You are currently viewing LGP Wisła: Kot zwycięzcą kwalifikacji, Kubacki drugi!

LGP Wisła: Kot zwycięzcą kwalifikacji, Kubacki drugi!

8H7A7065 - LGP Wisła: Kot zwycięzcą kwalifikacji, Kubacki drugi!Dobry prognostyk przed sobotnim konkursem Letniej Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (K-120, HS-134). Kwalifikacje wygrał Maciej Kot, drugie miejsce zajął Dawid Kubacki. Awans wywalczyło łącznie dziewięciu reprezentantów Polski - wśród nich lider naszej ekipy Kamil Stoch oraz dobrze skaczący ostatnio w Pucharze Kontynentalnym Klemens Murańka.

DSC 0009 300x199 - LGP Wisła: Kot zwycięzcą kwalifikacji, Kubacki drugi!
Skocznia w Wiśle-Malince w czwartek, fot. SkokiPolska.pl

Kiedy wydawało się, że pogoda storpeduje zaplanowane na czwartek skoki treningowe i kwalifikacyjne w Wiśle, wiatr w końcu okazał się łaskawy i pozwolił zawodnikom rywalizować o miejsce w sobotnim konkursie. Tym razem udział w rundzie kwalifikacyjnej musieli wziąć udział wszyscy zgłoszeni skoczkowie. Tego lata zniesiono bowiem automatyczny awans dla najlepszej "10" klasyfikacji. Jeśli to rozwiązanie sprawdzi się, będzie zastosowane także w sezonie zimowym.

kot maciej b.leja 1200 300x200 - LGP Wisła: Kot zwycięzcą kwalifikacji, Kubacki drugi!
Maciej Kot, fot. Bartosz Leja

Kibice zgromadzeni na trybunach obiektu im. Adama Małysza mieli tego wieczora powody do zadowolenia. Na czele kwalifikacji znalazło się dwóch reprezentantów Polski - zwycięzca zeszłorocznej klasyfikacji LGP Maciej Kot (128 m) oraz Dawid Kubacki (125 m). Na trzecim miejscu uplasował się czołowy zawodnik minionej zimy, Norweg Daniel Andre Tande (127 m).

Czwarte miejsce przypadło popularnemu Czechowi Romanowi Koudelce (127,5 m), a piątym miejscem zasygnalizował dobrą dyspozycję po powrocie do rywalizacji na najwyższym szczeblu Norweg Kenneth Gangnes (125,5 m). Szósty był jeden z ulubieńców kibiców, legendarny Szwajcar Simon Ammann (128,5 m). Tuż za nim uplasował się kolejny z Polaków - Stefan Hula (124,5 m).

Klemens Muranka LPK.Frenstat.2015 2 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LGP Wisła: Kot zwycięzcą kwalifikacji, Kubacki drugi!
Klemens Murańka, fot. Julia Piątkowska

Blisko najlepszej "10" kwalifikacje zakończyli skoczkowie, z którymi wiążemy duże nadzieje w zawodach: zwycięzca ostatnich konkursów Pucharu Kontynentalnego Klemens Murańka (12. miejsce, 125,5 m), lider reprezentacji Stefana Horngachera Kamil Stoch (13., 123 m) i brązowy medalista ostatnich MŚ Piotr Żyła (15., 123 m). W sobotę w Wiśle-Malince zobaczymy na starcie także Przemysława Kantykę (32., 121,5 m), Jakuba Wolnego (48., 117 m) i Aleksandra Zniszczoła, który zajął ostatnie premiowane awansem, 50. miejsce (116,5 m).

Z rywalizacji odpadli trzej Polacy: najmłodszy w ekipie Paweł Wąsek (53., 116,5 m) oraz bardziej doświadczeni Jan Ziobro (56., 114 m) i Krzysztof Miętus (57., 115,5 m).

Pełne wyniki kwalifikacji »

Zawody indywidualne odbędą się w sobotę o 17:30. W piątek na tę samą godzinę zaplanowano konkurs drużynowy, w którym Polacy wystąpią w roli faworytów.