You are currently viewing PK Planica: Seria próbna dla Insama, Murańka piąty
Alex Insam - czy skoczek spoza czołowych ekip może jeszcze zaskoczyć? (fot. Julia Piątkowska)

PK Planica: Seria próbna dla Insama, Murańka piąty

8H7A1672 - PK Planica: Seria próbna dla Insama, Murańka piątyWłoski podopieczny Łukasz Kruczka, który jeszcze niedawno rywalizował w mistrzostwach świata juniorów w Stanach Zjednoczonych, teraz oddał najlepszy skok serii próbnej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Alex Insam poszybował 135 metrów. Solidnie spisał się też Klemens Murańka, który zajął wysokie piąte miejsce.

Muranka Klemens WC.Ruka .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Planica: Seria próbna dla Insama, Murańka piąty
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

Rywalizacja w serii próbnej przebiegała z dwóch różnych długości najazdu (nr 9 i 8). Z wyższej platformy startowej Alex Insam osiągnął 135 metrów i okazał się najlepszy w całej stawce. Drugie miejsce po skoku na 131,5 metra (z niższej belki) zajął Czech Viktor Polasek. Ścisła czołówkę uzupełnili: słoweński wicelider klasyfikacji generalnej PK, Miran Zupancic (134,5 m) oraz jego kolega z drużyny, wczorajszy triumfator – Bor Pavlovcic (130,5 m).

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem okazał się być Klemens Murańka, który po osiągnięciu 130 metrów z niższego rozbiegu zajął piątą lokatę. Dodajmy, że w gronie najlepszej szóstki znalazł się ponadto kolejny zawodnik z Italii, Sebastian Colloredo (128,5 m).

Niestety nie zachwyciły próby pozostałych biało-czerwonych – dopiero 33. miejsce zajął Jakub Wolny (119,0 m), 37. był Aleksander Zniszczoł (120,5 m), a 39. Paweł Wąsek (124,0 m).