Podczas gdy w niemieckim Oberstdorfie najlepsi lotnicy rywalizowali o punkty Pucharu Świata, na normalnym obiekcie HS-106 w kazachskich Ałmatach uczestnicy Zimowej Uniwersjady walczyli o medale w konkursie drużyn mieszanych. Triumfatorami okazali się Japończycy, a Polacy (Magdalena Pałasz i Przemysław Kantyka) wylądowali na piątej lokacie.
Zwycięstwo w konkursie drużyn mieszanych wywalczyła pierwsza drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni, w skład której weszli złoci medaliści w konkursach indywidualnych, Naoki Nakamura (100,0 / 98,0 m) oraz Haruka Iwasa (88,5 / 90,0 m). Drugie miejsce z stratą 10,7 punktów do triumfatorów uplasowali się reprezentanci Czech – najlepszy indywidualnie Cestmir Kozisek (100,5 / 100,0 m) i Marta Krepelkova (85,0 / 89,0 m). Podium uzupełniła druga drużyna z Japonii, dla której punkty zdobywali: Max Koga (98,0 / 96,0 m) oraz Yuka Kobayashi (91,0 / 94,5 m).
Tuż za podium wylądowała pierwsza drużyna z Rosji (Mikhail Maksimochkin, Stefaniya Nadymova). Piąte miejsce zajęli reprezentanci Polski – bardzo solidnie skaczący Przemysław Kantyka (101,0 / 95,5 m; 3. miejsce indywidualnie) oraz Magdalena Pałasz (78,5 / 86,5 m). W finałowej ósemce wylądowali ponadto: drugie drużyny z Czech i Rosji oraz Kazachowie. Udział w konkursie już na pierwszej serii zakończyli Chińczycy i Finowie, wśród których na starcie nie pojawił się Frans Taehkaevuori. Poza oficjalnym konkursem skoki oddały też trzecie drużyny z Japonii i Czech.
Wyniki drużynowe:
reprezentacja | punkty | strata | |
1 | Japonia I | 445.6 | |
2 | Czechy I | 434,9 | -10,7 |
3 | Japonia II | 430,6 | -15,0 |
4 | Rosja I | 428,4 | -17,2 |
5 | Polska | 413,5 | -32,1 |
6 | Czechy II | 354,9 | -90,7 |
7 | Rosja II | 319,1 | -126,5 |
8 | Kazachstan | 153,4 | -292,2 |
9 | Chiny | 104,2 | -341,4 |
10 | Finlandia | 80,2 | -365,4 |
- | Japonia III | 188,2 | -257,4 |
- | Czechy III | 156,4 | -289,2 |
Nieoficjalne wyniki indywidualne:
zawodnik | kraj | belka | skok I | belka | skok II | punkty | |
1 | Cestmir Kozisek | CZE 1 | 7 | 100,5 m | 9 | 100,0 m | 251.7 |
2 | Mikhail Maksimochkin | RUS 1 | 7 | 98,5 m | 9 | 98,0 m | 248.3 |
3 | Przemysław Kantyka | POL | 7 | 101,0 m | 9 | 95,5 m | 243.6 |
4 | Naoki Nakamura | JPN 1 | 7 | 100,0 m | 9 | 98,0 m | 243.3 |
5 | Mikhail Nazarov | RUS 2 | 7 | 98,5 m | 9 | 94,5 m | 233.4 |
6 | Max Koga | JPN 2 | 7 | 98,0 m | 9 | 96,0 m | 229.0 |
7 | Filip Sakala | CZE 2 | 7 | 93,5 m | 9 | 90,0 m | 209.8 |
8 | Haruka Iwasa | JPN 1 | 17 | 88,5 m | 18 | 90,0 m | 201.8 |
9 | Yuka Kobayashi | JPN 2 | 17 | 91,0 m | 18 | 94,5 m | 201.6 |
10 | Marta Krepelkova | CZE 1 | 17 | 85,0 m | 18 | 89,0 m | 183.2 |
11 | Stefaniya Nadymova | RUS 1 | 17 | 81,5 m | 18 | 93,5 m | 180.1 |
12 | Magdalena Pałasz | POL | 17 | 78,5 m | 18 | 86,5 m | 169.9 |
13 | Karolina Indrackova | CZE 2 | 17 | 79,5 m | 18 | 78,5 m | 145.1 |
14 | Sergey Tkachenko | KAZ | 7 | 99,0 m | - | DNS | 115.2 |
15 | Rikuta Watanabe | JPN 3 | 7 | 91,5 m | - | - | 102.2 |
16 | Jan Michalek | CZE 3 | 7 | 89,0 m | - | - | 92.3 |
17 | Jun Maruyama | JPN 3 | 17 | 86,5 m | - | - | 86.0 |
18 | Alena Sutiagina | RUS 2 | 17 | 63,0 m | 18 | 69,5 m | 85.7 |
19 | Susanna Forsstroem | FIN | 17 | 85,0 m | - | - | 80.2 |
20 | Michaela Dolezelova | CZE 3 | 17 | 77,0 m | - | - | 64.1 |
21 | Bing Dong | CHN | 17 | 71,5 m | - | - | 53.0 |
22 | Bingrong Wang | CHN | 7 | 70,5 m | - | - | 51.2 |
23 | Dayana Akhmetvaliyeva | KAZ | 17 | 55,5 m | 18 | 57,5 m | 38.2 |
DNS | Frans Taehkaevuori | FIN | - | - | - | - | - |
informacja własna