Wolny lubi skocznię w Oberstdorfie, Kubacki: „Czego jeszcze brakuje? Odległości” (WIDEO)

Dawid Kubacki jako jedyny skoczek podczas Mistrzostw Polski w Zakopanem „zagroził” świetnie skaczącemu Kamilowi Stochowi. 28-latek z Szaflar wywalczył na Wielkiej Krokwi srebro i zasygnalizował, że jego dyspozycja przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni rośnie. Z kolei Jakub Wolny, po udanym początku „życiowego” sezonu, do niemiecko-austriackich konkursów chce podejść ze spokojem.

 

Jakub Wolny (fot. Julia Piątkowska)
Jakub Wolny (fot. Julia Piątkowska)

Jakub Wolny w świątecznych mistrzostwach Polski na Wielkiej Krokwi zajął piąte miejsce. Wcześniej wraz z kolegami z ekipy trenera Horngachera miał okazję na treningi przygotowujące do startu w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni. – To było fajne zgrupowanie, bo warunki mieliśmy idealnie, aby doszlifować pewne elementy przed Turniejem – przyznał.

Dla 23-latka będzie to drugi w karierze start w prestiżowych zawodach rozgrywanych na przełomie roku. W zeszłorocznej edycji nr 66, skoczek z Wilkowic zajął 38. miejsce, najlepszy wynik (i jedyną lokatę w czołowej „30”) uzyskał w Innsbrucku – wywalczył tam 15. pozycję. Jak zamierza potraktować drugi turniejowy start? – Nic się nie zmieniło. Dalej podchodzimy do tego tak, jak do normalnych konkursów. Jeżeli będzie się myśleć o tym, w taki sposób, że nie wiadomo co to jest, to można się spalić – stwierdził, po czym dodał: – Lubię skocznię w Oberstdorfie. Często skakaliśmy tam, jak jeszcze byłem w kadrze B, kiedy na obozy jeździliśmy z Maćkiem Maciusiakiem.

Dawid Kubacki (fot. Bartosz Leja)
Dawid Kubacki (fot. Bartosz Leja)

Ze sporymi nadziejami, szczególnie do startu na Schattenbergschanze może podchodzić Dawid Kubacki. Świeżo upieczony wicemistrz Polski, przed rokiem właśnie w Oberstdorfie po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium (zajął wówczas trzecie miejsce, wygrał Kamil Stoch). To właśnie w 66. edycji TCS, 28-latek praktycznie do samego końca walczył nawet o podium końcowej klasyfikacji generalnej, ostatecznie zajął w niej wysokie 6. miejsce. Dla Kubackiego będzie to już 9. Turniej Czterech Skoczni w sportowym dorobku.

Co po skokach w Zakopanem i przed startami w Niemczech i Austrii powiedział podopieczny trenera Horngachera? – W Zakopanem mieliśmy możliwość spokojnego treningu, a to się zawsze przydaje, zwłaszcza w trakcie sezonu, kiedy czasu na to jest naprawdę mało. Turniej to fajny czas, po to trenujemy, żeby startować w zawodach. Tutaj możemy się sprawdzić praktycznie co drugi dzień. Moja forma jest na coraz lepszym poziomie. Ja jestem spokojny o swoją dyspozycję, ale wiem, że mam nad czym pracować. Czego jeszcze mi brakuje? Odległości.

Zapytany o to, czy lubi obiekt w Oberstdorfie, odparł: – Nie klasyfikuję tak skoczni. Każda z nich jest okej. Na każdej można dobrze skakać jak się oddaje dobre skoki.

 

 

rozmawiał Łukasz Szymura / YouTube/StylV

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram