Joanna Szwab doznała wypadku w Ramsau!

Joanna Szwab (fot. Julia Piątkowska)

Joanna Szwab (fot. Julia Piątkowska)

Joanna Szwab (fot. Julia Piątkowska)

Polska skoczkini, Joanna Szwab, ucierpiała w wyniku upadku na skoczni podczas zgrupowania biało-czerwonych w austriackim Ramsau. Zawodniczka została od razu przetransportowana do pobliskiego szpitala w Schladming. Oprócz licznych otarć twarzy, nie doznała prawdopodobnie poważniejszych urazów. – Mam nadzieje ze rany szybko się zagoją – powiedziała.

 

Kamila Karpiel i Joanna Szwab (fot. Alicja Kosman / PZN)
Kamila Karpiel i Joanna Szwab (fot. Alicja Kosman / PZN)

Do niefortunnego upadku doszło w poniedziałkowy wieczór podczas treningu na obiekcie HS-98 w Ramsau. Szwab straciła prawdopodobnie kontrolę po wyjściu z progu i upadła twarzą na zeskok obiektu. Zawodniczka została przetransportowana do szpitala w położonym nieopodal Schladming. Wiadomo, że doznała licznych skaleczeń twarzy, nie wiadomo jednak nic o żadnych poważniejszych urazach. O wypadku skoczkini poinformowała na swoim profilu na Instagramie. Obecny stan Szwab nie pozwala na występ w najbliższych międzynarodowych zmaganiach, nie wiadomo również kiedy 20-latka wróci do treningów.

Dodajmy, że w zgrupowaniu w austriackim Ramsau wzięły udział ponadto: Kinga Rajda i Anna Twardosz, które niebawem wezmą udział w Pucharze Świata w niemieckim Hinterzarten, a także Joanna Kil i Magdalena Pałasz, które wystartują w Pucharze Kontynentalnym w  norweskim Notodden. Do pauzowania zmuszona została jednak rewelacja letniego sezonu, Kamila Karpiel, której forma nie pozwala aktualnie na rywalizację z najlepszymi. Co więcej, utalentowana zawodniczka także zaliczyła pechowy upadek przy odjeździe, co prawda mniej groźny niż Szwab, jednak potłuczone kolano także nie ułatwi jej powrotu do lepszej dyspozycji.

Joanna Szwab (fot. Bartosz Leja)
Joanna Szwab (fot. Bartosz Leja)

Skocznia w Ramsau uchodzi ostatnio za dosyć pechowy obiekt: przed kilkunastoma dniami podobnego upadku do tego, którego doświadczyła Szwab, doznał triumfator 62. Turnieju Czterech Skoczni, Austriak Thomas Diethart, zaś w ostatnich dniach października jego utytułowany rodak, Gregor Schlierenzauer, doznał tam urazu kolana.

Joanna Szwab nie trenuje obecnie w strukturach Polskiego Związku Narciarskiego, mimo to ma na swoim koncie kilka sukcesów, m.in.: srebrny medal mistrzostw Polski z 2014 r., brązowy krążek tej samej imprezy z z 2016 r. oraz brąz letnich zmagań krajowego czempionatu z 2015 r. Ponadto, Szwab jak jedyna w historii polska skoczkini stanęła na podium Pucharu Kontynentalnego – 1. marca 2014. r. zajęła drugie miejsce w szwedzkim Falun. 

 
 

What doesn’t kill you, makes you stronger #unfall#\°/#jeszczebedzieforma

Post udostępniony przez Aśka Szwab (@a_s.k_a)

 

źrodła: Instagram / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram