You are currently viewing PŚ Willingen: Dawid Kubacki nokautuje w serii próbnej!
Dawid Kubacki (fot. Bartosz Leja)

PŚ Willingen: Dawid Kubacki nokautuje w serii próbnej!

Kubacki.lot .Oberstdorf.2018 B.Leja  - PŚ Willingen: Dawid Kubacki nokautuje w serii próbnej!Dawid Kubacki w znakomitym stylu wygrał serię próbną poprzedzającą indywidualny konkurs Pucharu Świata w Willingen. Reprezentant Polski poszybował zdecydowani najdalej – aż 149,5 metra. Tuż za nim uplasował się lider klasyfikacji generalnej PŚ, Niemiec Richard Freitag. Na piątym miejscu zameldował się Kamil Stoch.

Richard.Freitag Zakopane.2018 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - PŚ Willingen: Dawid Kubacki nokautuje w serii próbnej!
Richard Freitag (fot. Julia Piątkowska)

Seria próbna przed konkursem Willingen Five na Muehlenkopfschanze (K-130 / HS-145) została rozegrana z pięciu różnych belek startowych (nr 8, 9, 10, 11, 12 i 13). Zdecydowanie najlepszy w 50-osobowej stawce okazał się Dawid Kubacki, który startując z 9. belki poszybował aż 149,5 metra. Drugi w klasyfikacji Niemiec Richard Freitag, który osiągnął 140,5 metra, stracił do Polaka aż 9,2 punktu. Czołową trójkę uzupełnił kolejny z reprezentantów gospodarzy, Markus Eisenbichler (139,5 m). Czwarte miejsce niespodziewanie zajął znany raczej z Pucharu Kontynentalnego Słoweniec, Nejc Dezman (146,5 m).

Markus Eisenbichler WC.Oslo .2017 fot.Maria Grzywa 300x200 - PŚ Willingen: Dawid Kubacki nokautuje w serii próbnej!
Markus Eisenbichler (fot. Maria Grzywa)

Na piątej pozycji wylądował zwycięzca wczorajszych kwalifikacji, Kamil Stoch, który startował z najniższej, 8. belki startowej. W drugiej dziesiątce wylądowali kolejni z podopiecznych trenera Stefana Horngachera, Piotr Żyła (133,5 m / 16. miejsce) oraz Stefan Hula (131,0 m / 18. miejsce). Niżej sklasyfikowani zostali Maciej Kot (125,0 m / 24. miejsce) i Jakub Wolny (125,5 m / 34. miejsce).

Początek pierwszej serii konkursowej jest zaplanowany na godz. 16:00. Telewizyjną transmisję przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport 1. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>