You are currently viewing Nowe kwoty startowe na 4. period: Polacy w siódemkę na TCS

Nowe kwoty startowe na 4. period: Polacy w siódemkę na TCS

TCS logo 1200 - Nowe kwoty startowe na 4. period: Polacy w siódemkę na TCS

W miniony weekend zakończył się 3. period trwającego sezonu 2017/2018. Po konkursach PŚ w Engelbergu, PK w Ruce oraz FIS Cup w Notodden zmianie uległy kwoty startowe niektórych reprezentacji. Dodatkowe miejsca na Turniej Czterech Skoczni otrzymały ekipy Polski, Słowenii i Niemiec. Także w zmaganiach „drugiej ligi” Polacy zyskali jedno miejsce więcej.

Polska „siódemka” na Turniej Czterech Skoczni

Konkursy, które odbyły się w miniony weekend w Szwajcarii, Finlandii i Norwegii oficjalnie zakończyły 3. period obecnego sezonu. W związku z tym aktualizacji uległy kwoty startowe poszczególnych reprezentacji. Maksymalne limity siedmiu zawodników (sześć miejsc na podstawie Światowej Listy Rankingowej i jedno jako bonus za dobre występy danej nacji w Pucharze Kontynentalnym) na 4. period otrzymały ekipy: Polski, Niemiec i Słowenii. Uszczupleniu o jedno miejsce uległ limit Austrii, która straciła tym samym możliwość wystawiania w konkursach siedmiu zawodników. Kwotę z poprzedniego sezonu utrzymały pozostałe państwa: Norwegia (6), Japonia (5), Czechy, Rosja, Szwajcaria, Włochy (4), Finlandia, Francja, Stany Zjednoczone (3).

Więcej „biało-czerwonych” także w PK

Aktualizacji uległy również limity startowe w Pucharze Kontynentalnym przyznawane na podstawie Kontynentalnej Listy Rankingowej. Maksymalną kwotę startową  (sześć miejsc na podstawie listy oraz jedno w ramach bonusu za dobre wyniki w FIS Cup) utrzymały: Austria i Słowenia. Jednym zawodnikiem mniej niż w poprzednim periodzie cieszyć się będą Niemcy (6). Prawo startu dla sześciu skoczków utrzymała Norwegia, a jedno miejsce więcej przyznano ekipie „biało-czerwonych” (5). Limit czterech zawodników utrzymały Czechy, natomiast Japończycy będą musieli zadowolić się już tylko trzema (zamiast, ajk uprzednio, czterech) miejscami. Pozostałe reprezentacje również będą mogły wystawić trzech zawodników.