„Wokół Skoczni”: Nowy kask Stocha, Żyła ze św. Mikołajem, Kuba Kot w Eurosporcie

Piotr Żyła (fot. Julia Piątkowska)

Piotr Żyła (fot. Julia Piątkowska)

Przed nami zmagania PŚ w Rosji, wracamy jednak jeszcze na moment do Kuusamo i wspomnień Adama Małysza z nim związanych. Przy okazji przyjrzymy się selfie skoczków ze św. Mikołajem, od których zaroiło się w ostatni weekend na Instagramie. A jeśli już mowa o prezentach, czy są chętni na bilety na konkursy w Titisee-Neustadt?  Szczegóły w nowym „Wokół Skoczni”.

 

1. Straszna ta Ruka

Mimo, że bliżej nam już do weekendu PŚ w Niżnym Tagile, wciąż wybrzmiewają echa konkursów w Ruce. Położony tam obiekt znany jest z niestabilnych warunków pogodowych, które nieraz torpedowały zmagania skoczków, oraz nieco tajemniczej aury. O specyfice tamtejszych konkursów przeczytamy w nowym poście na blogu Adama Małysza.

 

2. Finlandia = selfie ze św. Mikołajem

Podczas zmagań w Kuusamo tradycyjnie nie mogło zabraknąć ikony Finlandii, św. Mikołaja. Jak co roku, legendarna postać cieszyła się popularnością wśród skoczków i kibiców, którzy chętnie pozowali do zdjęć z brodatym staruszkiem. Niektórzy zamówili już nawet prezenty, które chcieliby dostać 6. grudnia. Ciekawe czego zażyczył sobie Piotr Żyła?

 

3. Bilety na PŚ w Titisee-Neustadt!

Kolejną „stacją” Pucharu Świata po Niżnym Tagile będzie niemieckie Titisee-Neustadt. Organizatorzy konkursów postanowili zrobić kibicom skoków miłą niespodziankę i ogłosili konkurs, w którym wygrać można 10 podwójnych wejściówek na weekendowe zmagania. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie na temat jednego z rekordzistów obiektu. Formularz konkursowy dostępy jest tutaj.

 

4. Kalendarz adwentowy z Norwegami

Kolejną okazją do cieszenia się prezentami będą nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Nietypowy upominek dla swoich fanów przygotowali norwescy skoczkowie. Wraz z organizatorami turnieju Raw Air stworzyli kalendarz adwentowy, który wkrótce będzie dostępny na Facebooku.

 

5. Żyła kontra Stoch

Dla samych sportowców to jednak nie prezenty zimą sprawiają najwięcej radości, a wyóżnienia. W kolejnym plebiscycie Przeglądu Sportowego w kategorii „Sportowiec Roku” nominowani są Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Głosować można za pośrednictwem platformy online. Do głosowania gorąco zachęca Ewa Bilan-Stoch:

 

6. Wybierz kask dla Stocha

A jeśli głosowanie na sportowca roku to za mało, to swoim głosem można wspomóc samego podwójnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha, który kibicom zostawił wybór kasku na Igrzyska w PyeongChang. Do wyboru mamy trzy motywy: feniksa, samolot oraz akcent folkowy. Głosować można codziennie na stronie internetowej.

Kamil Stoch (fot. Julia. Piątkowska)
Kamil Stoch (fot. Julia. Piątkowska)

 

7. Przerwa na reklamy

Podopieczni Stefana Horngachera grają pierwsze skrzypce nie tylko na skoczniach świata, ale ostatnio coraz częściej również w reklamach. Polskie „orły” możemy zobaczyć w najnowszym spocie firmy „Lotos”. Coś nam się wydaje, że w sezonie olimpijskim zobaczymy jeszcze kilka reklam z udziałem „biało-czerwonych”. Spot można, póki co, zobaczyć jedynie w telewizji.

Kadra Polski (fot. Julia Piątkowska)
Kadra Polski (fot. Julia Piątkowska)

 

8. Kuba Kot do PyeongChang

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dołączeniu małżonki Kamila Stocha, Ewy, do zespołu reporterów Eurosportu. Jak się okazało, szeregi kanału zasili również były polski skoczek, Jakub Kot. Świeżo upieczeni dziennikarze pojadą w lutym do PyeongChang aby stamtąd relacjonować starty „biało-czerwonych” podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

 

9. Ze skoczni do teledysku

Skoczkowie w roli ekspertów telewizyjnych czy jako aktorzy w reklamach to nie nowość. Co jednak powiedzielibyście widząc skoczka w teledysku? W klipie do utworu „Perfect” Ed’a Sheeran’a wystąpił były austriacki zawodnik Arthur Pauli. Sprawdźmy czy przed kamera sprawdził się równie profesjonalnie co na belce:

 

10. Kamil Stoch – prawdziwa historia

Już jutro wszystkich wiernych kibiców „Rakiety z Zębu” czeka natomiast seans drugiej części dokumentu „Kamil Stoch. Moja historia”. Tym razem dowiemy się więcej m. in. o klubie sportowym Eve-Nemnet Team, który obecny lider polskiej kadry założył wraz z żoną w trosce o wychowanie młodych skoczków. Zapraszamy przed telewizory w czwartek o 19:00.

 

zebrała Magdalena Janeczko

źródła: Instagram / Facebook / skispringen.com / atlas.pl / Youtube

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram