„Wokół Skoczni”: Romoeren chwali się potomkiem, Fettner podejmuje wyzwanie kartki, Norwegowie szukają nart

Bjoern Einar Romoeren (fot.  Bartosz Leja)

W minionym tygodniu byliśmy świadkami kolejnego odcinka perypetii norweskich skoczków z zagubionymi nartami, powitaliśmy na świecie potomka Romoerena oraz obserwowaliśmy nierówną walkę Fettnera z… kartką papieru. Czym jeszcze zaskoczyli nas sportowcy w ciągu ostatnich dni? Szczegóły w nowym „Wokół Skoczni”. 

 

1. Bickner ambasadorem Chicago

Aktualny rekordzista obu Ameryk w długości skoku narciarskiego, Kevin Bickner, znalazł się w gronie sportowców wspieranych przez rodzimą firmę z branży finansów, Wintrust. W ramach współpracy ze reprezentantami dyscyplin zimowych powołano Chicagos Team legitymujących się hasłem „Bring the heat”. Sportowcy wzięli udział w spotach prezentujących historię każdego z nich. Ciekawi opowieści Kevina?

 

2. Hendrickson w słusznej sprawie

Koleżanka z drużyny Bicknera, Sarah Hendrickson stała się z kolei ambasadorką akcji #GivingTuesday zachęcającej do wspierania rozwoju sportowców reprezentujących Stany Zjednoczone. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej – im wyższe okazane wsparcie, tym chojniej odwdzięczą się organizatorzy akcji.

 

3. W Dolomity z Małyszem

Tydzień temu Adam Małysz uświetnił otwarcie sezonu narciarskiego w Dolomitach z firmą Neckermann. Biuro podróży zorganizowało pełen niespodzianek wyjazd dla amatorów białego szaleństwa, w programie którego znalazło się m. in.: testowanie nart, zawody na stoku, pokaz odzieży zimowej oraz nocna jazda na dwóch „deskach”.

 

Żona zrobiła mi zdjęcie z Małyszem #wlochy #masocorto #narty #neckermann #pozdrawiamy

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

 

4. Norwegów przygody z nartami

Norweskich skoczków prześladuje tej zimy pech: już po raz trzeci narty reprezentacji „Wikingów” zostały zagubione przez linie lotnicze. Przed zmaganiami w Wiśle w czeluściach luku bagażowego zginęły „deski” Forfanga, w ostatnią sobotę dosłownie tuż przed konkursem dowieziono narty Norwegów na zmagania PK w Ruce, zaś podczas poniedziałkowego rejsu powrotnego zagubiono sprzęt Joacima Bjoerenga.

 

5. Najmniejszy kibic Norwegów

Skoczna rodzina doczekała się kolejnej latorośli! Tym razem tatą została norweska legenda skoków, Bjoern Einarn Romoeren. Potomek emerytowanego skoczka przyszedł na świat przed kilkoma dniami i jak widać na załączonym obrazku, od razu otrzymał strój wiernego kibica rodzimej reprezentacji.

 

6. Z kamerą wśród skoczków

Przygotowania norweskich skoczków do Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang się inspiracją do powstania serialu dokumentalnego. Kamera jednej z tamtejszych telewizji śledzi drużynę Alexandra Stoeckla i pokazuje skrywane dotąd momenty z  życia kadry. Pierwszy odcinek serialu został wyemitowany 14. grudnia.

 

7. Fettner i wyzwanie kartki

Nietypowego wyzwania podjęli się ostatnio dwaj austriaccy skoczkowie: Manuel Fettner i Lukas Mueller. Obaj zmierzyli się z zadaniem podniesienia z podłogi zgiętej kartki bez używania rąk. Z wyzwaniem lepiej poradził sobie, o dziwo, wracający do sprawności po poważnym upadku na skoczni w Kulm, Mueller. 

 

Failed paperchallenge… when the paper is against you #fettishism

Post udostępniony przez Manuel Fettner (@manuelfettner)

 

8. Zaplanuj rok z Prevcem

Aby wypełnić postanowienia noworoczne, dobrze jest planować ich wykonanie, a planować najlepiej w kalendarzu i to nie byle jakim, bo od samego Petera Prevca. Słoweńska gwiazda skoków narciarskich  zaprezentowała kilka dni temu wzory kalendarza, który trafił właśnie do sprzedaży w sklepie internetowym Słoweńca.

Planner Petera Prevca (fot. http://www.peterprevc.com/en/shop/planner/)
Planner Petera Prevca (fot. http://www.peterprevc.com/en/shop/planner/)

 

10. Do szkoły w bluzie od Petera

Peter Prevc przygotował też coś dla swoich najmłodszych fanów – na swoich Instagramie poinformował, że trwają prace nad produkcją bluz dziecięcych. Skoczek zwrócił się przy okazji do dzieci oraz ich rodziców z prośbą o opinię w kwestii wyboru koloru bluzy. Swoimi sugestiami można dzielić się pod poniższym postem:

 

10. Gangnes wraca do gry

Największy pechowiec ostatnich lat w świecie skoków, Kenneth Gangnes, w ubiegły weekend próbował swoich sił na skoczni, jednak w innej niż dotychczas roli. Norweg zasiadł bowiem na stanowisku komentatora rodzimej stacji telewizyjnej TV 2 Sporten podczas konkursów PŚ w Engelbergu.

 

źródło: Facebook / Instagram / informacja własna

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram