You are currently viewing PŚ Niżny Tagił: Seria próbna dla Eisenbichlera, trzech Polaków w „10”
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Niżny Tagił: Seria próbna dla Eisenbichlera, trzech Polaków w „10”

Markus Eisenbichler po raz kolejny w tym sezonie zaprezentował wysoką formę podcza… treningu. Niemiec wygrał serię próbną poprzedzającą konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile. W czołowej dziesiątce zameldowało się trzech Polaków, przy czym najwyżej z nich, na 4. lokacie był Dawid Kubacki. Dopiero 30. lokatę zajął lider klasyfikacji generalnej, Ryoyu Kobayashi, który jako jedyny skakał z obniżonej platformy najazdowej.

Najlepszym zawodnikiem serii próbnej okazał się Markus Eisenbichler, który póki co, w seriach konkursowych nie błyszczał. Tym razem do zajęcia pierwszego miejsca wystarczył Niemcowi skok na 131,5 metra przy wietrze wiejącym z prędkością 0,45 m/s pod narty. Na drugiej pozycji uplasował się miewający przebłyski formy Austriak Stefan Kraft (132,5 m), który korzystał jednak z mocniejszych podmuchów (0,86 m/s). Czołową trójkę uzupełnił kolejny podopieczny trenera Wernera Schustera, Stephan Leyhe (132,0 m / 1 m/s pod narty).

Tuż za nimi wylądował najwyżej sklasyfikowany Polak, którym okazał się Dawid Kubacki (131,0 m / 0,85 m/s). W najlepszej dziesiątce zmieścili się ponadto: szósty Kamil Stoch (132,5 m / 1,15 m/s) i siódmy Piotr Żyła (128,5 m / 0,49 m/s). W trzeciej dziesiątce serię próbną zakończył Stefan Hula (123,0 m / 1,05 m/s / 21. miejsce), a w czwartej pozostali biało-czerwoni – Jakub Wolny (117,5 m / 0,87 m/s / 34. miejsce) i Maciej Kot (114,0 m / 0,43 m/s / 38. miejsce).

Dopiero na 30. miejscu uplasował się lider Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi, który jako jedyny startował z obniżonej o jedną pozycję, 4. belki startowej. Uzyskał jednak zaledwie 118 metrów.

Początek pierwszej serii konkursowej już o godz. 15:45. Telewizyjną transmisję przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport 1. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>