You are currently viewing MŚJ Park City: Malsiner najlepsza w serii próbnej, Polki w drugiej dziesiątce

MŚJ Park City: Malsiner najlepsza w serii próbnej, Polki w drugiej dziesiątce

IMG 0168 - MŚJ Park City: Malsiner najlepsza w serii próbnej, Polki w drugiej dziesiątceManuela Malsiner skokiem na 93,5 metra wygrała serię próbną poprzedzającą indywidualne zmagania kobiet podczas Mistrzostw Świata Juniorów na normalnym obiekcie HS-100 w amerykańskim Park City. Reprezentantki Polski lądowały przed granicą 80. metra. Wyżej, na 17. pozycji, znalazła się letnie mistrzyni kraju, Anna Twardosz.

Twardosz.Anna Rajda.Kinga fot.Alicja.Kosman.PZN  300x200 - MŚJ Park City: Malsiner najlepsza w serii próbnej, Polki w drugiej dziesiątce
Anna Twardosz i Kinga Rajda (fot. Alicja Kosman / PZN)

Reprezentantka Italii, Manuela Malsiner, okazała się najlepsza w serii próbnej poprzedzającej indywidualne zmagania w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Park City. Zawodniczka, która niedawno wskoczyła na podium zawodów Pucharu Świata osiągnęła 93,5 metra z 20. belki najazdowej. Z tego samego najazdu korzystały pozostałe zawodniczki, które uplasowały się w czołowej szóstce: Ema Klinec (94,5 m), Nika Kriznar (89,0 m), Pauline Hessler (86,5 m), Sofia Tikhonova (91,0 m) oraz siostra Manueli, Lara Malsiner (87,5 m).

Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski okazała się tym razem Anna Twardosz, która skacząc 77 metrów zajęła 17. lokatę. 19. była Kinga Rajda (78,5 m).

Początek pierwszej serii konkursowej już o godz. 20:00. Tekstowa relacja LIVE trwa na Berkutschi.com >>>