Na przełomie roku już po raz 67. światowa elita narciarska zmierzy się w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Rywalizacja na obiektach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen wyłoni triumfatora, który w prestiżowym cyklu sięgnie po Złotego Orła i złotymi zgłoskami zapisze się w historii skoków narciarskich.
PROGRAM 67. TCS
Oberstdorf
- 28 grudnia 2018 r. (piątek):
- 17:30 – odprawa techniczna (Oberstdorf + Ga-Pa)
- 29 grudnia 2018 r. (sobota):
- 14:30 – oficjalny trening (wyniki >>>)
- 16:30 – kwalifikacje (wyniki >>>)
- 30 grudnia 2018 r. (niedziela):
- 15:00 – seria próbna (wyniki >>>)
- 16:30 – konkurs indywidualny (wyniki >>>)
Garmisch-Partenkirchen
- 31 grudnia 2018 r. (poniedziałek):
- 11:45 – oficjalny trening (wyniki >>>)
- 14:00 – kwalifikacje (wyniki >>>)
- 1 stycznia 2019 r. (wtorek):
- 12:30 – seria próbna (wyniki >>>)
- 14:00 – konkurs indywidualny (wyniki >>>)
Innsbruck
- 2 stycznia 2019 r. (środa):
- 18:00 – odprawa techniczna
- 3 stycznia 2019 r. (czwartek):
- 11:45 – oficjalny trening (wyniki >>>)
- 14:00 – kwalifikacje (wyniki >>>)
- 4 stycznia 2019 r. (piątek):
- 12:30 – seria próbna (wyniki >>>)
- 14:00 – konkurs indywidualny (wyniki >>>)
Bischofshofen
- 6 stycznia 2019 r. (niedziela):
- 13:30 – oficjalny trening (wyniki >>>)
- 14:30 – kwalifikacje (wyniki >>>)
- 17:00 – konkurs indywidualny (wyniki >>>)
Tekstowe relacje LIVE (FIS) będą dostępne na SkokiPolska.pl.
Klasyfikacja generalna:
|
zawodnik |
kraj |
punkty |
strata |
1 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
1098 |
|
2 |
Markus Eisenbichler |
GER |
1035,9 |
-62,1 |
3 |
Stephan Leyhe |
GER |
1014,1 |
-83,9 |
4 |
Dawid Kubacki |
POL |
1010,8 |
-87,2 |
5 |
Roman Koudelka |
CZE |
1006,3 |
-91,7 |
6 |
Kamil Stoch |
POL |
994 |
-104 |
7 |
Andreas Stjernen |
NOR |
988 |
-110 |
8 |
Robert Johansson |
NOR |
983,2 |
-114,8 |
9 |
Daniel Huber |
AUT |
970,4 |
-127,6 |
10 |
Killian Peier |
SUI |
959,3 |
-138,7 |
11 |
Karl Geiger |
GER |
951,5 |
-146,5 |
12 |
Yukiya Sato |
JPN |
947,4 |
-150,6 |
13 |
Simon Ammann |
SUI |
945,8 |
-152,2 |
14 |
Richard Freitag |
GER |
927,6 |
-170,4 |
15 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
910 |
-188 |
16 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
899,1 |
-198,9 |
17 |
Stefan Kraft |
AUT |
881,6 |
-216,4 |
18 |
Vladimir Zografski |
BUL |
872,4 |
-225,6 |
19 |
Piotr Żyła |
POL |
842,1 |
-255,9 |
20 |
Timi Zajc |
SLO |
834,1 |
-263,9 |
21 |
Daiki Ito |
JPN |
811,1 |
-286,9 |
22 |
David Siegel |
GER |
768 |
-330 |
23 |
Constantin Schmid |
GER |
763 |
-335 |
24 |
Manuel Fettner |
AUT |
748,7 |
-349,3 |
25 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
746,9 |
-351,1 |
26 |
Michael Hayboeck |
AUT |
746,7 |
-351,3 |
27 |
Anders Fannemel |
NOR |
664,2 |
-433,8 |
28 |
Anze Semenic |
SLO |
662,9 |
-435,1 |
29 |
Jakub Wolny |
POL |
654,5 |
-443,5 |
30 |
Antti Aalto |
FIN |
653,7 |
-444,3 |
31 |
Andreas Wellinger |
GER |
653 |
-445 |
32 |
Naoki Nakamura |
JPN |
639 |
-459 |
33 |
Robin Pedersen |
NOR |
548,7 |
-549,3 |
34 |
Philipp Aschenwald |
AUT |
504,9 |
-593,1 |
35 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
503,4 |
-594,6 |
36 |
Stefan Hula |
POL |
479,1 |
-618,9 |
37 |
Daniel Andre Tande |
NOR |
393,5 |
-704,5 |
38 |
Viktor Polasek |
CZE |
389,7 |
-708,3 |
39 |
Jernej Damjan |
SLO |
341,8 |
-756,2 |
40 |
Pius Paschke |
GER |
337,8 |
-760,2 |
41 |
Anze Lanisek |
SLO |
320,6 |
-777,4 |
42 |
Noriaki Kasai |
JPN |
305,7 |
-792,3 |
43 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
302,3 |
-795,7 |
44 |
Markus Schiffner |
AUT |
292,6 |
-805,4 |
45 |
Jan Hoerl |
AUT |
291,8 |
-806,2 |
46 |
Peter Prevc |
SLO |
247,5 |
-850,5 |
47 |
Mackenzie Boyd-Clowes |
CAN |
217,1 |
-880,9 |
48 |
Bor Pavlovcic |
SLO |
206,5 |
-891,5 |
49 |
Severin Freund |
GER |
201,1 |
-896,9 |
50 |
Felix Hoffmann |
GER |
196,7 |
-901,3 |
51 |
Aleksander Zniszczoł |
POL |
194,5 |
-903,5 |
52 |
Moritz Baer |
GER |
193,7 |
-904,3 |
53 |
Clemens Aigner |
AUT |
192,6 |
-905,4 |
54 |
Alex Insam |
ITA |
188,2 |
-909,8 |
55 |
Kevin Bickner |
USA |
185,6 |
-912,4 |
56 |
Clemens Leitner |
AUT |
181,6 |
-916,4 |
57 |
Andreas Schuler |
SUI |
169,5 |
-928,5 |
58 |
Martin Hamann |
GER |
168,9 |
-929,1 |
59 |
Andreas Alamommo |
FIN |
165 |
-933 |
60 |
Jonathan Learoyd |
FRA |
111,7 |
-986,3 |
61 |
Maciej Kot |
POL |
95 |
-1003 |
62 |
Rok Justin |
SLO |
94 |
-1004 |
63 |
Lukas Hlava |
CZE |
93,6 |
-1004,4 |
64 |
Thomas Hofer |
AUT |
90,2 |
-1007,8 |
65 |
Sergey Tkachenko |
KAZ |
88,7 |
-1009,3 |
66 |
Roman Trofimov |
RUS |
82 |
-1016 |
informacja własna