13 Austriaków na starcie w Hinzenbach, Diethart powraca!

Thomas Diethart, fot. Katarzyna SłużewskaW sobotę i niedzielę skocznia w Hinzenbach zamieni się w arenę najbardziej prestiżowych letnich zmagań. Pierwszy dzień przyniesie walkę o awans do zawodów, a drugi batalię o konkursowy triumf. Na starcie ujrzymy 13 reprezentantów gospodarzy, wśród których będzie powracający do międzynarodowej rywalizacji Thomas Diethart.

 
Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)
Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)

Austriaccy skoczkowie tegoroczny cykl FIS Grand Prix traktują mocno treningowo. Wystarczy zauważyć, że najwyżej sklasyfikowanym w generalce podopiecznym trenera Heinza Kuttina jest znajdujący się w nie najwyższej formie Gregor Schlierenzauer (31. miejsce). Najbliższy konkurs cyklu zostanie rozegrany już w niedzielę w austriackim Hinzenbach. Tam jednak liderem ekipy gospodarzy będzie nie popularny „Schlieri”, który na weekend ma nieco inne plany podyktowane indywidualnym tokiem treningowym, a także uroczystością 50. lecia gimnazjum narciarskiego w Stams, w której utytułowany zawodnik weźmie udział.

Stefan Kraft (fot. Maria Grzywa)
Stefan Kraft (fot. Maria Grzywa)

Przed własną publicznością o podium z pewnością zechce powalczyć najlepszy skoczek narciarski minionej zimy, Stefan Kraft. Tego lata mistrz świata z Lahti wystartował tylko w dwóch konkursach LGP (w Hinterzarten i Courchevel), w których zajmował odpowiednio 14. i 10. miejsce. Stąd niska pozycja 24-latka w klasyfikacji generalnej cyklu. Ponadto na starcie sobotnich kwalifikacji na Aigner-Schanze (HS-94) pojawi się jeszcze 4 Austriaków, którzy tego lata punktowali w zawodach FIS Grand Prix – Markus Schiffner, Manuel Fettner, Clemens Aigner i Maximilian Steiner.

Kompleks skoczni w Hinzenbach (fot. Andrzej Cienciała)
Kompleks skoczni w Hinzenbach (fot. Andrzej Cienciała)

W zmaganiach weźmie także udział Thomas Diethart. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/2014 od kilku lat bezskutecznie próbuje wrócić do wielkiej formy. Po fatalnym minionym sezonie po raz kolejny próbuje powrócić do światowej czołówki. Niezbyt imponująco wyglądają także tegoroczne skoki na igelicie w wykonaniu jednego z filarów drużyny Kuttina – Michaela Hayboecka. Czy przed własną publicznością zdołają oni powalczyć o wysokie lokaty? Przekonamy się już w wkrótce. Dodajmy, że Austrię w Hinzenbach będzie reprezentować łącznie 13 skoczków. Szczegóły poniżej.

 

Skład reprezentacji Austrii na LGP w Hinzenbach:

 • Stefan Kraft (32. miejsce w LGP 2017)
 • Markus Schiffner (40. miejsce w LGP 2017)
 • Manuel Fettner (43. miejsce w LGP 2017)
 • Clemens Aigner (49. miejsce w LGP 2017)
 • Maximilian Steiner (51. miejsce w LGP 2017)
 • Philipp Aschenwald
 • Thomas Diethart
 • Michael Hayboeck
 • Clemens Leitner
 • Manuel Poppinger
 • Markus Rupitsch
 • Mika Schwann
 • Elias Tollinger
 

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego konkursu FIS Grand Prix w Hinzenbach, w czołowej dziesiątce zameldowało się trzech Austriaków. Stefan Kraft zajął piąte miejsce, Michael Hayboeck był siódmy, a Philipp Aschenwald wylądował na dziesiątej pozycji.

 

źródło: facebook.com/skijumpingaustria

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram