
  • Anze Semenic (nieklasyfikowany),
  • Anze Lanisek (nieklasyfikowany).
 

Przypomnijmy, że podczas ostatnich konkursów Pucharu Świata w lotach rozrgywanych w Oberstdorfie (2013 r.), słoweńska ekipa (Tepes, Kranjec, Hvala, P.Prevc) wywalczyła trzecią lokatę w konkursie drużynowym, natomiast podczas zmagań indywidualnych najwyżej plasował się Peter Prevc (4. miejsce).

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram