Dwie polskie skoczkinie pewne startu w inauguracji PŚ w Lillehammer!

Kinga Rajda i Kamila Karpiel (fot. Martyna Osuchowska / Julia Piątkowska)

Kinga Rajda i Kamila Karpiel (fot. Martyna Osuchowska / Julia Piątkowska)

Kinga Rajda i Kamila Karpiel (fot. Martyna Osuchowska / Julia Piątkowska)Na przełomie listopada i grudnia w Lillehammer pucharowy sezon rozpoczną skoczkinie. Jak poinformował nas trener Sławomir Hankus, w Norwegii z pewnością wystartują dwie polskie zawodniczki – Kinga Rajda i Kamila Karpiel. Co więcej, bardzo możliwy jest start polskich skoczkiń w pierwszym w historii drużynowym konkursie Pucharu Świata kobiet.

 

Letni sezon wykształtował nową liderkę w polskiej kadrze kobiet w skokach narciarskich. Po triumf w klasyfikacjach Letniego Pucharu Kontynentalnego i Pucharu Karpat sięgnęła niespełna 16-letnia Kamila Karpiel. Podopieczna trenera Krystiana Długopolskiego z tzw. „grupy tatrzańskiej” polskich kadr wskoczyła na wyższy sportowy poziom dzięki któremu znalazła się w gronie zawodniczek, które mają szansę na nominację do startu w igrzyskach olimpijskich w PyeongChang.

Póki co jednak Polki mają w planach start w inauguracji żeńskiego Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Zawody w „Kraju Wikingów” zostaną rozegrane w dniach 31 listopada – 3 grudnia. Skoczkinie będą rywalizować nie tylko o pucharowe punkty, ale także w ramach wewnętrznego cyklu Lillehammer Triple. Jak poinformował nas trener Sławomir Hankus, pewne startu w Norwegii są dwie zawodniczki – Kamila Karpiel oraz zeszłoroczna liderka polskiej kadry kobiet, Kinga Rajda. – Skład został zatwierdzony na podstawie dyspozycji z końca sezonu letniego oraz ostatnich treningów – stwierdził Hankus.

Dla Karpiel będzie to pucharowy debiut, Rajda ma natomiast w swoim dorobku jeden debiutancki punkt, który zdobyła 30 stycznia 2016 roku w niemiecki Oberstdorfie. Co więcej, jak zapowiedział szkoleniowiec polskich zawodniczek, biało-czerwone mają w planach start w pierwszym w historii drużynowym konkursie PŚ w Hinterzarten w połowie grudnia. Można prognozować, że na starcie pojawią się wówczas wspomniane Rajda i Karpiel oraz Anna Twardosz i Magdalena Pałasz.

Dodajmy, że szkoleniowcy polskich skoczkiń mają w planach wysłanie dwóch Polek na konkursy zimowego Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w norweskim Notodden w dniach 15-16 grudnia.

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram