You are currently viewing Mistrzostwa Słowenii: Zajc i Klinec powtórzyli wyniki z letniej odsłony
Timi Zajc (fot. Anna Karczewska / PZN)

Mistrzostwa Słowenii: Zajc i Klinec powtórzyli wyniki z letniej odsłony

Timi Zajc FIS.Cup .Zakopane.2017 fot.Anna .Karczewska - Mistrzostwa Słowenii: Zajc i Klinec powtórzyli wyniki z letniej odsłony

Dzień przed wigilią Bożego Narodzenia na skoczni Bloudkova Velikanka (K-125 / HS-139) rozegrane zostały zmagania Mistrzostw Słowenii Pań, Panów oraz drużyn. Tytuły czempionów – podobnie jak minionego lata – wywalczyli kadr juniorskich: Timi Zajcowi i Ema Klinec. Wśród ekip triumfował SK Triglav1 z Domenem i Peterem Prevcami w składzie.

Zajc ponownie mistrzem

W konkursie Panów triumfował letni mistrz Słowenii z tego roku, Timi Zajc, który w swoich próbach osiągnął 142 i 133 metry, co pozwoliło mu uzyskać 11,6 punktu przewagi nad drugim w stawce Anze Semenicem. Jedenasty zawodnik tegorocznego FIS Grand Prix uzyskał w swoich próbach 139 oraz 126, metra. Na najniższym stopniu podium stanęli dwaj skoczkowie: drugi zawodnik ostatniego Letniego Pucharu Kontynentalnego, Tilen Bartol (130 / 135 m) oraz zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2015/2016, Peter Prevc (136 / 129 m). Na piątej lokacie sklasyfikowano Tomaza Naglica, który w zmaganiach o krajowy czempionat osiągnął odległości: 131,5 oraz 126,5 metra. W zmaganiach wzięło udział 49 zawodników z roczników 1981-2001. Z występu zrezygnował Anze Lavitzar.

Pełne wyniki Mistrzostw Słowenii Panowie >>>

Klinec powtarza wyczyn z lata

W zmaganiach Pań wzięło udział siedem zawodniczek, spośród których najwyższą dyspozycję zaprezentowała – podobnie jak w tegorocznej letniej odsłonie imprezy - Ema Klinec, która w swoich próbach uzyskała 126,5 metra oraz 130 metrów. Na drugiej lokacie uplasowała się Ursa Bogataj, która lądowała na 123. metrze oraz na 125. metrze i 50. centymetrze. Podium uzupełniła 17-letnia juniorka, Nika Kriznar (126 / 124 m). W najlepszej piątce uplasowały się również: Spela Rogelj (4. miejsce; 118,5 / 118 m) oraz Jerneja Brecl (5. miejsce; 118,5 / 119,5 m).

Pełne wyniki Mistrzostw Słowenii Panie >>>

SK Triglav1 najlepszy wśród drużyn

Na starcie zmagań drużynowych stanęło 12 ekip. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem klubu SK Trigalav1 złożonego z: Zigi Jelara (134 / 131,5 m), Petera Prevca (136 / 131,5 m), Nejca Dezmana (125,5 / 129 m) i Domena Prevca (128,5 / 128,5 m). Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci SSK Ljubno BTC1: Matevz Samec (115 / 112 m), Jan Bombek (120,5 / 122 m), Zak Mogel (124,5 / 124,5 m), Timi Zajc (137 / 137,5 m). Trzecie miejsce przypadło w udziale skoczkom z SK Triglav2 w składzie: Robert Kranjec (122 / 122,5 m), Nik Fabijan (116 / 124,5 m), Aljaz Vodan (124 / 127 m), Cene Prevc (121 / 119,5 m).