You are currently viewing PK Sapporo: Huber i Kranjec bohaterami weekendu na Okurayamie

PK Sapporo: Huber i Kranjec bohaterami weekendu na Okurayamie

P1040324 - PK Sapporo: Huber i Kranjec bohaterami weekendu na Okurayamie

Weekendowa rywalizacja z cyklu PK na skoczni dużej w Sapporo miała dwóch bohaterów. Sobotnie zmagania na Okurayamie (HS 137/K 123) wygrał Austriak, Daniel Huber, zaś w niedzielę na japońskim obiekcie triumfował słoweński weteran, Robert Kranjec. Polacy w obu konkursach stanowili jedynie tło dla najlepszych zawodników.

Sobotnie zmagania dla Hubera

Podczas sobotnich zmagań na skoczni dużej w Sapporo górą był szósty zawodnik ostatniego PŚ w Wiśle, Daniel Huber, który w swoich próbach osiągnął 128,5 i 139,5 metra. Tuż za nim sklasyfikowany został Rosjanin Evgeni Klimov. Były kombinator norweski uzyskał odległości: 136 i 139 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął doświadczony Norweg Tom Hilde, który w swoich próbach wylądował na 141. metrze i 50. centymetrze oraz na 129. metrze i 50 centymetrze. Tuż za podium zawody zakończyli: Anze Lanisek (4. miejsce; 127,5 m / 134,5 m) oraz David Siegel (5. miejsce; 127 m / 132,5 m).

Dwóch startujących w Japonii Polaków zakończyło sobotnie zmagania po pierwszej serii. Przemysław Kantyka po skoku na 116. metr i 50. centymetr zajął pechowe 31. miejsce, zaś Krzysztof Leja uzyskał jedynie 89,5 metra i został sklasyfikowany na 40. lokacie.

Za nieregulaminowy kombinezon zdyskwalifikowany został Robert Kranjec.

Wyniki sobotniego konkursu indywidualnego >>>

Niedzielny popis Słoweńców

W niedzielę na Okurayamie rządzili reprezentanci Słowenii. Pierwsze miejsce zajął doświadczony Robert Kranjec. Zwycięstwo zapewniły mu skoki o długości 127,5 metra oraz 140 metrów. Tuż za nim uplasował się jego młodszy rodak, Nejc Dezman, który uzyskał 135,5 metra oraz 133 metry. Na trzeciej lokacie „wylądował” triumfator sobotniego konkursu, Daniel Huber. Austriak zagwarantował sobie podium skokami równymi 130 i 135 metrów. Czołową piątkę uzupełnili: Tom Hilde (4. miejsce; 125,5 m / 138,5 m) oraz David Siegel (5. miejsce; 130,5 m / 138 m).

Do finału zmagań zakwalifikował się Przemysław Kantyka, który po skokach na 118. i 115. metr został sklasyfikowany na 23. pozycji. Na jednej serii występ zakończył Krzysztof Leja (40. miejsce / 97,5 m).

Wyniki niedzielnego konkursu >>>

Kolejny przystanek karuzeli PK

Kolejnym przystankiem w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego będzie Planica, gdzie skoczkowie będą rywalizować na Bloudkovej Velikance (HS 138 / K1 25). Przed rokiem oba konkursy w Słowenii wygrali reprezentanci gospodarzy: w pierwszym triumfował Bor Pavlovcic, a dzień później wygraną świętował Tilen Bartol.