Limity startowe na ostatni period sezonu, więcej Polaków w „drugiej lidze”

Od Oslo do Planicy - ostatni period PŚ 2017/2018 przed nami (fot. M.Grzywa / J.Piątkowska)Konkursy Pucharu Świata w Lahti oraz Pucharu Kontynentalnego w Renie zakończyły szósty period sezonu 2017/2018. Zgodnie z punktami Światowej Listy Rankingowej w zawodach najwyższej rangi pod koniec zimy będzie mogło startować 6 Polaków. Biało-czerwoni zwiększyli za to stan posiadania w narciarskiej „drugiej lidze”.

 

Sześciu Polaków do końca sezonu w PŚ

W gronie 55 zawodników sklasyfikowanych w Światowej Liście Rankingowej (WRL) znalazło się sześciu reprezentantów Polski. W takiej samej liczbie w gronie elity zameldowali się Austriacy, Niemcy, Norwegowie oraz Słoweńcy. Dzięki dobrym wynikom w zawodach cyklu Pucharu Kontynentalnego dodatkowe miejsca dostali jednak „Wikingowie” prowadzeni przez Alexandra Stoeckla (dzięki dobrym startom Mariusa Lindvika), nasi zachodni sąsiedzi trenowani przez Wernera Schustera (za sprawą występów Andreasa Wanka), a także słoweńscy zawodnicy szkoleni przez Gorana Janusa (dzięki Anze Laniskowi). Tym samym wymienione ekipy w zawodach Pucharu Świata będą mogły wystawiać aż siedmiu zawodników.

Określone limity startowe będą obowiązywać podczas indywidualnych pucharowych startów w norweskim turnieju Raw Air (w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund), a także podczas finałowych zmagań w słoweńskiej Planicy.

Kwoty startowe na VII period Pucharu Świata
(Oslo, Lillehammer, Trondheim, Vikersund, Planica)
reprezentacja
kwota startowa
Niemcy
7
Norwegia
7
Słowenia
7
Austria
6
Polska
6
Japonia
5
Rosja
4
Szwajcaria
4
Włochy
4
Czechy
3
Finlandia
3
Francja
3
Stany Zjednoczone
3
pozostałe reprezentacje
2
 

Siedmiu Polaków zakończy sezon w „drugiej lidze”

W 50-osobowej stawce Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) znalazło się po sześciu reprezentantów z Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii. Dodatkowe miejsca dla swoich reprezentacji dzięki najwyżej punktowanym startom w zawodach z cyklu FIS Cup wywalczyli ponadto przedstawiciele dwóch wymienionych na początku nacji (Elias Tollinger i Fabian Seidl), a także biało-czerwoni za sprawą satysfakcjonujących występów Tomasza Pilcha.

Dodajmy, że do końca cyklu Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 pozostały cztery konkursy, które zostaną rozegrane podczas dwóch kolejnych weekendów w Zakopanem (Polska) oraz Czajkowskim (Rosja).

Kwoty startowe na VII period Pucharu Kontynentalnego
(Zakopane, Czajkowski)
reprezentacja
kwota startowa
Austria
7
Niemcy
7
Polska
7
Norwegia
6
Słowenia
6
pozostałe reprezentacje
3
 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram